Skip Ribbon Commands
Skip to main content

​BBS çeyrek asırı geride bıraktı
29.11.2016

Bilgi Birikim Sistemleri Genel Müdürü Bekir Alp Sayın, BThaber Yayın Koordinatörü Ayhan Sevgi’nin sorularını yanıtladı. Bilgi Birikim Sistemleri Genel Müdürü Bekir Alp Sayın; Bilişim sektöründe 25. yılını kutlayan Bilgi Birikim Sistemlerinin yeni dönemde yazılım ve hizmet alanındaki hedeflerine değindi.

 ​

bbs2.jpg 
 
 

BBS'ten veri depolama etkinliği
12.11.2015

​BBS 12 Kasım'da Raffles'ta VMware, AVNET ve EMC ile gerçekleştirdiği etkinlikte pek çok BT yöneticisini bir araya getirdi.

12Kasim Etkinlik Haber Web.png

Hakan Özdem, Bilgi Birikim Sistemleri Ailesine Katıldı.
9.8.2015

Hakan ÖZDEM, BBS’de Server & Storage bölümünde yeni görevi ile projelerimize destek olacaktır.​
BThaberSayi1032HakanOzdem03.png


BThaber - 3 / 9 Ağustos 2015  ( SAYI 1032 )

Kariyer Net - Mercek Roportaj
12.3.2015

​​BBS Genel Müdürü Bekir Alp Sayın, Kariyer Net Dergisinin sorularını yanıtladı.​

BBS istihdamda temkinli ilerliyor

BİLGİ BİRİKİM SİSTEMLERİ GENEL MÜDÜRÜ BEKİR ALP SAYIN, İK ALANINDA AŞIRI RİSK ALMADAN, SIKINTILI DURUMLARI GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURARAK ÖNÜMÜZDEKİ BEŞ YIL İÇİNDE MEVCUT SAYIYI 200 KİŞİYE ÇIKARMAYI HEDEFLEDİKLERİNİ BELİRTİYOR.

bbs-mercek1-2.png


Bilgi Birikim Sistemleri Genel Müdürü Bekir Alp Sayın,
15.12.2014
BThaberi'in 1000 sayısı için verdiği röportajında 20 yılda gerçekleşen teknoloji atılımlarını değerlendirdi.​


BThaber'in 1000. sayısı için iş dünyasının önde gelen yöneticileri son 20 yılda gerçekleşen teknoloji atılımlarını değerlendirdiler. 

Bilgi Birikim Sistemleri Genel Müdürü Bekir Alp Sayın, BThaberi'in 1000 sayısı için verdiği röportajında 20 yılda gerçekleşen teknoloji atılımlarını değerlendirdi.

TEKNOLOJİ DÜNYASINDA İNANILMAZ BİR DEĞİŞİM YAŞANDI​

Son 20 yılda teknoloji dünyasında neler olduğunu tek bir cümle ile açıklamak istesek, herhalde bu cümle “inanılmaz bir değişim”olurdu. Aynı zamanda teknolojinin yaşamdaki gelişim ve değişimin temel hızlandırıcı unsuru olduğunu görüyoruz. Çocukluk dönemimizde günlük yaşamımızda önemli değişimler 20 senede bir olurken, 80’li yıllarla beraber büyük değişimlerin periyodu 10 yıla, 2000’li yıllarla birlikte ise neredeyse 2-3 yıla düştü. Sanıyorum 2020’li yıllarla birlikte artık bu hız takip edemeyeceğimiz bir boyuta ulaşacak. Tabii bu durum teknoloji dünyasının en önemli alanı olan bilgi teknolojileri sektörünü ve bu sektörde çalışan BT şirketlerini de çok yakından ilgilendiriyor. Bu hızın getirdiği değişim dinamiğini kavrayamayan sektör firmaları yaşamlarını sürdürme şansına sahip değiller. 

BBShbr01.png

Bu süreçte BThaber’in çok önemli bir marka olduğunu görüyorum. BT yayıncılığında BThaber’in bir oyun kurucu olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bahsettiğim değişim dinamiğini kavrayan, hem yayın içeriğiyle hem de yayın faaliyetinin paralelinde düzenlediği etkinliklerle sektöre vizyon katma anlamında yön verici bir güçolduğunu düşünüyorum. Türkiye BT sektörüne yatırım yapmak amacıyla ülkemizi araştıran önemli uluslararası firmaların da BThaber’i takip etmeye çalıştıklarını biliyorum. Bütün bu rollerinin yanında, BT sektöründeki firmalarla hem özel sektör, hem de kamu sektöründeki kurum ve kuruluşları biraraya getirmeyi hedefleyen diğer etkinliklerinin de çok önemli ve yararlı çalışmalar olduğunu düşünüyorum.

Kültür Üniversitesi'nde kullanıcı hesapları tek bir merkezden yönetiliyor!
10.8.2014
Kültür Üniversitesi’nin Bilgi Birikim Sistemleri ortaklığıyla gerçekleşen Kimlik Yönetim Sistemine geçiş süreci başarıyla sonuçlandı. ​

BBS KulturUniversitesi3.png

İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ’NDE KULLANICI HESAPLARI TEK BİR MERKEZDEN YÖNETİLİYOR!

Kültür Üniversitesi’nin Bilgi Birikim Sistemleri ortaklığıyla gerçekleşen Kimlik Yönetim Sistemine geçiş süreci başarıyla sonuçlandı. Kuruluşlarından bu yana eğitim ağlarında ve kurumsal eksende kaydettikleri gelişmelerin sonucu olan ihtiyacı karşılamak amacıyla, bu ihtiyaca cevap verebilen çözümleri araştırmaya başlayan Kültür Üniversitesi, ürün olarak IBM Security Identity and Access Manager’ı (IAM), proje için Bilgi Birikim Sistemleri’ni seçti.

BBS ile gerçekleşen süreçten bahseden Kültür Üniversitesi Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri Daire Başkanı Ender Ekici; “Öğrenci ve idari personelin hesaplarının merkezi bir noktadan yönetilmesi büyüme sürecimizde ortaya çıkan en önemli ihtiyaçlardan biriydi. Tüm kullanıcıların şifre yenileme ve hatırlatma hizmetini “self-servis” kullanabilmeleri, tespit ettiğimiz ihtiyaçlar başlığı altında bir başka önemli maddeydi. Birçok farklı hizmet için bir hesap yaratmak ve yönetmek yerine merkezi bir sistemde tek bir hesap oluşturmanın zaman ve verimlilik anlamında çok daha etkin olabileceğini düşündük. Kimlik Yönetimi yazılımına ihtiyacımız da bu noktada başladı.”

Proje sonunda BBS’nin Kültür Üniversitesi’ne katkıları için ise Ekici şunları söyledi; “IBM Security Identity and Access Manager (IAM), temel olarak kullanıcı hesabı gerektiren tüm hizmetlerin merkezi bir sistemle yönetilmesini sağlıyor. Eski yapıda kullanıcı hesaplarını oluşturan verilerde eksiklikler ya da tutarsızlıklar olduğu görülürken, yeni sistem ile bu sorun çözüldü. IAM’ın bize sağladığı bir başka kolaylık da yetkilendirme. Kullanıcı profilleri olanağı sunan IAM ile kimin hangi hizmete ne ölçüde erişebileceği belirlenebiliyor. IAM’ın en önemli artılarından biri de, kullanıcılarımıza mevcut ve gelecekteki tüm bilişim çözümlerine tek bir şifre ve tek bir kullanıcı adıyla yararlanma olanağı sunması oldu.”

BBS’de eğitim sektöründen sorumlu Kurumsal Satış Yöneticisi olarak görev yapan Armağan Temur; ’’Kültür Üniversitesi’nin Kimlik Yönetim Sistemi’ne geçiş projesini duyduğumuz günden satışı gerçekleştirene kadar geçen sürede büyük bir heyecanla çalıştık. Proje sonucunda önemli bir fayda sağladığımız için hem gururlu, hem de mutluyuz. Bu başarılı projemizin eğitim sektöründeki diğer üniversitelerimize de örnek oluşturacağını düşünüyoruz.’’ dedi.

BBS’de IBM yazılım ürünlerinin satışını büyütmekten sorumlu İş Geliştirme Yöneticisi Oktay Şükür ise Kültür Üniversitesi kimlik ve erişim yönetimi projesi için “Müşteri-Çözüm Ortağı işbirliğinin uyumlu bir örneği olması ve 2. fazında SAP entegrasyonunun tamamlanması ile müşteri memnuniyetinin devamlılığı açısından BBS için oldukça önemli bir proje olmuştur. IBM Security Identity and Access Manager ürünü fazla sayıda sistemleri olan veya sistemleri kullananların sayısının çok olduğu ya da güvenliğin ön planda tutulup, kalite yönetimi gereği denetlenmesi istenen kurum ve kuruluşlar için gerekli ve katma değer sağlayan bir çözümdür. Bu proje diğer eğitim kurumları için örnek teşkil eden bir çalışma olmuştur.” dedi.

 

Kariyer Dergisi - 8 Nisan 2014

2013 yılını büyüme ile kapattık…
20.3.2014

Türkiye’de bilgi teknolojileri sektörünün ağırlıklı iş yaptığı pazar yurtiçidir. Bilgi teknolojileri sektörümüz ne yazık ki ihracat yapma yeteneği henüz çok kısıtlı olan bir sektördür.

ITnetworkhbr3.png

2013 yılını büyüme ile kapattık…

2013 yılını BBS adına değerlendirir misiniz?
 
Türkiye’de bilgi teknolojileri sektörünün ağırlıklı iş yaptığı pazar yurtiçidir. Bilgi teknolojileri sektörümüz ne yazık ki ihracat yapma yeteneği henüz çok kısıtlı olan bir sektördür. İç talep bilgi teknolojileri sektörünün hacmini belirleyen en önemli faktördür. Bu nedenle 2012 yılından beri, cari açığı azaltmaya dönük uygulanan tedbirlerin ana amacının iç talebi bastırmak olması bilgi teknolojileri sektörünü olumsuz yönde etkilemektedir. Aynı şekilde döviz kurlarının istikrarsız olduğu dönemlerde de bilgi teknolojileri sektörü bu durumdan olumsuz etkilenir. Bu iki parametre nedeniyle 2013 yılı bilgi teknolojileri sektörü açısından zor bir yıl olmuştur. Sektörün iş hacminin önemli bir kısmını daha önceki yıllarda olduğu gibi perakende satışlar oluşturmuştur. Kamu alanında yapılan alımlar da sektörün iş hacminde yüksek bir yer tutmaktadır. Kurumsal pazardaki satınalmalar ise beklentilerin altında kaldı. Özellikle yılın son 3 ayında önemli bir iş hacminin gerçekleşmesine yönelik beklenti, kurlardaki aşırı hareketlilik nedeniyle tam olarak karşılığını bulamadı. Sektörün iş yaptığı konulara baktığımızda ise, gene önemli bir hacmin sunucu-yedekleme ve sanallaştırma alanında oluştuğunu görüyoruz. Uç kullanıcı tarafında ise masaüstü bilgisayarların satışlardaki ağırlığının azalması eğilimi 2013 yılında da devam etti. Notebook satışlarının yanında tablet bilgisayar talebi de artış gösterdi. Yazılım alanında ise, hem kamu, hem de özel sektörde kurumsallaşma süreçlerini destekleyen ve özellikle işteki verimliliğin artışına hizmet eden çözümlerin daha çok talep oluşturduğu bir yıl geçirdik. Sektörde iş hacmi artan bir diğer önemli konu da bilgi güvenliği alanındaki çalışmalardı. Günümüz iş dünyasında artık önemi yadsınamayacak ve tedbir alınması gereken bir alan olarak belirgenleşen bilgi güvenliği konusu, sadece ürün satınalmasının geliştiği bir konu olmaktan çıkarak, kurumların danışmanlık ihtiyaçlarının da arttığı bir konu haline geldi.
BBS sistemleri olarak ise 2013 bütün zorluklarına rağmen büyüme sağladığımız bir yıl oldu. 20 milyon USD tutarında bir büyüklüğe ulaşan iş hacmimiz %19 büyüdü. Sektörün genel eğilimine uygun olarak bizim de sunucu-yedekleme ve sanallaştırma alanındaki satışlarımız toplam işimizin yaklaşık dörtte birini oluşturdu. Yazılım alanındaki çalışmalarımız hızlı büyüme eğilimini sürdürdü. Özellikle Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM) alanında önemli projeler yapma imkanı bulduk. Sosyal medyanın iş yaşamında daha çok yeralmasıyla birlikte CRM projelerinde sosyal CRM kavramı oluştu ve bizim 3 yıldır geliştirmekte olduğumuz FollowX ürünümüz bu alandaki projeleri üstlenmemizde en büyük avantajımız haline geldi. Bilgi güvenliği alanı da özellikle ISO27001 danışmanlığı ile birlikte hızlı olan bir diğer konumuzdu. Bu alanda çok sayıda bilgisayar kullanıcısı olan kurumlarda önemli bir ihtiyaç olan kimlik ve erişim yönetimi projeleriyle farklı bir pozisyona da sahip olduk. Kurumsallaşma düzeyimizi yükselten önemli bir adımımız da bilgi güvenliği yönetim sistemimizi geliştirerek ISO27001 BGYS sertifikasyonunu almaya hak kazanmamız oldu.

IT NETWORK - 1 Nisan 2014

Bilgi Birikim işlerini Selim Selveroğlu ile geliştirecek
27.2.2014

Selim Selveroğlu, İstanbul Üniversitesi Orman Mühendisliği bölümünden mezun.​

tu.pngBT Haber - 27 Şubat 2014

IBM Lotus Yılın Çözüm Ortağı Ödülü üst üste 5.kez BBS'nin!
7.2.2013

'’ IBM Çözüm Ortakları 2013 Toplantısı ’' 7 Şubat Perşembe günü Grand Tarabya Otel’de yapıldı. ​

'’ IBM Çözüm Ortakları 2013 Toplantısı ’' 7 Şubat Perşembe günü Grand Tarabya Otel’de yapıldı. Toplantıda seçilmiş çözüm ortaklarına 2012 yılı çalışmaları için IBM’in tüm ürün kategorilerinde başarı ödülleri verildi. Yazılım - Lotus kategorisinde verilen "Yılın Çözüm Ortağı Ödülü"' ise BBS' nin oldu. Böylece BBS aynı ödülü üst üste beşinci kez almış oldu. BBS, Lotus Yazılım alanındaki çalışmalarına 2001 yılında başlamıştır. Geçen 12 yıllık sürede, kurumların iş akışı uygulamaları ihtiyaçlarına uygun çözümler üreten BBS, güçlü bir kadroyla müşterilerine hizmet vermektedir. ​

BT Haber - 7 Şubat 2013

BBS ’’ Sosyal CRM Uygulaması ’’ başlattı
28.9.2012
Bilgi Birikim Sistemleri (BBS), ürün gamına Microsoft Dynamics CRM 2011 üzerinde geliştirdiği ’’Sosyal CRM Uygulamasını’’ kattı. Microsoft Türkiye Ofisi’nde gerçekleştirilen ’’Sosyal medyaya kendi CRM’iniz üzerinden ulaşmaya ne dersiniz?’’ adlı tanıtım toplantısına çeşitli sektörlerin pazarlama, halkla ilişkiler ve kurumsal iletişim departmanlarından birçok çalışan katıldı.
Bilgi Birikim Sistemleri (BBS), ürün gamına Microsoft Dynamics CRM 2011 üzerinde geliştirdiği ’’Sosyal CRM Uygulamasını’’ kattı. Microsoft Türkiye Ofisi’nde gerçekleştirilen ’’Sosyal medyaya kendi CRM’iniz üzerinden ulaşmaya ne dersiniz?’’ adlı tanıtım toplantısına çeşitli sektörlerin pazarlama, halkla ilişkiler ve kurumsal iletişim departmanlarından birçok çalışan katıldı. Tanıtım toplantısına ilgi yoğundu. Açılış konuşmasında Microsoft Türkiye Ürün Müdürü Barış Taptık Dynamics CRM ile ilgili en son gelişmeleri aktarırken, BBS Genel Müdürü Bekir Alp Sayın BBS'nin proje ve sektör tecrübeleri hakkında önemli bilgiler verdi.
THY'nin IT Sistemleri 7/24 Denetim ve Kontrol Altında
10.9.2012

Türk Hava Yolları'nın Bilgi Birikim Sistemleri ortaklığıyla gerçekleşen Log Management sistemine geçiş süreci başarıyla sonuçlandı. Kurumsal gereksinimler ve yasal zorunluluklar ile oluşan ‘‘ Log Yönetimi ’’ ihtiyacını karşılamak amacı ile bu ihtiyaca cevap verebilen ürünler araştırmaya başlayan THY, proje için Bilgi Birikim Sistemleri’ni seçti.​

Türk Hava Yolları’nın Bilgi Birikim Sistemleri ortaklığıyla gerçekleşen Log Management sistemine geçiş süreci başarıyla sonuçlandı. Kurumsal gereksinimler ve yasal zorunluluklar ile oluşan ‘‘ Log Yönetimi ’’ ihtiyacını karşılamak amacı ile bu ihtiyaca cevap verebilen ürünler araştırmaya başlayan THY, proje için Bilgi Birikim Sistemleri’ni seçti.
 
​BBS ile gerçekleşen süreçten bahseden THY Sistem Güvenlik Müdürü Yusuf İnce şöyle dedi; ’’ Küçük ve orta ölçekli kurumlar için 5651’den doğan yasal zorunlulukları karşılamak manuel işlemler ile basitçe mümkün iken büyük ölçekteki kurumlarda bu işlemlerin daha planlı programlı olması ve kolaylıkla yönetilebilmesi gerekliliği bulunmaktaydı. Bu sebeple ürün testlerimizi gerçekleştirdik. Satın alım süreçleri sonrasında ürünlerin teslimini takiben BBS teknik personeli ve THY teknik personeli ile oluşturulan proje ekibi analiz çalışmasına başladı. ’’Proje sonunda BBS’nin THY’ye katkıları içinse İnce şunları söyledi; ’’ Bu sistem günlük operasyonlarımızı kolaylaştırdı. BBS gerek projenin planlanmasında gerekse entegrasyon aşamasında bizlere beklediğimiz katkıyı sağlamıştır. Projenin belirli seviyelerinde toplantılar yapılarak projenin gidişatı takip edilmiş, eksiklikleri tamamlanmış ve hızlı çözüm getirilmesi konusunda gayret göstermişlerdir. ’’
 
BBS Genel Müdür Yardımcısı Süleyman Mert ise THY projesi için ’’ Kurumun büyüklüğünden, dünya liderleri arasında olmasından ve de hiçbir hataya izin vermeyecek kadar hassas bir sektör olmasından dolayı proje başlangıcında çok ayrıntılı planlama ve projelendirme toplantıları yapıldı. Bu proje ile THY IT ekibi, sistemlerinin denetimini çok daha güçlü olarak yapmaya başlamıştır. Bu sistemin günümüzde IT işlerinin büyümesinden dolayı THY’ye önemli katkılar sağlayacağını düşünmekteyiz. ’’ dedi.

 

IT Network - 10 Eylül 2012

İş zekasının kurumların karar alma noktasındaki etkileri nelerdir?
15.7.2012

İş zekası çözümleri bize göre işletmelerin kalp atışıdır. Daha etkin iş yönetimi için iş liderleri tarafından kullanımı kaçınılmazdır. 

 

 

 

 

 

 

İş zekası çözümleri bize göre işletmelerin kalp atışıdır. Daha etkin iş yönetimi için iş liderleri
tarafından kullanımı kaçınılmazdır. Doğrudan yönetim birimleri tarafından kullanılabilen esnek, çevik
ve güçlü bir BI altyapısı yöneticilere ciddi ve analitik bir bakış açısı sağlar. BBS olarak biz BI alanında SQL server ve Performance Point server’ın yetenekleriyle Sharepoint server üzerinde Dashboard’lar oluşturarak müşterilerimizin işlerini daha kolay yönetebilmelerine yardımcı olmaya çalışıyoruz. Sharepoint server 2010 ile gelen Performance point ürünüyle birlikte birden fazla veri kaynağı kullanarak özel ölçümler yapmak, KPI’lar hazırlamak ve işlerinizle ilgili endişe ve riskleri belirlemeye yardımcı olacak güncel ve akıllı filtreler oluşturulabilir. Farklı kaynaklardan veri toplayabilen, tutarlı, gelişime açık ve otomatik raporlar sunan bu ürün yönetimin şirket performansına odaklanmasına olanak verir.Bugüne kadar yaptığımız çalışmalarda müşterilerimizin talepleri doğrultusunda çok yönlü bakış açılarıyla bakılabilen tutarlı, esnek  ve güvenilir platformları hayata geçirmekten dolayı mutluyuz...
 
IT Network - 15 Temmuz 2012
 
Şirketlerin en önemli varlıklarının başında...
15.6.2012
Şirketlerin en önemli varlıklarının başında müşterileri geliyor...
Günümüzde şirketlerin en önemli varlıklarının başında müşterileri geliyor. Sahip olunan müşteri sayısının çokluğu, şirketin sağladığı ürün ve hizmetlere müşterilerinin gösterdiği bağlılık bir şirketin sermayesi, insan kaynağı kadar önemli bir değeri olmuş durumda. Aynı şekilde henüz şirketin ulaşamadığı potansiyel müşterilere tanıtım yapmak ve yeni müşteri kazanmak da sürekli olarak gerçekleştirilmesi gereken bir çalışma. İşte bütün bu çalışmaların toplamına müşteri ilişkileri diyoruz. Ve artık günümüzün acımasız rekabet ortamında müşteri ilişkileri yönetimi şirketlerin en ağır çalışmalarından bir tanesi. Bilgi teknolojilerinin sağladığı CRM çözümleri de her şirket için en önemli çalışmalardan biri olan müşteri ilişkileri yönetimini en etkin biçimde yapmamızı sağlıyor. Şirketimizin hem mevcut, hem potansiyel müşterilerimizle olan bütün temaslarını takip etmemiz, müşterilerimizin memnuniyetini veya şikayetlerini ölçüp değerlendirebilmemiz, memnuniyeti artırmak için yeni etkinlikleri daha etkin yapabilmemiz, pazarlama çalışmalarımızı çok yönlü yapabilmemiz CRM çözümleriyle klasik yöntemlere göre çok daha verimli oluyor. Ayrıca bütün bu çalışmaların değerlendirilip analiz edilmesi ve bu analiz sonuçlarının çok yönlü raporlanması sayesinde de yeni satış ve pazarlama politikaları belirlenmesi sürecine destek verilmesi bilgi teknolojileri tarafından sağlanan CRM çözümleri sayesinde rahatlıkla yapılabiliyor.
 
IT PRO - 15 Haziran 2012
 
Doküman Yönetiminde BBS farkını yaşayın...
15.4.2012
Bilgi Birikim Sistemleri (BBS), kurumlara, taranmış resmi belgelerin, Microsoft Office® dokümanların, fotoğraf, kayıt, rapor, XML, e-posta, ses ve görüntü dosyaların ve işlem verileri gibi yapısal olmayan içeriklerin yaratılmasının, yakalanmasının, kullanılmasının ve saklanmasının kontrolü ve organize edilmesinde yardımcı olacak sistemleri kurar.

Bilgi Birikim Sistemleri (BBS), kurumlara, taranmış resmi belgelerin, Microsoft Office® dokümanların, fotoğraf, kayıt, rapor, XML, e-posta, ses ve görüntü dosyaların ve işlem verileri gibi yapısal olmayan içeriklerin yaratılmasının, yakalanmasının, kullanılmasının ve saklanmasının kontrolü ve organize edilmesinde yardımcı olacak sistemleri kurar. BBS, doküman ve içerik yönetim sistemleri adı altında yaptığı bu tür projelerde Dünya’da Pazar lideri olan IBM FileNet platformunu ve ürün ailesini kullanmaktadır. IBM FileNet tümleşik, kapsamlı ve ölçeklenebilir platformu kurumdaki bölümler arasında hem dahili, hem de harici olarak içerik üzerinde birlikte çalışma, paylaşım ve tekrar kullanma imkanı sağladığı için tercih edilmektedir.

BBS, kurumsal içerik yönetimi çözümleri ile aşağıdakiler için esnek ve ölçeklenebilir bir ağ sağlar:

* Belge odaklı iş süreçlerinin otomatikleştirilmesi, hızlandırılması ve analiz edilmesi

* İşbirliğinin iyileştirilmesi

* Uyumluluğun sağlanması

* Bilginin tek bir merkezde toplanması ve yönetilmesi

* Verinin her türlü kanaldan sağlanması

* Kolay erişilebilirlik

* Güvenlik

Müjdat Mutlu, BBS ailesine katıldı
12.2.2012
Müjdat MUTLU, Bilgi Birikim Sistemleri’nde İş Uygulamaları – IBM bölümünde Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaya başladı. 13 yıldır Bilgi Teknolojileri sektöründe yer alan MUTLU aralarında Yapı Kredi Bankası ve Turkcell gibi sektörde önemli yeri olan şirketlerde çeşitli pozisyonlarda görev aldı. Son olarak IBM Türkiye’de ECM Teknik Uzmanı olarak görev yapıyordu.

Müjdat MUTLU, Bilgi Birikim Sistemleri’nde İş Uygulamaları – IBM bölümünde Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaya başladı. 13 yıldır Bilgi Teknolojileri sektöründe yer alan MUTLU aralarında Yapı Kredi Bankası ve Turkcell gibi sektörde önemli yeri olan şirketlerde çeşitli pozisyonlarda görev aldı. Son olarak IBM Türkiye’de ECM Teknik Uzmanı olarak görev yapıyordu. Marmara Üniversitesi Bilgisayar Öğretmenliği bölümünden mezun olan Müjdat MUTLU, kariyerine Bilgi Birikim Sistemleri’nde devam edecek, BBS ’nin yazılım alanında atılacağı yeni projelere destek olacak.

BBS'nin yeni ürünü FollowX tanıtıldı
9.12.2011
Daha etkin pazarlama faaliyetlerinde bulunmak, hedeflediğiniz doğru müşterilere ulaşarak sonuçlarını daha hızlı görmek ve aynı zamanda etkin bir iletişim kurarak müşteri memnuniyetini artırmak... Tüm bunlar hakkındaki bilgileri Bilgi Birikim Sistemleri yeni geliştirdikleri ürünü FollowX’in lansman toplantısında verdi.

Daha etkin pazarlama faaliyetlerinde bulunmak, hedeflediğiniz doğru müşterilere ulaşarak sonuçlarını daha hızlı görmek ve aynı zamanda etkin bir iletişim kurarak müşteri memnuniyetini artırmak... Tüm bunlar hakkındaki bilgileri Bilgi Birikim Sistemleri yeni geliştirdikleri ürünü FollowX’in lansman toplantısında verdi.

23 Kasım Perşembe günü Radisson Blu Bosphorus Hotel’de gerçekleştirilen ‘’Sosyal medya FollowX ile elinizin altında’’ adlı toplantıya çeşitli sektörlerin pazarlama, halkla ilişkiler ve kurumsal iletişim departmanlarından birçok çalışan katıldı. Tanıtım toplantısına ilgi yoğundu.Açılış konuşmasında BBS Genel Müdürü Bekir Alp Sayın sosyal medyanın önemi ile ilgili bilgiler aktarırken, BBS Microsoft Yazılım İş Geliştirme Yöneticisi Ertuğrul Çoruh ’’Sosyal medya FollowX ile elinizin altında’’ konulu sunumunu gerçekleştirdi. Toplantı BBS CRM Danışmanı Bora Karadağ'ın gerçekleştirdiği canlı demosu ve Microsoft Türkiye CRM Ürün Müdürü Barış Taptık’ın konuşması ile sona erdi.

İGDAŞ Bakım Onarım Otomasyonu projesini tamamladı.
14.11.2011
Avrupa’nın en büyük doğalgaz dağıtıcıları arasında yer alan İGDAŞ, Bakım Onarım Otomasyon projesi ihtiyacını Bilgi Birikim Sistemleri ile birlikte başarılı bir projeyle sonuçlandırdı.
Dört buçuk milyonun üzerinde abonesi bulunan, yüzün üzerinde lokasyonda hizmet veren ve Avrupa’nın en büyük doğalgaz dağıtıcıları arasında yer alan İGDAŞ, Bakım Onarım Otomasyon projesi ihtiyacını Bilgi Birikim Sistemleri ile birlikte başarılı bir projeyle sonuçlandırdı.İGDAŞ Bilgi Sistemleri Müdürlüğü Yazılım Koordinatörü İsmail Kayar, bu otomasyon projesinde proje paydaşlarının bir uyum içerisinde paralel çalışmalarının projenin başarısında en önemli faktör olduğunu söyledi.BBS Kurumsal İş Uygulamaları Müdürü Hakan Çiftçi ise ’’ Bu projeyle bina, ekipman, bakım ve onarım yönetimi elektronik ortamda sağlanabiliyor.’’ dedi.
Pegasus, BBS ile daha hızlı hizmet verecek
1.10.2011
PEGASUS’un, Bilgi Birikim Sistemleri ortaklığıyla gerçekleşen Microsoft Dynamics CRM’e (Müşteri İlişkileri Yönetimi) geçiş projesi başarıyla sonuçlandı.
PEGASUS’un, Bilgi Birikim Sistemleri ortaklığıyla gerçekleşen Microsoft Dynamics CRM’e (Müşteri İlişkileri Yönetimi) geçiş projesi başarıyla sonuçlandı. Proje, PEGASUS’un satış departmanına gelen rezervasyon taleplerini düzenleyebilmek, sistematik hale getirmek,kayıtlarını düzenli tutabilmek için başlatıldı. Pegasus satış ekibi ’’ Artık işlerimizi daha sistemli izliyor, hızlı geri dönüş nedeniyle daha verimli bir satış grafiği çiziyoruz. Aksayan noktalar erken saptanıp önlem alınabiliyor. ’’ yorumunu yaptı.
BBS'den ''Sosyal CRM Uygulaması'' tanıtım toplantısı
25.7.2011
BBS, ürün gamına Microsoft Dynamics CRM 2011 üzerinde geliştirdiği ‘’Sosyal CRM Uygulamasını’’ kattığını açıkladı. Microsoft Türkiye Ofisi’nde gerçekleştirilen ‘’Sosyal medyaya kendi CRM’iniz üzerinden ulaşmaya ne dersiniz?’’ adlı tanıtım toplantısına çeşitli sektörlerin pazarlama, halkla ilişkiler ve kurumsal iletişim departmanlarından birçok çalışan katıldı.
BBS, ürün gamına Microsoft Dynamics CRM 2011 üzerinde geliştirdiği ‘’Sosyal CRM Uygulamasını’’ kattığını açıkladı. Microsoft Türkiye Ofisi’nde gerçekleştirilen ‘’Sosyal medyaya kendi CRM’iniz üzerinden ulaşmaya ne dersiniz?’’ adlı tanıtım toplantısına çeşitli sektörlerin pazarlama, halkla ilişkiler ve kurumsal iletişim departmanlarından birçok çalışan katıldı. İlginin yoğun olduğu etkinliğin açılış konuşmasını Microsoft Türkiye Ürün Müdürü Barış Taptık yaptı. Taptık, Dynamics CRM ile ilgili en son gelişmeleri aktarırken, BBS Genel Müdürü Bekir Alp Sayın BBS'nin proje ve sektör tecrübeleri hakkında önemli bilgiler verdi. BBS Microsoft Yazılım İş Geliştirme Yöneticisi Ertuğrul Çoruh'un ‘’Türkiye ve dünyada sosyal CRM’’ konulu sunumunun ardından, toplantı BBS CRM Danışmanı Bora Karadağ'ın gerçekleştirdiği canlı demo ile sona erdi.
Deneyimli kadrosu ile Servis Büro Hizmeti BBS’de!
30.5.2011

​Deneyimli kadrosu ile Servis Büro Hizmeti BBS’de!

Bilgi teknolojileri alanında çözüm ve hizmet portföyünü sürekli geliştiren Bilgi Birikim Sistemleri, yeni bir iş konusu olarak Servis Büro Hizmetleri alanına yatırım yaptı. Böylece BBS, müşterilerinin elektronik arşiv projelerinde ihtiyaç duydukları hızlı ve hatasız yüksek adette tarama ihtiyacına da çözüm sunabilecek.

BBS 2010 yılının başında IBM’in ECM çözümleri ürün ailesine yeni kattığı FileNet ürünlerinin Yetkili Çözüm Ortağı oldu. Bu çözüm ortaklığı BBS’nin Elektronik Arşiv ve İş Süreçleri Yönetimi projelerinde de görev almasını sağladı. Elektronik Arşiv ve İş Süreçleri projeleri üç temel bölümden oluşur. Bunlar, seçilen platform; bu platform üzerinde iş süreçleri için iş akışı uygulamalarını geliştirmek ve gerekmesi durumunda kurumun kullandığı diğer uygulamalarla entegrasyonunu yapmak ve son olarak da Servis Büro Hizmetleri’dir.

BBS diğer işlerinde de olduğu gibi Servis Büro Hizmetleri’nde de müşterisinin ihtiyacı neyse ona uygun hizmet şeklini belirleyebiliyor. Eğer müşteri Servis Büro Hizmeti’ni anahtar teslim almak istiyorsa, BBS’ye bu hizmeti vereceği alanı sağlaması ve basılı evrakı barındırdığı arşivini göstermesi yeterli oluyor. BBS kendi donanımını sağlanan ortama kuruyor ve deneyimli operatörleriyle Servis Büro Hizmeti’ni sağlıyor.

IT Network - 30 Mayıs 2011