Skip Ribbon Commands
Skip to main content

HİZMETLERİMİZ

TEKNİK SERVİS

BAKIM ANLAŞMALARI

DIŞ KAYNAK

DANIŞMANLIK

SERVİS BÜRO

Overflow: Hidden No More

KURUMUNUZUN KALBİ OLAN IT SİSTEMİNİZ EMİN ELLERDE !!!

BBS Teknik Destek Bölümü, kurumsal şirketlerin bilgi işlem ihtiyaçlarına cevap vermek amacıyla yapılandırılmıştır. Şirketinizin yapısal kablolama projenizi oluşturmaktan başlayarak, server kuruluşu, ağınızın ihtiyaçduyduğu aktif cihazların seçimi ve kuruluşuyla devam eden ve farklı coğrafyalarda bulunan şubelerinizin Geniş Alan Ağının (WAN) kurulmasına ve kuruluş sonrası destek hizmetinin verilmesine kadar uzanan bir yelpazede hizmet veren BBS Teknik Destek Bölümü uzman bir kadroyu bünyesinde barındırmaktadır.

 

 

 

Overflow: Hidden No More

TEKNİK SERVİS HİZMETLERİ

- IBM Garanti Çözüm Ortağı
 
- Lenovo Garanti Çözüm Ortağı
 
- Lexmark Yetkili Servisi
 
- Bilgisayar Bakım ve Onarım Hizmeti
 
- Yazıcı Bakım ve Onarım Hizmeti
 
- Monitör Bakım ve Onarım Hizmeti
 
- Bilgisayar ve Printer Koruyucu Bakım Hizmeti
 
- Internet Bağlantısı Kurulumu (ADSL,Wireless,)
 
- Masaüstü Yazılımları Kuruluşlu ve Eğitimi
 
- PC Yazılım Kurulum ve Bakımları
 
- Uzak Bağlantı Desteği
 
- Kablolama Problemleri Çözümü
 
 

 

 

 

Overflow: Hidden No More

BAKIM ANLAŞMALARI

Sisteminiz ile ilgili konularda tek yetkili oluyoruz!

Sisteminizin sorunsuz bir şekilde yönetilmesini veya sorunlarınızın zamanında çözülmesini sağlamak 365 gün güvende olmanın en iyi yoludur. Hzılı ve kaliteli servisin yüksek öneme sahip olduğunu bilen BBS Teknik Destek Bölümü işinde uzman, gerekli eğitimi almış teknik kadrosuyla hizmet veriyor. Kurumların sistemlerinin periyodik kontrollerinin yapıyor arıza halinde taahhüt edilmiş zaman dilimleri içerisinde müdahale edilerek mevcut problemin giderilmesi için 7/24 destek sağlıyoruz. Bu çerçevede imzaladığımız Bakım Anlaşması ile sisteminiz ile ilgili tüm konularda tek yetkili oluyoruz. BBS Teknik Destek Bölümü teknik desek ihtiyacınıza cevap vermek için bilgisayar parkınızın büyüklüğüne bakmıyor.
 
BBS'nin sağladığı bakım anlaşmaları 2 temel tipten oluşuyor;
 
Sınırsız Destek Anlaşması; Sahip olduğunuz bilgi işlem parkının yıllık bakım sayısıbelirlenerek herhangi bir çağrı sınırı olmaksızın karşılanan destek hizmetidir.
 
Kontörlü Destek Anlaşmas; Bir yıl için çağrı servis sayısı baştan belirlenerekkarşılanan destek hizmetidir. Belirlenen servis hizmetinin aşılması durumunda ise, yapılan ek servisler standart servis fiyatlarından indirimli olarak fatura edilir.
 
  
BAKIM ANLAŞMASI İLE HİZMET VERDİĞİMİZ FİRMALARDAN BAZILARI 
 

  BASF TÜRK KİMYA SAN ve TİC.                              TÜRK HENKEL A.Ş.

  HAYAT KİMYA SAN A.Ş                                            LİKİT KİMYA SAN. TİC. A. Ş.

  İMİR KİMYA A. Ş                                                        UNİ-MAR ENERJİ YATIRIMLARI A. Ş

  SERVİER İLAÇ A. Ş.                                                  PEGASUS HAVA TAŞIMACILIĞI

  ECOLAB TEMİZLEME SİSTEMLERİ                         TÜRKİYE ŞİŞECAM A. Ş.

  NORTEL NETAŞ A. Ş                                                ONUR AİR TAŞIMACILIK A. Ş

  PETROL OFİSİ A. Ş                                                   ÖZTÜRKLER PETROL A. Ş.

  LİNDE GAZ A. Ş.                                                        GÖKBORA ULUSLARARASI NAKLİYAT A. Ş.

  VİSTA TURİZM ve SEYAHAT A. Ş.                           PARK HOLDİNG A. Ş.

  SUBOR BORU A. Ş.                                                   KALİBRE BORU A. Ş.

  KAYSERİ DOĞAL GAZ DAĞITIM                              KINAY TAŞIMACILIK ve LOJİSTİK A. Ş.

  TOPRAK MEKANİK İNŞAAT LTD.                             KARDEM TEKSTİL A. Ş.

  LEVTEKS TEKSTİL A. Ş.                                           VATAN PLASTİK A. Ş.

  YAPI KREDİ EMEKLİLİK A. Ş.                                   TEKSTİLBANK A. Ş.

  İSCAR KESİCİ TAKIM ve TİCARET LTD.                  MAHİR GIDA SAN. VE TİC. A. Ş.

  GROME İÇ VE DIŞ TİC. LTD. ŞTİ.                             CER METAL SAN. VE TİC. A. Ş.

  MEBA TEKSTİL TİC. LTD.ŞTİ.                                   CAN YAYINLARI LTD. ŞTİ.

  SÜVARİ KOZMETİK LTD. ŞTİ.                                   PETEK TEKSTİL A. Ş.

  ESDAĞ GIDA SAN ve TİC. A.Ş.                                 CHEMETAL SAN. KİMYA A. Ş.

  SÜRÜCÜ SİGORTA ACENTELİĞİ A. Ş.                    THYSSENKRUPP OTOMATİV PARÇALARI LTD.

  DEMİSAŞ DÖKÜM EMAYE MAMÜLLERİ                  ASKAM KAMYON İMALAT VE TİCARET A. Ş.

  AYDIN ÖRME SAN. VE TİC. A. Ş.                             YAPI TEKNİK İNŞ. LTD. ŞTİ.

  EKSEN MAKİNA SAN. Ve TİC A.Ş.

 

Overflow: Hidden No More

DIŞ KAYNAK HİZMETLERİ​

Kurumların IT konusunda alacağı hizmeti ayağına getiriyoruz!

Sistem entegratörü bir firma olarak Bilgi Birikim Sistemleri’nin müşterilerinin IT işlerini kolaylaştırmak için sunduğu bir hizmettir. Yetkinliği firmamız tarafından onaylanan ve bu konuda bilgi, birikim ve deneyimleri incelenerek seçilen mevcut personelimizden ya da firmaya uygun, yeni bir personel ile sağlanan insan kaynağının Dışkaynak hizmeti alan firmada konumlandırılmasıdır. Gerektiği durumlarda bu personellerin teknik eğitime tabi tutulmaları, yaptıkları iş kalitelerini yükseltilmesi için kontrol mekanizmaları ile denetlenmeleri ve ihtiyaç duydukları durumlarda BBS tarafından gerekli teknik desteğin sağlanması ile hizmet devamlılığı sağlanır.

 

Dış Kaynak Hizmetinin Avantajları

* Problem ve İhtiyaçlarınız için Çözüm Sağlaması.

* IT Maliyetlerinin Düşürülmesi.

* Verimliliğin ve Performansın Artırılması.

* IT Personeli Olmayan ya da Yeterli Olmayan Firmalar için Know How Sağlanması.

* Problem Çözüm ve Proje Uygulama Süreçlerinin Kısalması.

* Kaynakların Daha Etkin Kullanımının Sağlanması

 

Overflow: Hidden No More

DANIŞMANLIK HİZMETLERİ​

Firmanızın ihtiyaç duyduğu sistemler ile işlerinizi kesintisiz sürdürmeniz için gerekli "Bilgi Teknolojileri" planlaması ve altyapısının hazırlanması, güncel teknolojik gelişmelerin karlılığınızı arttıracak şekilde işletmenize uygulanması, İşlerinizin kesintiye uğramadan ve bilgi kaybı yaşamadan sürdürülmesinin sağlanmasıdır. Ayrıca Bilgi Güvenliği alanında da uzman danışmanlarımızla;

 

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi (BGYS) Danışmanlığı

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi (KYS) Danışmanlığı

Entegre Sistem (ISO 9001 & ISO 27001) Danışmanlığı

Network Güvenliği Danışmanlığı

 
Overflow: Hidden No More

SERVİS BÜRO HİZMETLERİMİZ ve ELEKTRONİK ARŞİV​

Servis Büro Hizmeti, genel olarak kurum arşivlerinde bulunan dokümanların taranarak elektronik ortamda dolaşıma açılması için uygulanan proje bazlı operasyonlardır. Bu operasyon sonunda firma, arşivinde saklamakla yükümlü olduğu evraklara daha hızlı ulaşabilir, saklama süresi dolan evrakların ayrıştırmasını ve imhasını yapabilir, iş akışı içerisindeki dokümanların dolaşımını elektronik olarak sağlamış olur. Bu sayede çalışma zamanı verimliliği artırılmış ve istenilen dokümana saniyeler içerisinde ulaşılmış olur. Bilgi Birikim Sistemleri olarak, her biri kendi alanında 7 yıldan fazla tecrübeye sahip, sektörün profesyonellerinden oluşan kadromuzla arşivinizin güvenilir ellerde Servis Büro Hizmetini gerçekleştirmekteyiz. Kurumunuzun arşivinde bulunan ya da günlük kullanımda olan evrakların işlenerek “kağıtsız ofis” ortamına adım atmanız da size destek oluyoruz. Uzmanlık ve özel donanım gerektiren bu çalışma, işletmenizde fiziksel kağıt dolaşımından kaynaklanan giderleri düşürerek verimli çalışma ortamı sağlayacaktır.
Kurum arşivinde bulunan dökümanlar içerisinde zarar görmüş olanlar fiziksel olarak taramaya uygun hale getirilir. Zimba , ataç , Toplu iğne gibi metallerden arındırılır. Form gruplarını oluşturularak barkod proses yapılacaksa ilgili dokümanlara barkodlar yapıştırılır. Tarama işlemi bittikten sonra aynı sıraya ait olduğu dosyaya kaldırılır.
Arşiv dokümanları sektör standardı olan 200 dpi siyah-beyaz olarak, dakikada 100 sayfa tarama yapabilen yüksek kapasite doküman tarayıcılar kullanılarak taranır. OCR işlemi uygulanacaksa çözünürlük 300 dpi olmalıdır. Bu aşamada görüntü iyileştirme yazılımları kullanılır
Taranan dokümanlar bu aşamaya geldiğinde oluşturulan görüntünün, evrağın orjinaline uygunluğu kontrol edilir. Okunmayan evraklar üzerinde ‘’görüntü iyileştirme’’ kullanılarak evrağın orijinal görüntüsüne en yakın hale getirilmeye çalışılır. Görüntü kaybı çok fazlaysa tarama istasyonuna yeniden gönderilerek taraması yapılır.
Yürütülen proje kapsamında otomatik tanımlama prosesi bu adımda gerçekleşir. Kullanılan programa özgün ayarlar sayesinde formun tamamından (full text) ya da belirlenmiş alanlardan (zonal) ICR/OCR/OMR ve barkod alanları yakalanır.
Tüm proses bittikten sonra kurumun database’ine aktarım gerçekleştirilir. Doküman yönetim sistemi tarafında evrak ulaşılabilirliği test edilir. Aktarım yapılan data ve imajların DVD veya disklere yedeklemesi yapılıp kurum yetkilisine teslim edilir.
Taranmış, indekslenmiş ve kontrolü yapılmış evraklar proje kapsamındaki istenilen formatlarda tiff, pdf, xml, txt, db şeklinde üretilip aktarıma hazır hale getirilir. Doküman yönetim sistemine entegrasyonu yapılır.
Veri girişi biten dokümanların bu adımda deneyimli operatörler tarafından birebir data kontrolü yapılır. Hatalı olan girişler düzeltilir.
Bu adımda formun üzerinde otomatik tanımlanan alanlardaki bilgiler kontrol edilir. ICR/OCR tanımlaması yapılmayan alanlardaki veri girişi manuel olarak yapılır.
 
KURUMUNUZ İÇİN SERVİS BÜRO HİZMETLERİNİN FAYDALARI
 
Bu hizmet için gerekli donanım (yüksek kapasiteli doküman tarayıcı) ve yazılım (icr, ocr, omr ve görüntü iyileştirme çözümleri) servis büro firması tarafından karşılanır. Bu sayede kurum tek seferlik kullanacağı donanıma bütçe ayırmak zorunda kalmaz. Yine aynı sebeple kurum kendi bünyesinde servis büro projesi yürütmek için uzman personel bulundurmak zorunda kalmaz.
​ 
 
REFERANSLARIMIZ
 
Turkland Bank
T-Bank ticari kredi birimlerinde bulunan ve yaklaşık 1.500.000 sayfa dokümandan oluşan kredi arşivi Bilgi Birikim Sistemleri Servis Büro ekibince işlenerek elektronik ortama taşınıyor. Bu projede müşteri dosyaları, ‘’görüntü iyileştirme’’ teknolojileri kullanılarak tek tek taranıyor ve tüm dokümanlar belge tiplerine göre ayrıştırılıp her belgeye ait indeks alanlarının veri girişi yapılarak doküman yönetim sistemine aktarılıyor. Halen devam etmekte olan projemizde 3 ay gibi bir sürede arşivin 1.1 milyonluk kısmının elektronik ortama taşınması gerçekleştirilmiştir.
 
T.C Sağlık Bakanlığı
Kurum bünyesinde bulunan 930.000 sayfa belgenin 5 aylık proje süresince taraması ve OCRlaması yapılmıştır. OCR aşamasından sonra kalite kontrol yapılıp, OCR a uygun olmayan evraklar yeniden işlenerek OCR başarısı sağlanmıştır. Evrakların arşiv düzenlemesi yapılmış, dosyalar fiziksel arşive gruplanarak ve etiketlenerek yerleştirilmiştir. Kurum çalışanları istedikleri dokümana içerik araması yaparak ulaşabilmektedir.
 
Tekstilbank
Banka Tahsis ve Merops biriminde bulunan ticari kredi dosyaları taranmıştır. 520.000 sayfadan oluşan arşiv, dosya düzenlemesi yapıldıktan sonra OCR teknolojisi kullanılarak taranmıştır. Taranan dokümanlar 45 adet indeks alanıyla veri girişi yapılıp kurumun doküman yönetim sistemine aktarılmıştır. 6 aylık proje süresince dokümanlar banka personeli tarafından kontrol edilip kalite onaylaması yapıldıktan sonra sisteme alınmıştır. Bu süreç zarfında dosyalar içerisinde evrak düzenlemesi yapılmış olup banka arşivi fiziksel olarak güncellenmiştir.