Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Access denied. You do not have permission to perform this action or access this resource.

İŞ UYGULAMALARI
MICROSOFT

CRM

SÜREÇ YÖNETİMİ VE BI

İÇERİK YÖNETİMİ

YAZILIM GELİŞTİRME

SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ

MOBİL YAZILIMLAR

YAZILIM VARLIK YÖNETİMİ

PAZARLAMA OTOMASYONU

Overflow: Hidden No More

MICROSOFT

Bilgi Birikim Sistemleri, Microsoft'un müşterileri için hazıladığı platform uygulamalarını kullanarak, uçtan uca anahtar teslimi çözümler hazırlıyor, entegre iş süreçleri oluşturuyor ve bu sayede talep edilen her türlü kurumsal iş uygulamasını müşterilerinin beklentilerine uygun şekilde gerçekleştirmiş oluyor.

Microsoft yazılım geliştirme platformu olarak .NET, Sharepoint Server, Dynamics CRM ve Mobil çözümler alt yapıları kullanılmaktadır.

Overflow: Hidden No More

DYNAMICS CRM (MÜŞTERİ İLİŞKİLERİ YÖNETİMİ)

şteri ilişkileri yönetimi (CRM),şteri memnuniyetini ve sadakatini besleyen faaliyetlerin düzenlenmesinde, pazarlama aktivitelerinden tam verim alınmasında, maliyetlerin düşürülüp karlılığın arttırılmasında kritik bir rol oynar.

CRM çözümleri, pazarlama otomasyonu, müşteri hizmetleri ve satış gücü otomasyonu yoluyla yatırımın geri dönüşünü sağlar. Her seferinde etkileyici müşteri deneyimi sağlar. Microsoft Dynamics CRM, her müşterinizi mutlu müşteriye dönüştürmenize yardımcı olur. 

 

Microsoft Dynamics CRM, kurum içinde ve bulutta özgün iş gereksinimlerinizi karşılayan CRM çözümleri sunmaktadır. Ayrıca, müşteri ilişkilerinizi mobil cihazlarınızdan yönetmenizi mümkün kılan mobil CRM uygulama ve platformları ile sosyal medyadan alınan veri ve raporları doğrudan CRM uygulamanıza tümleştiren araçları da sağlamaktadır.

crm.png

Microsoft Dynamics CRM sunduğu geliştirilebilir XRM altyapısıyla özel çözümlere sahip olmanızı sağlarken, standart iş süreçlerinizi destekleyici modüller de sunmaktadır.

SATIŞ: şteri İlişkileri Yönetim sisteminiz, işin “tahmin” boyutunu ortadan kaldıran bir rehberlik ortamında, yoldayken bile ekibinizle işbirliği yapmanızı mümkün kılan paylaşma yetenekleri ve gerçek zamanlı hesap verileri, haberler, sosyal etkinlikler ve bağlantı bilgilerine sahip iş süreçleriyle öne çıkmanıza olanak tanımaktadır.

ŞTERİ HİZMETLERİ / SERVİS : Üstün müşteri hizmetleri, içeriden başlar, dışa doğru gelişir. Microsoft Dynamics CRM sahip olduğu iş akışı altyapısıyla hem müşteri şikayetlerinin çözümü hem de memnun müşteri oluşturabilmek için gerekli altyapıyı size sunar.

PAZARLAMA : Microsoft Dynamics CRM, müşterilerinizi daha iyi anlamanızı sağlamak için ihtiyaç duyduğunuz kavrayışı kazandırır. Güçlü davranış ve pazarlama analizleriyle müşterilerinizi kolayca hedefler, bölümlendirir, nelere ilgi duyduklarını anlar, doğru zamanda doğru mesajlarla kendinize çekebilirsiniz.

 


Bazı Dynamics CRM Referanslarımız:

logolar1.pngOverflow: Hidden No More

SÜREÇ YÖNETİMİ VE KURUMSAL İŞ ZEKASI

Bilgi Birikim Sistemleri Süreç yönetimi ve İş Zekası Platformu olarak Microsoft Teknolojilerini kullanmaktadır. Microsoft İş Zekası platformu olarak SQL Server ve bilgi ulaştırma platformu olarak da Microsoft SharePoint ile birlikte iş performansı yönetimi için uçtan uca ve eksiksiz entegre bir çözüm sunuyor.

SQL Server, çevrimiçi analitik işleme (OLAP), veri madenciliği, veri ayıklama, dönüştürme ve yükleme (ETL) araçları, veri ambarlama ve raporlama işlevselliği gibi entegre analitik ile uçtan uca bir iş zekası platformu sağlar. SharePoint ise bilginin paylaşımı, raporlanması, analiz edilmesi ve süreç yönetiminin etkin bir şekilde yapılmasını sağlar. Bu kapsamlı ve entegre yaklaşım, işletmelerin maliyetleri kontrol ederken, aynı zamanda sağlam iş zekası uygulamalarını kesintisiz olarak oluşturup kurmalarına yardım eder.

Süreç Yönetimi, süreçlerin bugün nasıl çalıştığını anlamak ve iyileştirebilmek için şirketin tüm süreçlerinin belirlenmesi, tanımlanması, sahip atanması, düzenli olarak süreç performans göstergelerin izlenerek ve değerlendirilmesi ve gerektiğinde değiştirmelerin veya yeni tasarımların yapılmasıdır.

Süreç Performans Göstergeleri

Süreçlerin verimliliği ve etkililiğini ölçmek amacıyla belirlenen parametrelerdir. Bunlar için hedefler belirlenir ve düzenli ölçümlerle durum izlenir. Ölçüm sonuçları gidilen yönü ve zaman içinde kaydedilen iyileşme veya kötüleşmeleri gösterir.

Gelişmiş karar verme. OLAP ve veri madenciliği gibi mevcut iş zekası özelliklerine yapılan iyileştirmeler ile yeni raporlama sunucusu yardımıyla işletmeler, bilgi çalışanından CEO'ya dek tüm organizasyon düzeyinde, bilgiyi daha doğru iş kararlarına dönüştürebilmektedir.

Overflow: Hidden No More

İÇERİK YÖNETİMİ​

SharePoint Portal Server

 

Sharepoint Server, Microsoft tarafından geliştirilen döküman paylaşımı ve versiyonlarının kullanımını sağlayan gelişmiş bir içerik yönetim sistemidir.

 

Sharepoint herhangi bir döküman üzerinde  birden fazla kişinin çalışmasına imkan sağlar. Sayfa üzerinden check-in ve check-out yapısı ve versiyonlama ile stabil bir çalışma alanı sağlar.

 

Sharepoint içerisinde barındırdığı hazır bileşenler sayesinde “Ör: Team Site (Takım Sitesi)” kullanıcıların ortak bir platform üzerinde bilgi paylaşımı, takvim, anket, görev tanımlamaları, iş akışları, tartışma gibi imkanlar sağlanmaktadır.

 

SharePoint’in kullanım alanları…

 

Sharepoint ile dosya paylaşımı yapabilir, takvimler paylaşabilir, içerik yönetimi yapabilir (Kurumsal ve Web), depolama yapabilir, iş akışları (workflow) tanımlayabilir, çalışan yönetimi ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

 

Şirket içinde kullanılan tüm bilgilerin son kullanıcı için kullanımı çok basit olan arama motorları aracılığıyla veya kategorileştirilmiş ya da özelleştirilmiş görünümler ile kolayca ulaşılabilir hale getirilmesi de Sharepoint’in en büyük avantajlarından sayılabilir.

 

 

 

sharepoint1.png

 

 

 

Bazı SharePoint server referanslarımız;

logolar2.png


 

 

Overflow: Hidden No More

ÖZEL YAZILIM GELİŞTİRME

Size özel tasarlanmış yazılım geliştirme projeleri kuruluşunuzun kendine özgü işleyişlerine ve ihtiyaçlarına cevap veriyor. Bilgi Birikim Sistemleri, müşterilerinin iş yapış şekillerine en uygun ve yüksek geri dönüş değerinin sağlanacağı uygulamalar geliştirme konusunda uzmanlaşmıştır.

İş Birikimi

Ekibimiz ERP ve CRM uygulamalarında kazandıkları iş bilgisi ve tecrübesi ile müşterilerimizin ihtiyaçlarını en etkin şekilde karşılayabilmektedir. Özellikler Finans, Stok yönetimi, Tedarik Zinciri, Mobil Satış&Servis ve Müşteri İlişkileri Yönetimi projelerinde görev alan yazılım ekibimiz, danışmanlı tecrübesini özel projelerinize yansıtmaktadır.

Metodoloji

Microsoft uygulama geliştirme metodolojilerini kullanan ekibimiz “Yazılım Geliştirme Hayat” döngüsünü ve proje yönetimini Microsoft “Team Foundation Server” platformu ile desteklemektedir. Firmamız müşteri ihtiyaçlarını eksiksiz karşılama, yüksek performans standartları, ölçeklenebilme, kesintisiz çalışma, kolay kullanımı ve yüksek kaliteli kod üretimi anlayışı içerisinde çalışmaktadır.

Proje yönetimi

Proje yönetiminin başarıyla yapılabilmesi için, müşteri ihtiyaçları ve yazılımla ilgili sistem gereksinimleri baz alınarak Geliştirme Planı hazırlanmaktadır. Proje işleri, yazılım geliştirme ortamı, kaynaklar ve proje takvimi Proje Planında ayrıntılı olarak anlatılmaktadır.

Analiz ve Tasarım

Yazılım geliştirme sürecinin ilk aşaması İhtiyaç Analizi'dir. Bu aşamada, geliştirilecek yazılımın işlevsel ve operasyonel gereksinimleri belirlenir. Bu gereksinimler “Yazılım Kapsam Analiz” dokümanları ile belgenir. Ayrıntılı tasarım aşamasında ise, yazılımın ayrıntılı analizi yapılarak, ekran tasarımları görsel olarak hazırlanır ve dokumana dahil edilir. Ayrıca veritabanının yapısı veritabanı yapısı deseni’de tasarlanarak analiz dokümanına eklenir.

Yazılım kalitesi

Yazılım geliştirme testi aşamasında, gerçeklenen her yazılım birimi, diğer birimlerden bağımsız olarak izole birim testinden geçirilir. Bu test sırasında, Test Kontrol Listesi hazırlanır ve uygulamanın bu listedeki kriterlere uygunluğuna bakılır. Geliştirilen yazılım ürünleri, müşteri ile birlikte de gözden geçirilir. Bu sayede müşteriden geliştirme faaliyetleri devam ederken geri besleme alınır ve müşterinin de geliştirme sürecine katılması sağlanır.

FollowX Nedir ?

Gelişen dünya düzeninde, organizasyonlar Sosyal Medya’yı daha efektif kullanarak hem müşterilerine hemde müşteri adaylarına ulaşarak daha odaklı ve etkin pazarlama faaliyetleri yürütmek istemektedirler. Aynı zamanda sosyal ağlarda organizasyon, ürünler, ya da rakipler hakkında yazılmış yorumları takip ederek hem müşteri memnuniyeti arttırıcı çalışmalar hemde pazarlama faaliyetlerinin ölçümünü yapmak istemektedirler. FollowX tüm bu beklentilere cevap verebilmek için tasarlanmış bir sosyal medya çözümüdür. Varlık gösterilen sosyal ağlar yerine doğrudan doğruya lokal bir ürün olan FollowX üzerinde geliştirlen her türlü pazarlama aktivitesi, tercih edilen ağlar üzerinde yayınlanır ve gelen yorumlar toplanarak analiz edilebilir hale getirilir.

FollowX üzerinde geliştirilmiş olan Dashboard’lar sayesinde ağlar üzerinden derlenmiş olan her türlü veri grafiklerle desteklenerek yapılan çalışmalar veya yapılmış yorumlarla ilgili kolay ve anlaşılabilir raporlar sunar.
 
 
Overflow: Hidden No More

MOBİL YAZILIMLAR

Bilişim pazarının hızla gelişen kollarından biri mobil cihazlar ve uygulamalardır. Mobil cihaz kullanıcı sayısı günümüzde hızlı bir artış göstermektedir. Kullanıcılar internete bilgisayarlarından daha fazla mobil cihazlardan erişmeye başlamış durumdadır. Navigasyon’dan iletişime, lokasyon bazlı hizmetlerden, pazarlama, eğitim uygulamalarından oyunlara kadar birçok uygulama alanı bulunmaktadır. Bilgi Birikim Sistemleri Farklı ihtiyaçlara yönelik iOS, Android ve Windows mobil işletim sistemlerinde kurumsal uygulama çözümleri için üstün tasarım ve geliştirme kabiliyetlerini müşterilerinin hizmetine sunmaktadır. Uygulamaların içeriklerinin ve özelliklerinin belirlenmesinden, görsel tasarımına, yazılım geliştirme, kullanıcı deneyim analizlerinden, programın uygulama dükkanına yüklenmesine kadar geçen süreçteki yani bir uygulamayı hayata geçirmek için gerekli olan tüm çalışmaları yapıyoruz.


Platformlar

Google Android kullanan cihazların günlük aktivasyon rakamını her gün giderek artmaktadır.Açık kaynaklı bu platformun düşük maliyeti ve çok çeşitli cihaz seçenekleri ile fırsatlar sunuyor.Google Açık Kaynaklı Platform olduğundan, Android, uygulama geliştiricilerinin İşletim Sistemiyle istedikleri her şeyi yapmalarına izin verir. Android Uygulama geliştiricilerine tanınan bu özgürlük çok ilginç ve yenilikçi uygulamaların kapılarını açar.

Android 

Apple gelişmiş tasarımlı ince, hafif cihazları ile akıllı telefon ve tablet pazarını sürüklemektedir. Uzun pil süreleri ve güçlü işlemci performansları ile kullanıcılarına benzersiz deneyimler sunmaktadır. Özgün işletim sistemi ve binlerce uygulamaların sunulduğu marketi ile Apple iş dünyasına da güçlü bir platform sağlıyor.

Apple 

Microsoft'un Windows Mobile platformu üretkenliğinizi geliştirmek için çok sayıda fırsat sunarak, rekabetçilik özelliğinizi zenginleştirerek, güvenliğinizi artırarak ve organizasyonunuz için en yüksek değerleri sağlayarak akıllı telefonlar ve mobil el aygıtları için tasarlanmış Microsoft'un kompakt bir işletim sistemidir. Windows'un mobil cephede yıllardır süre gelen Windows Mobile'a son verip, Windows 7'ye bir nevi paralel olarak yeni mobil işletim sistemi Windows Phone 7'yi Ekim 2010'da kullanıcılarla buluşturmuştu.

 

Örnek Projelerimiz

 

İGDAŞ:

Dört buçuk milyonun üzerinde abonesi bulunan, yüzün üzerinde lokasyonda hizmet veren ve Avrupa’nın en büyük doğalgaz dağıtıcıları arasında yer alan İGDAŞ, Dijital ilk gaz açma uygulamasını Bilgi Birikim Sistemleri ile birlikte başarılı bir projeyle sonuçlandırdı. Proje, ilk gaz açma saha ekibi tarafından mobil tabletler ile birlikte kullanılacak. Çözüm web tabanlı çok katmanlı bir mimaride hazırlandı. Mobil tablet cihazlardan randevu bilgilerine ulaşan saha ekibi abone sözleşme ve tesisat bilgilerine online erişebilmektedir. Tablet üzerinde teknik çizimleri inceleyerek saha uygunluk ve uygunsuzluk verileri anında girilebilmektedir, fotoğraflarını çekerek canlı olarak iletilebilmektedir. 

YAPI KREDİ SİGORTA: 

1943 yılında Halk Sigorta adıyla kurulan şirket 2000 yılından beri Yapı Kredi Sigorta adıyla faaliyet göstermektedir. Kuruluşundan bu yana başarılı çalışmalar gösteren Yapı Kredi Sigorta pazardaki payını her geçen gün artırmaktadır. Yapı Kredi Sigorta Mobil Uygulaması, IOS ortamında Bilgi Birikim Sistemleri tarafından başarıyla geliştirilmiş ve müşterilerinin kullanımına sunulmuştur.

OverFlow : Hidden No More

Yazılımlardan en doğru biçimde yararlanmaya var mısınız?

SAM nedir?

Dünyada Software Asset Management (SAM) olarak bilinen yazılım envanter yönetimi, müşterilerimizin sahip olduğu yazılım envanterinin en iyi şekilde yönetilmesi amacıyla sunduğumuz ve dünya genelinde birçok firmanın uyguladığı bir danışmanlık hizmetidir. Microsoft SAM danışmanlık hizmetinin amacı; kurumların dinamik bir BT sistemi oluşturmalarını sağlayarak, hızlı değişen iş ortamının taleplerini karşılamalarını ve yeni koşullara rahat adapte olmalarını sağlamaktır. Kullandıkları teknolojiyle; çalışanların, süreçlerin, altyapı ve platformların dinamik özelliklerini geliştiren stratejiler belirlenmesinde, kurumlara yardımcı olmaktadır. SAM ile, yazılım satın alımından kurulumuna, destek hizmetlerinden kullanılmayan yazılımların kaldırılmasına kadar tüm aşamaları içeren yazılım yaşam döngüsü sürecini; kullanıcılar, süreçler ve teknolojiler bazında inceliyor ve firmanız için en doğru modeli konumlandırmanıza yardımcı oluyoruz.

 

 

 

  SAM’in faydaları nelerdir?

SAM uygulamak; BT maliyetlerini rasyonelleştirmek ve düşürmek, BT kaynaklarını daha etkin kullanmak, BT iş süreçlerini kolaylaştırmak, riskleri yönetmek ve daha iyi bir kurumsal yönetim için gereklidir.

Maliyet Tasarrufu

• Merkezi lisans yönetimi, merkezi satın alma ve lisans indirimleri sağlayarak; maliyet planlamayı, bütçelemeyi ve fatura ödemelerini kolaylaştırır.

• SAM yazılım sayısını optimize eder. Lisans maliyetlerinin yanı sıra; altyapı, bakım ve yönetim maliyetleri de azalır. Finans ve satın alma gibi birimlerin, BT ihtiyaçlarını daha iyi anlamasıyla, harcamalar da optimize edilir.

• Kurumlar; SAM’in 1. yılında maliyetleri %30, takip eden yıllarda ise %8 ve %10 oranında azaltabilirler. (Yatırımın Geri Dönüşü: Yazılım Varlık Yönetimi’nin Finansal Faydaları, Gartner)

• SAM, tedarikçiden bağımsız olarak tüm yazılımlarınızı (ve isterseniz donanımınızı) profesyonel bir şekilde ve ürünlerin kullanım ömrü boyunca yönetmenizi sağlar.

• Bilgi işlem harcamalarınızın görünürlüğünü artırarak, öngörülen harcamalarınız ve satın alımlarınız için daha iyi bir bütçe planlaması yapmanıza yardımcı olur.

Kurumsal Yönetim

• Tutarlı, güncel ve iyi yapılandırılmış kayıtlar sayesinde yazılım varlıklarının durumu netleşir ve BT ile ilgili stratejik kararları almak kolaylaşır.

• BT süreçlerinin geliştirilmesiyle birimler arası iletişim artarken, kurum genelinde de şeffaflık ve performans artar.

• Yazılımların etkili biçimde kullanılması, kullanıcı memnuniyetini artırırken, daha etkili destek imkanı sağlar.

• COBIT, ITIL, ISO standartları gibi piyasadaki en iyi uygulamalarla uyumluluk sağlanır.

• Birleşme, devir ve satın almalar sırasında kolay entegrasyon sağlanır.

• Pazardaki fırsatlara ve müşteri taleplerine daha kısa sürede cevap vermenizi sağlar.

Risk Yönetimi ve Uyumluluk

• Kurulumu yapılmış ve satın alınmış lisans kayıtlarının güncel olmasıyla, yasal riskler önlenir.

• Desteklenmeyen teknolojiler kontrol altına alınır, güncelleme eksikleri ve lisanssız yazılımdan doğabilecek güvenlik riskleri önlenir. Bu sayede veri kaybı riski en aza indirgenebilir.

• İzinsiz yazılım indirme ve yüklemeleri önlenerek, zararlı kod ve virüslerin girmesi önlenir.

SAM süreci nasıl işler?

ISO/IEC 19770-1:2006 yazılımların yönetilmesi süreçleri doğrultusunda geliştirilen SAM, kurumunuzdaki yazılım yönetim sürecini tarafsız kriterlere dayanarak değerlendirmektedir. SAM çalışmasında kurumunuzun ihtiyaçları doğrultusunda ilerlenir ve olgunluk seviyeniz belirlenerek gelişmeye açık alanlar için kurumunuza bir yol haritası sunulur.

Aşağıdaki 5 kategoride belirtilen temel yetkinlikler, SAM sertifika uzmanlarımız ve sizinle birlikte belirleyeceğimiz ilgili kişilerin katılımıyla, değerlendirmeye alınır.

SAMtablo1.png

 

Değerlendirme sonucunda aşağıdaki tabloda belirtilen olgunluk seviyesi belirlenir. Her yetkinlik için farklı olgunluk seviyesi olabileceği gibi, her kurumun en etkili biçimde faydalanacağı olgunluk seviyesi de farklılık gösterecektir. Bu sonuçlar doğrultusunda geliştirilen bir yazılım yönetim planı uygulanması, kurum içindeki tüm departmanları ilgilendirir ve herbirine avantaj sağlar.

 

 

 

 

SAMtablo2.png

Bu çalışma, mevcut bilgi teknolojisi yapısının daha güvenli ve iyi yönetilen bir ortam olmasına yardımcı olacağından, kuruma artı değer katacaktır.

SAM çalışmasını tamamlayan müşterilerimiz, çalışmanın bittiği tarihten itibaren 1 yıl boyunca geçerli olan Microsoft SAM Sertifikası’nı elde ederler. SAM Sertifikası sadece sertifikalı SAM İş Ortakları ile tamamlanan çalışmalar sonucunda verilir.

SAM’i nasıl kullanabilirim?

Tüm dünyada aynı standartlar çerçevesinde uygulanan SAM, sertifika sahibi uzman SAM iş ortakları tarafından yürütülmektedir. Bilgi Birikim Sistemleri, Microsoft tarafında Gold İş Ortaklığı olarak bulunmaktadır. SAM danışmanlığı almaya başlayarak şirketinizin karlılığını ve verimliliğini artırabilirsiniz.

Aşağıdaki sorulara verdiğiniz cevaplar kurumunuzun geleceğini değiştirebilir:

İhtiyacınız olan yazılımların hem en yeni hem de ihtiyaçlarınızı etkin şekilde karşılayacak olan sürümünü mü kullanıyorsunuz?

Hangi yazılımların nerede kurulu olduğu ve kaç kişinin bu yazılımlara eriştiği bilgisi net mi?

Yazılım yatırımınızdan en yüksek getiriyi elde edebiliyor musunuz?

Yazılımların takibi sadece Excel üzerinden mi yapılıyor?

Satın almış olduğunuz lisansların ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşıladığından emin misiniz?

Daha üretken ve verimli olabilmeniz için, hangi yazılımlara ihtiyacınız var?

Güncelliğini yitirmiş yazılımlar kullanıyor musunuz?

Bu sorular size tanıdık geldiyse veya en az bir tanesine “Evet” ya da “Belki” cevabını verdiyseniz, sizin firmanız için SAM doğru bir çözüm olacaktır.

 

​​​​​​​

Email Marketing and Marketing Automation for Microsoft Dynamics CRM

 
 
Email Marketing and Marketing Automation for Microsoft Dynamics CRM pazarlamacılara en iyi fırsatlara öncelik verme yeteneği sağlarken, aynı zamanda fırsat üretme ve yüksek kalitelideki fırsatları nitelendirmeleri için yetki verir. Email Marketing, Web Tracking, Lead Scoring, Social Discovery, Form Capture, Surveys, Landing Pages, Nurture Marketing, Subscription Management, Campaign Tracking ve daha fazlasını sağlayan ClickDimensions, kurumlara kimlerin onların ürünleriyle ilgilendiklerini keşfetmeleri, ilgilerinin seviyelerinin miktarını belirleme ve uygun aksiyonu alma konularında olanak sağlar.
 
​​​​