Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Use SHIFT+ENTER to open the menu (new window).
  
  
  
  
  
Icerik
Aciklama
AnaSayfaIcerik
  
  
  
http://www.bilgibirikim.com/sites/tr/SiteAssets/HaberlerResim/bbs_web_haber_hpe_odul_ic_kucuk.jpgHPE Fark Yaratan Özel Sektör Ödülü 20174/13/2017

Bilgi Birikim Sistemleri, 24-25 Mart 2017’de düzenlenen HPE Partner Kickoff etkinliğinde “Fark Yaratan Özel Sektör” ödülüne layık görüldü. 

Bilgi Birikim Sistemleri, 24-25 Mart 2017’de düzenlenen HPE Partner Kickoff etkinliğinde “Fark Yaratan Özel Sektör” ödülüne layık görüldü. BBS ailesi olarak müşterilerimize fark yaratmaya devam ediyoruz...

Emeği geçen herkese teşekkür ederiz...


bbs_web_haber_hpe_odul.jpg

bbs_web_haber_hpe_odul2.jpg
Bilgi Birikim Sistemleri, 24-25 Mart 2017’de düzenlenen HPE Partner Kickoff etkinliğinde “Fark Yaratan Özel Sektör” ödülüne layık görüldü.
 

http://www.bilgibirikim.com/sites/tr/SiteAssets/HaberlerResim/bbs_web_haber_hpe_odul_anasayfa_dik.jpg
  
http://www.bilgibirikim.com/sites/tr/SiteAssets/HaberlerResim/web-ıbm%20haber%20içerik%20küçük%20resim.jpgIBM Çözüm Ortakları Toplantısı 20173/24/2017

Bilgi Birikim Sistemleri, IBM Çözüm Ortakları Toplantısı 2017’de yazılım ve donanım alanında ödüllere layık görüldü.

Bilgi Birikim Sistemleri, IBM’in her yıl düzenliği ve bu yıl 14 Mart’ta Esma Sultan Yalısı’nda gerçekleşen, IBM Çözüm Ortakları Toplantısı 2017’de yazılım ve donanım alanında ödüllere layık görüldü. Yazılım alanında IBM Analytics Platformu'ndaki başarılarımızdan dolayı “Outstanding Analytics Platform Solution” ödülünü, donanım alanında güçlü bir rakibe karşı kazanılan projemiz için “IBM 2017 Outstanding Competitive Win” ödülünü aldı.

Açılışta IBM Ülke Genel Müdürü Defne Tozan, kognitif bilişimin ve yapay zekanın Türkiye’de daha çok konuşulacağından bahsederken toplantı, IBM İş Ortakları Ülke Lideri Oral Tuntaş’ın “Watson ile Hayatımıza Giren Kognitif Çözümler” konulu konuşmasıyla devam etti.
Watson ile başlayan kognitif dönemin, iş dünyasını nasıl dönüştüreceği ve biz çözüm ortaklarının bu süreç içerisindeki stratejilerini konu alan toplantı, IBM Türk çalışanlarının sunumları ile şekillendi.

Bu ödülü kazanmamızı sağlayan; başta projelerimizde bize güvenen ve bizimle ilerlemeyi tercih eden siz müşterilerimize, projelerimizin gelişmesinde katkıda bulunan çalışma arkadaşlarımıza, yazılım & donanım alanında lider teknoloji üreticimiz IBM’e teşekkür ediyoruz.

web-ıbm haber içerik büyük resim1.jpg

web-ıbm haber içerik büyük resim2.jpg


Bilgi Birikim Sistemleri, IBM Çözüm Ortakları Toplantısı 2017’de yazılım ve donanım alanında ödüllere layık görüldü.​

http://www.bilgibirikim.com/sites/Eng/SiteAssets/HaberlerResim/bbs_haber_ibm_odul_anasayfa_normal.jpg
  
http://www.bilgibirikim.com/sites/tr/SiteAssets/HaberlerResim/MicrosoftKurumsalKucuk.pngMicrosoft Kurumsal Çözümler Zirvesi3/7/2017

Bu yıl 5.si gerçekleştirilen Microsoft Kurumsal Çözümler Zirvesi Swissotel’de geniş katılımlı bir organizasyon’la gerçekleştirildi.

Bu yıl 5.si gerçekleştirilen Microsoft Kurumsal Çözümler Zirvesi Swissotel’de geniş katılımlı bir organizasyon’la gerçekleştirildi. Çeşitli sektörlerden 2000’i aşkın misafirin katıldığı etkinlik sponsor firmaların paralel oturumlarda yaptıkları toplantılarla devam etti.

Organizasyon’a 5. kez sponsor olan Bilgi Birikim Sistemleri, Türk Hava Yollarında gerçekleştirdiği Havacılık Sektöründe Kurumsal Sadakat programı projesiyle katıldı. Program, BBS Microsoft Yazılım İş Geliştirme Müdürü Ertuğrul Çoruh’un açılış konuşmasıyla başladı, THY Kurumsal Pazarlama veDağıtım Kanalları Başkanı sayın Mert Dorman’ın sunumuyla devam etti. Programın sonunda gerçekleştirilen çekilişle bir misafirimiz Avrupa uçak bileti, 3 misafirimiz de THY maket uçağı kazandı.

Etkinlik, BBS Microsoft İş Uygulamaları Müdürü sayın Hakan Çiftçi tarafından sayın Mert Dorman bey ve yine THY Kurumsal Satış ve Pazarlama Müdürü Sayın Merve Doğru’ya verilen plaketlerin ardından sona erdi.​

MicrosoftKurumsal.png


Microsoft Kurumsal Çözümler Zirvesi Swissotel’de geniş katılımlı bir organizasyon gerçekleştirildi.​​
http://www.bilgibirikim.com/sites/tr/SiteAssets/HaberlerResim/MicrosoftKurumsal.png
  
/SiteAssets/HaberlerResim/LenovoOdul_02.png Bilgi Birikim Sistemleri’ne Lenovo’dan önemli Üç Ödül!3/6/2017

Bilgi Birikim Sistemleri olarak " 2016 Yılı En Başarılı İş Ortakları" ödül töreninde 3 farklı dalda önemli ödüllere layık görüldük.

23 Şubat, Perşembe günü Lenovo Türkiye’nin organizasyonunu üstlendiği " 2016 Yılı En Başarılı İş Ortakları" ödül töreni Esma Sultan Yalısı’nda gerçekleşti.


Bilgi Birikim Sistemleri olarak " 2016 Yılı En Başarılı İş Ortakları" ödül töreninde 3 farklı dalda önemli ödüllere layık görüldük.

2016 - SMB Kanalında Yılın En Yüksek Ciro Yapan İş Ortağı

2016 - Kurumsal Müşteri Segmenti Yılın En Hızlı Büyüyen İş Ortağı

2016 - Sunucu Alanında Yılın En Yüksek Katma Değerli Kurumsal İş Ortağı 


Emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunarız.​

LenovoOdul_03.png

Bilgi Birikim Sistemleri olarak "2016 Yılı En Başarılı İş Ortakları" ödül töreninde 3 farklı dalda ödüllere layık görüldük.
http://www.bilgibirikim.com/sites/tr/SiteAssets/HaberlerResim/LenovoOdul_02.pnghttp://www.bilgibirikim.com/sites/tr/SiteAssets/HaberlerResim/LenovoOdul_02Yeni.png
  
/SiteAssets/HaberlerResim/IstanbulBilisimKongresi02.png10. İstanbul Bilişim Kongresine davetlisiniz.12/16/2016

“Teknolojide Yeni Trendler” temalı 10. İstanbul Bilişim Kongresi 21 Aralık 2016 tarihinde Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü’nde yapılacaktır.

“Teknolojide Yeni Trendler” temalı 10. İstanbul Bilişim Kongresi 21 Aralık 2016 tarihinde Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü’nde siz değerli katılımcılara ev sahipliği yapacaktır.IstanbulBilisimKongresi03.png

10. İstanbul Bilişim Kongresi ile Türkiye’nin Bilişim Toplumu olma yolundaki ilerlemesine katkı sunmayı hedeflenen etkinlikte İstanbul Bilişim Kongresi;  her yıl pek çok kurum, kuruluş ve sivil toplum kuruluşlarınca desteklenmektedir.

Özgün araştırmalar ve konuşmacıların katılacağı kongrenin açılışı 21 Aralık 2016 günü, saat 09.30’da yapılacaktır. Kamu, özel sektör yönetici ve çalışanlarının, akademisyen ve üniversite öğrencilerin katılımlarıyla gerçekleştirilecek 10. İstanbul Bilişim Kongresine tüm sektör temsilcileri davetlidir.​ Bilgi Birikim Sistemleri olarak bizlerde kongrede yerimizi alıyor ve siz değerli katılımcıları standımıza bekliyoruz.

Kongrede, günümüzde kurumları değişime zorlayan ve hayatı kolaylaştıran bilgi teknolojileri trendleri ve gelecekte e-Dönüşümü etkileyecek gelecek teknolojiler üzerinde çalışmalar yapılacaktır. 

Kongredeki başlıca konular;  

 • IoT (Endüstri 4.0)
 • Büyük Veri’ ve Bilginin Gücü
 • Yapay Zeka
 • Giyilebilir Teknolojiler
 • RFID Teknolojileri
 • Gelecekte Siber Güvenlik (Veri Güvenliği, Veri Kurtarma)
 • 3D Yazıcılar
 • Biyoteknoloji
 • Siber anatomi
 • Artırılmış ve Sanal Gerçeklik

Google Cloud Türkiye Ülke Müdürü Alp Önder Güler ve Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Türker Kılıç’ın davetli konuşmacı olduğu kongrede “Nesnelerin İnterneti ile Geleceğimiz Nasıl Şekillenecek?”, “Giyilebilir Teknolojiler ve Sağlık Uygulamaları”, “Büyük Veri ve Bilginin Gücü” ve “Siber Dünya’nın Geleceği” konulu oturumlar düzenlenecektir.

Değerli katılımlarınızı bekliyoruz.

Detaylı Bilgiye; http://www.istanbulbilisimkongresi.org.tr/2016/ linkin'den ulaşabilirsiniz.


“Teknolojide Yeni Trendler”​ temalı 10. İstanbul Bilişim Kongresi'nde BBS olarak sizlerleyiz. 

/SiteAssets/HaberlerResim/IstanbulBilisimKongresi001.png
  
/SiteAssets/HaberlerResim/BBSceyrekAsriGerideBirakti2.png​Bilgi Birikim Sistemleri Genel Müdürü Bekir Alp Sayın, 12/15/2016

BThaber Yayın Koordinatörü Ayhan Sevgi’nin sorularını yanıtladı.  

Bilgi Birikim Sistemleri Genel Müdürü Bekir Alp Sayın; Bilişim sektöründe 25. yılını kutlayan BBS'in yeni dönemde yazılım ve hizmet alanındaki hedeflerine değindi.​

BThaber 21-27 Kasım 2016

Bilişim Dünyası

BBSbthaberyayin.png 
 
 
 
 
 

Bilgi Birikim Sistemleri çeyrek asrı geride bıraktı.

1
/SiteAssets/HaberlerResim/BBSceyrekAsriGerideBirakti.png
  
/SiteAssets/HaberlerResim/BilisimZirvesi2016_02.png​Bilişim Zirvesi 2016'nın12/5/2016

Bronz sporsorlardan biri olarak zirvede sizlerleydik.

Bilişim tarihi açısından büyük önem taşıyan, Türkiye’nin her köşesinden bilişim profesyonellerini bir araya getiren Bilişim Zirvesi’nin bu yıl 16’ıncısı gerçekleşti. 

Bilişim Zirvesi’16’nın Bronz Sponsorlarından biri olarak yer alan Bilgi Birikim Sistemleri kapsamlı içerik ve yapısal tercihlerinize göre şekillendirilebilecek, gelişime açık ürünleriyle 2 gün boyunca sizlere eşlik etti.

"Kaçış yok!" sloganı ile başlayan etkinlik, 2 gün boyunca katılımcılara keyifli etkileşim anları ile birlikte birbirleri ile hızlı veri paylaşımı sağladı.

Bilgi Birikim Sistemleri olarak emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunarız. 


BilisimZirvesi2016_03.png
 

​Bilişim Zirvesi'16 Ya bu değişime ayak uyduracaksınız ya da bu değişim sürecinde kaybolup gideceksiniz.

/SiteAssets/HaberlerResim/BilisimZirvesi2016_01.png
  
/SiteAssets/HaberlerResim/IBM2016HBR02.pngIBM BusinessConnect 2016 ile Kognitif çağa hoş geldiniz.12/1/2016

Yeni bir teknoloji çağı. Yeni bir ticaret çağı. Yeni bir düşünce çağına geçişte BBS akıllı çözümleri sizlerleydi.

IBM BusinessConnect 2016 ile Kognitif çağa hoş geldiniz.

Kognitif çağına geçişle iş süreçlerini dijital döneme hazırlayan kuruluşlar ile operasyonlarını mevcut haliyle sürdürenler arasında önemli uçurumlar oluştu. Rekabet ortamında fark yaratmak için verileri analiz eden, kurum içi işbirliği yönetimini benimseyen, mobil yeteneklerden yararlanan, dinamik ve esnek BT altyapısına sahip olan şirketler öncü bayrağını birkaç adım önde taşıyorlar.

Yeni bir teknoloji çağı. Yeni bir ticaret çağı. Yeni bir düşünce çağına geçişte BBS akıllı çözümleri IBM Business Connect 2016'da sizleri standında karşıladı. IBM BusinessConnect 2016’ya katılanlar, iş dünyası teknolojiyle birlikte hızla gelişen IBM çözümlerinin iş süreçlerindeki faydasını keşfetti.IBM2016HBR03.png
 

IBM BusinessConnect 2016'da BBS akıllı çözümleri sizlerleydi.​

SiteAssets/HaberlerResim/IBM2016HBR01.png
  
/SiteAssets/HaberlerResim/IBMbusinessConnect2016_02.png​IBM BusinessConnect'16 ile 11/9/2016

Kognitif çağa hoş geldiniz.​

Kognitif çağa hoş geldiniz.

0A625645.png

Bugün internet üzerinden yaptığımız tüm işlemler; sayfa ziyaretleri, beğenmeler, paylaşımlar dijital bir iz bırakıyor.

Alışverişlerimizi, bankacılık işlemlerimizi mobil uygulamalar üzerinden yapıyoruz; akıllı saatler ile adımlarımızı dahi kayıt altına alabiliyoruz.

Hedefimiz dijital ortama zeka eklediğimiz kognitif çözümlerle müşterilerimizin dijital dönüşümlerine yardımcı olmak.

İnanılmaz bir hızda, oldukça büyük hacimde veriyi analiz edebilen ve öğrenebilen bir sistem olan Watson uygulamaları başta olmak üzere, analitik ve mobil uygulamaların iş dünyasının geleceğini nasıl şekillendireceğine tanık olmanız için sizleri 15 Kasım 2016'da IBM BusinessConnect etkinliğine siz değerli müşterilerimizi bekliyoruz.

          IBM BusinessConnect 2016'ya Neden Katılmalısınız?

 • Dijital dönüşümde oyunun kurallarını değiştirecek kognitif çözümlerimizi, IBM Kognitif Çözümler Genel Müdürü Jay Bellissimo'dan dinleyin...
 • Bu dönüşümün temeli "Design Thinking" kavramının gerçek hayata nasıl uyarlanabileceğine örnekleriyle tanık olun...
 • Nesnelerin İnterneti'nin analizini hem akademik, hem gerçek hayata uyarlanabilir boyutlarıyla değerlendirin...
 • Blockchain teknolojisi ödeme sistemlerinde nasıl çığır açacak, fikir edinin...
 • Siber güvenlik söz konusu olduğunda tehditler, çekinceler, önlemler neler olabilir, gerçek hayat deneyimleriyle keşfedin...

IBM BusinessConnect 2016'da sizlerleyiz.


http://www.bilgibirikim.com/sites/tr/SiteAssets/HaberlerResim/IBMBusinessConnect2016_002.png
  
/SiteAssets/HaberlerResim/BilisimZirvesi2016_003.pngBilişim Zirvesi16’nın11/29/2016
Bronz Sponsorlarından biri olarak zirvede sizlerleyiz.

BilisimZirvesi2016Mailing.png
 


22 - 23 Kasım 2016 Bilişim Zirvesi 2016'nın Bronz Sponsorlarından biri olarak zirvede sizlerleyiz. 

http://www.bilgibirikim.com/sites/tr/SiteAssets/HaberlerResim/BilisimZirvesi2016_001.png
  
/SiteAssets/HaberlerResim/BilisimYildizlari2016_02.pngBilişim Yıldızları İnovasyon Yarışması 2016 10/14/2016

Bilgi Birikim Sistemleri sponsorluğu eşliğinde Bilişim Yıldızları İnovasyon Yarışması 2016 ödülleri sahiplerini buldu.

Bilgi Birikim Sistemleri sponsorluğu eşliğinde Bilişim Yıldızları İnovasyon Yarışması 2016 ödülleri sahiplerini buldu.

Bu yıl da gelenek bozulmadı ve Bilgi Birikim Sistemleri, Bilişim Yıldızları İnovasyon Yarışması 2016’da kurumsal sponsor oldu. BBS katkılarından dolayı ödüle layık görüldü.

Türkiye Bilişim Derneği İstanbul Şubesi ve Bahçeşehir Üniversitesi tarafından 14 Ekim 2016 tarihinde düzenlenen Bilişim Yıldızları İnovasyon Yarışması 2016 ödül gecesi büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi.

Bilisim YıldızlariOdulToreni.png 
e-dönüşümü özendirmek, güzel örnekleri diğer proje sahipleriyle paylaşmak, e-dönüşüm konusunda toplumu bilinçlendirmek ve Türkiye’nin Bilgi Toplumu olmasını desteklemek amacıyla düzenlenen yarışmada 2016 Bilişim Yıldızları seçildi. Geniş katılımla Bahçeşehir Üniversitesi’nde gerçekleştirilen Bilişim Yıldızları İnovasyon Yarışması ödül töreninde Halkın Favorisi ödülünü http://sar3d.suleymanpasa.bel.tr/ aldı.

Öğrenci, Girişimcilik ve Kurum gruplarına ait Sosyal Sorumluluk, Verimlilik ve Çevre kategorilerinde 27 ödülün dağıtıldığı yarışmada ayrıca 3 özel onur ödülleri verildi. Türkiye’nin Bilişim Yıldızları’nı alanında uzman 30 jüri üyesi belirledi. Jüri değerlendirmesi yanı sıra halk oylaması da değerlendirmeye katıldı. 9 farklı kategorideki web siteleri ödüle layık görüldü. Detaylı listeye http://bilisimyildizlari.org.tr/ ‘den ulaşabilirsiniz.

Gelenek bozulmadı ve BBS, Bilişim Yıldızları İnovasyon Yarışması 2016’da kurumsal sponsor oldu. 

/SiteAssets/HaberlerResim/BilisimYildizlari2016_03.png
  
/SiteAssets/HaberlerResim/MsCozumlerZirvesi2016Odul02.pngMicrosoft İş Ortakları Zirvesi 2016 katılımcıların yoğun ilgisiyle gerçekleşti.10/16/2016

“Bulut Odaklı Lisanslama Danışmanlığı Yılın İş Ortağı” ödülüne Bilgi Birikim Sistemleri layık görüldü.​

 ​

Değerli İş Ortağımız, Microsoft’un ev sahipliğini yaptığı ve geleneksel olarak gerçekleştirilen İş Ortakları Zirvesi 2016 tüm coşkusu ile 5 Ekim 2016 tarihinde Grand Tarabya’da gerçekleşti. 

Microsoft’un Türkiye ortaklarının yoğun olarak ilgi gösterdiği etkinlikte 2016 yılı içerisindeki “Bulut Odaklı Lisanslama Danışmanlığı Yılın İş Ortağı” ödülüne firmamız Bilgi Birikim Sistemleri layık görüldü.

Ödül MS Türkiye Genel Müdürü, Murat KANSU ve Genel Müdür Yardımcısı, Tarık TÜZÜNSU tarafından BBS Genel Müdürü Bekir Alp SAYIN’a takdim edildi.

MsCozumlerZirvesi2016Odul03.png


“ Yılın Bulut Odaklı Lisanslama Danışmanı” ödülü Bilgi Birikim Sistemleri'nin oldu. 

1
/SiteAssets/HaberlerResim/MS2016Yeni.png
  
/SiteAssets/HaberlerResim/ZBBH2.pngZeytinburnu Belediyesi Başarı Hikayesi12/14/2016

Zeytinburnu Belediyesi’nin Bilgi Birikim Sistemleri ortaklığıyla gerçekleştirdiği İş Sürekliliği Projesi başarıyla sonuçlandı.​

images001.png

ZEYTİNBURNU BELEDİYESİ BAŞARI HİKAYESİ

Firma İsmi: Zeytinburnu Belediyesi

Çözüm Ortağı: Bilgi Birikim Sistemleri

Proje Adı: İş Sürekliği Projesi

Çözüm: İş Sürekliliği  / Disaster Recovery Çözümleri / HPE 3PAR Storage, HP Server

Sektör: Zeytinburnu Belediyesi

Zeytinburnu Belediyesi’nin Bilgi Birikim Sistemleri ortaklığıyla gerçekleştirdiği İş Sürekliliği Projesi başarıyla sonuçlandı.

images002.png 
 

ZEYTİNBURNU BELEDİYESİ HAKKINDA

Zeytinburnu 1957 yılında İstanbul'un 14. ilçesi oldu. Zeytinburnu, 1953 yılına kadar doğusu Fatih, batısı ise Bakırköy ilçesine bağlı olarak yönetildi.

1950’nin başlarında artık Fatih veya Bakırköy ilçesinden yönetimi yapılamayan Zeytinburnu’nun yeni bir yönetimsel bir örgüte kavuşturulmasına yönelik adımlar atıldı. 30.07.1953 tarihinde Fatih ilçesine bağlı "Zeytinburnu Bucağı" olarak örgütlendirildi. Batı bölümü yine Bakırköy ilçesine bağlı olarak kaldı.

PROJENİN AMACI

Zeytinburnu Belediyesi 2013 yılı içerisinde Yeni Akıllı Bina’ya taşınması ve gelişen IT ihtiyaçları doğrultusunda veri depolama sistemleri yapısında yüksek erişilebilirlik, kapasite, performans ve iş sürekliliği açısından gelişmiş bir teknolojik yatırım yapmayı planlamıştır. Bu planlamaya istinaden Bilgi Birikim Sistemleri olarak Zeytinburnu Belediyesi altyapısında HPE’nin Server, Storage ve Network ürünleri ile İş Sürekliliği Çözümü konumlandırılmıştır.

NASIL BİR ÇÖZÜM SUNDUK?

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi İşlem Müdürü Yusuf KIRDEMİR ve ekibi ile yapılan toplantılar sonucunda ilk etapta sistemin daha stabil çalışmasını sağlayabilmek adına mevcut yapıdaki problemler tespit edildi. Zeytinburnu Belediyesi Bilgi İşlem ekibi özellikle herhangi bir felaket anında sistemlerinin kesintisiz bir şekilde devam etmesi adına kullandıkları sistemlerin aktif aktif çalışarak iş sürekliliği hakkındaki ihtiyaçlarını ve ekstra kapasite gereksinimlerini gidermek istediklerini belirttiler. Bu tespitler ve istekler doğrultusunda müşterimizin ihtiyaçlarını HP İş Sürekliliği Çözümleriyle karşılanmasını sağladık.

Yeni yapılan Belediye Sarayı (Merkez) ve Nikah Sarayı bölgesinde bulunan eski adreste birer adet sistem odası kuruldu. Bu sistem odalarında birer adet HPE 3PAR Storage konumlandırıldı. Ayrıca iki lokasyonun birbiri ile iletişimini sağlamak için Cluster Quorum disk alanı oluşturuldu. Bu alan iki lokasyonu sürekli izleyerek, bir lokasyonda oluşacak herhangi bir felaket anında diğer lokasyonu otomatik olarak devreye alarak iş sürekliliğinin devamını sağlamaktadır. Bu özellik HPE 3PAR’ın peer persistence yazılımı ile sağlanmıştır.

PROJENİN SONUCU

Zeytinburnu Belediyesi ile yapmış olduğumuz İş Sürekliliği Projesinin bitiminde gerekli sistem testleri ve felaket senaryo testleri yapıldıktan sonra projenin düzgün çalıştığı test edilmiştir. Sistem tüm testlerin ardından müşteriye sorunsuz olarak teslim edilmiştir.

Konumlandırmalar: 

HPE 3PAR  Storage 

HPE Server Ürünleri

HPE SAN Switch Ürünleri

HPE Network Ürünleri

VMWare Lisansı

Veeam Lisansı

Zeytinburnu Belediyesi’nin BBS ortaklığıyla gerçekleştirdiği İş Sürekliliği Projesi başarıyla sonuçlandı.​

2
/SiteAssets/HaberlerResim/2_ONGORSELZB%20.png
  
/SiteAssets/HaberlerResim/BBSiftar_yemegi02.pngBBS İftar Daveti6/21/2016

​BBS düzenlediği “İftar Yemeğinde” sektörün önde gelen firmaları bir araya getirdi.


Bilgi Birikim Sistemleri olarak 21 Haziran Salı akşamı, Four Seasons Hotel’de düzenlenen “İftar Yemeğinde” sektörün önde gelen firmaları bir araya geldi.

Yoğun ilgi göstererek katılım sağlanan iftar yemeği fasıl eşliğinde yapılan keyifli sohbet ile geç saate kadar devam etti.

BBSiftar03GenelGorsel.png

BBS düzenlediği “İftar Yemeğinde” sektörün önde gelen firmaları bir araya getirdi.

/SiteAssets/HaberlerResim/etkinlikikinciongorsel.png
  
/SiteAssets/HaberlerResim/Uni_Mar002.png​​UNI-MAR Enerji Yatırımları A.Ş.    5/31/2016

BBS danışmanlığında ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasına sahip oldu.​

UNI-MAR,  elektrik enerjisi üretmek ve satmak üzere kurulmuş, yatırımının tamamını özel sermaye kaynaklarınca karşılamış ve Haziran 1999 yılında faaliyete geçmiş enerji yatırımı şirketidir.

UNIMAR01.png

EPDK‘ nın ( Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu ) yasal olarak üretim yapan şirketlerin ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetimi Sistemi sertifikasına sahip olmalarını zorunlu hale getirmesinin ardından UNI-MAR, 2015 yılı başlangıcında ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetimi Sistemi sertifikasyonu süreçlerinde danışmanlık hizmeti almak üzere biz Bilgi Birikim Sistemlerini tercih etmiştir.

Bunun üzerine Bilgi Birikim Sistemleri danışmanlığında UNI-MAR’ da  Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi kurulum çalışmalarına başlanmış ve süreç sertifikalandırma ile sonuçlandırılmıştır.

Konu ile alakalı olarak Bilgi Birikim Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı Süleyman Mert UNI-MAR’ daki sertifikasyon süreçlerinin başarıyla yönetildiğinden bahsederken, sorunsuz sonuçlanan projede, BGYS danışmanımız Bülent Coşkun liderliğindeki deneyimli BBS ekibinin desteklerine değindi. ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetimi Sistemi sertifikasyonu ihtiyacı olan firmalara yönelik çalışmalarının devam ettiğini belirtti.​

UNI-MAR Enerji Yatırımları A.Ş. BBS danışmanlığında ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasına sahip oldu.​

/SiteAssets/HaberlerResim/Unimar002.png
  
/SiteAssets/HaberlerResim/MSZirve2016_02.pngMicrosoft Kurumsal Çözümler Zirvesi 20164/20/2016

​"Microsoft Kurumsal Çözümler Zirvesi 2016" etkinliğinde sponsor firmalardan biri olarak yer aldık. ​

20 Nisan 2016 tarihinde gerçekleşen "Microsoft Kurumsal Çözümler Zirvesi 2016" etkinliğinde sponsor firmalardan biri olarak yer aldık. 

Kurumların, müşteri memnuniyeti ve operasyonel verimliliklerini arttırarak daha karlı ve dinamik şirketlere dönüşümlerini sağlayan ve yeni nesil iş çözümlerinin tanıtıldığı Microsoft Kurumsal Çözümler Zirvesi, 20 Nisan 2016 Çarşamba günü Swissotel'de gerçekleştirildi.

Bilgi Birikim Sistemleri olarak sponsor olduğumuz ve standımızda üretim, perakende, finans ve hizmet sektörlerinden bir çok katılımcıyı ağırladığımız etkinlik çerçevesinde; Swissotel’in Bern salonunda; Genel Müdürümüz Bekir Alp Sayın ve BBS Microsoft İş Uygulamaları Müdür Yardımcımız Bora KaradağHukuk Büroları için CRM Çözümü” konu başlığında katılımcılara yeni geliştirdiğimiz ürün hakkında bilgiler aktardı.

MSZirveGorseller.png

Etkinliğin genelinde ise katılımcılar; Microsoft Kurumsal Kaynak Planlama(ERP), Müşteri İlişkileri Yönetimi(CRM), İş Analitiği, Bulut Platformu ve Büyük Veri Çözümleri ile iş ortaklarının sektörel çözüm ve başarı hikayelerinin yer aldığı zirvede ayrıca, çığır açan yeni nesil Microsoft Dynamics AX, Microsoft Dynamics CRM, Microsoft SQL Server 2016 ürün ve Microsoft Azure Yeni Çözümler lansmanlarını izleme şansı buldular.

Üretim, perakende, finans ve hizmet sektörlerinde faaliyet gösteren şirket yöneticilerinin katıldığı zirve verimli geçti.​

"Microsoft Kurumsal Çözümler Zirvesi 2016" etkinliğinde sponsor firmalardan biri olarak yer aldık. ​

/SiteAssets/HaberlerResim/MSKurumsalCozumlerGunu.png
  
/SiteAssets/HaberlerResim/IBMCozumOrtaklari201601.pngIBM Çözüm Ortakları Toplantısı 20163/17/2016

Bilgi Birikim Sistemleri, IBM’in her yıl düzenliği ve bir çok çözüm ortağının katıldığı IBM Çözüm Ortakları Toplantısı 2016’da “IBM 2016 Outstanding Analytics Platform” alanında ödül aldı.

Bilgi Birikim Sistemleri, IBM’in her yıl düzenliği ve bir çok çözüm ortağının katıldığı IBM Çözüm Ortakları Toplantısı 2016’da “IBM 2016 Outstanding Analytics Platform” alanında ödül aldı.

ılışta IBM Ülke Genel Müdürü Isabel Cagigas Gomez Kognitif Bilişimin Geleceği ve Önemi hakkında konuşurken toplantı Küresel İş Ortakları Ülke Lideri Oral Turgay Tuntaş moderatörlüğünde devam etti. 

Watson ile başlayan Kognitif dönemin, iş dünyasını nasıl dönüştüreceği ve biz Çözüm Ortaklarının bu süreç içerisindeki stratejilerini konu alan toplantı, IBM Türk çalışanlarının sunumları ile şekillendi.

Yeni dönem ile ilgili görüşlerimizi paylaştığımız ve 2015 yılının başarılı projelerinin ödüllendirildiği toplantı, herkesin bir arada olduğu keyifli bir kokteyl ile son buldu.

Bu ödülü kazanmamızı sağlayan; başta projelerimizde bize güvenen ve bizimle ilerlemeyi tercih eden siz şterilerimize, projelerimizin gelişmesinde katkıda bulunan çalışma arkadaşlarımıza ve tabi ki Yazılım & Donanım alanında lider teknoloji üreticimiz IBM’e teşekkür ediyoruz.

IBMCozumOrtaklariGorsel 02.png

BBS, IBM Çözüm Ortakları Toplantısı 2016’da “IBM 2016 Outstanding Analytics Platform” alanında ödül aldı.

/SiteAssets/HaberlerResim/IBMCozumOrtaklariGoesel03.png
  
/SiteAssets/HaberlerResim/IBMSigortacilikEtkinligi02.pngIBM Sigortacılık Sektöründe Sınırları Yeniden Tanımlamak3/16/2016

16 Mart 2016 Çarşamba günü "Salt Galata"da gerçekleşen "IBM Sigortacılık Sektöründe Sınırları Yeniden Tanımlamak" konulu etkinliğe ana sponsor olduk.

16 Mart 2016 Çarşamba günü "Salt Galata"da gerçekleşen "IBM Sigortacılık Sektöründe Sınırları Yeniden Tanımlamak" konulu etkinliğe ana sponsor olduk.

IBM'in sigortacılık sektöründe yer alan firmalarla gerçekleştirdiği çalışmaların sonucunda, akıllı sigortacılığa geçiş yapmak isteyen şirketler açısından önem taşıyan iş alanlarından birinin gerçek anlamda müşteri odaklı bir kuruluş yaratmak olduğu ortaya çıktı.

Sigortacılık Sektörüne yönelik düzenlenen etkinlikte; gerçekleşen çalışmaların sonuçlarına, sigortacılık sektörüne ait yeniliklere ve başarı hikayelerine yer verildi.

SigortacilikEtkinligi.png


IBM Türk’den Hüseyin Erdem Yöntem ve Aydın Gülcür’ün açılış sunumuyla başlayan etkinlik, IBM Türk’ten Utku Emre, Tuğyan Eser Keri, Can Kayalıoğlu’nun sunumlarıyla devam etti. 

Güneş Sigorta Bilgi Teknolojileri Grup Müdürü Olcay Şahin, şteri Başarı Hikayeleri başlığı altındaki sunumuyla tecrübelerini paylaşırken,Sigorta Sektöründe Belge ve İçerik Yönetiminin Faydaları” sunumuyla BBS Yazılım İş Geliştirme Müdürü Oktay Şükür katılımcılara deneyimlerini aktardı.

"IBM Sigortacılık Sektöründe Sınırları Yeniden Tanımlamak" konulu etkinliğe ana sponsor olduk.

/SiteAssets/HaberlerResim/IBMSigortacilikEtkinligi003.png
  
/SiteAssets/HaberlerResim/02Subat2016YiliBaslangicToplantisi01.pngBBS 2016 Yılı Başlangıç Toplantısı 2/10/2016

Bilgi Birikim Sistemleri " 2016 Yılı Başlangıç Toplantısı ” Şirket ve İş Birimi Yöneticilerinin katılımıyla Byotell’de gerçekleşti.

Bilgi Birikim Sistemleri “ 2016 Yılı Başlangıç Toplantısı ” Şirket ve İş Birimi Yöneticilerinin katılımıyla Byotell’de gerçekleşti. Bilgi Birikim Sistemleri yönetim takımı, tüm satışekibi ve iş geliştirme ekiplerinin bir araya geldiği toplantıda 2015 yılı değerlendirmesi yapılırken 2016 yılı planları ve hedefleri konuşuldu.

02Subat2016YiliBaslangicToplantisi0.png
Tüm gün süren ve interaktif geçen 2016 yılı başlangıç toplantısı, iş birimi yöneticilerinin kendi iş alanlarıyla ilgili 2015-2016 yıllarını değerlendirirken, aynı zamanda şirket yöneticileri ve satış ekibinin yeni yıldaki hedeflerini paylaşma olanağı sundu.

BBS " 2016 Yılı Başlangıç Toplantısı ” gerçekleşti.

/SiteAssets/HaberlerResim/BBSyeniYilToplantisi.png
  
/SiteAssets/HaberlerResim/MSisortaklari201502.png2015 Microsoft İş Ortağı Ödülleri Dağıtıldı !12/24/2015

2015 yılı içerisindeki, “ En İyi Müşteri Memnuniyeti Sağlayan İş Ortağı Ödülü ” ‘ne firmamız Bilgi Birikim Sistemleri layık görüldü.

Microsoft tarafından geleneksel olarak gerçekleştirilen İş Ortakları ödül töreni 23 Aralık Çarşamba, akşamında Microsoft’un Türkiye ofisinde gerçekleştirildi.

Microsoft’un Türkiye’deki İş Ortaklarının yoğun ilgi gösterdiği gecede 17 farklı kategoride ödül dağıtıldı.

2015 yılı içerisindeki, “ En İyi Müşteri Memnuniyeti Sağlayan İş Ortağı Ödülü ” ‘ne firmamız Bilgi Birikim Sistemleri layık görüldü.

MSisortaklari201503.png
Ödül MS Türkiye Genel Müdürü, Murat KANSU ve CPE Müdürü ( Customer & Partner Experience ), Yavuz BURUK tarafından BBS Genel Müdürü Bekir Alp SAYIN’a takdim edildi. 


2015 Microsoft İş Ortağı Ödülleri Dağıtıldı !​ 


/SiteAssets/HaberlerResim/MSisortaklari201503.png
  
/SiteAssets/HaberlerResim/IBMKCKBC2015.pngIBM BusinessConnect 2015 Etkinliğinde Sponsoruz!11/17/2015

BBS’nin Sponsor olduğu IBM BusinessConnect 2015 İstanbul etkinliği müşteri katılımlarıyla 26 Kasım'da Wyndham - Levent'te gerçekleşti. ​

26 Kasım 2015 tarihinde Wyndam Grand Levent, İstanbul’da “A New Era: Cognitive Business” teması ve global misafirlerin katılımıyla gerçekleştirilen IBM BusinessConnect 2015 İstanbul etkinliği, iş dünyasının bilişsel anlamda geleceğinin tartışıldığı, çok sayıda IBM çözümünün, demolarının ve partnerlerinin yer aldığı bir teknoloji şöleni sundu.

BBS olarak, önceki yıllarda İçerik Yönetimi ve Sosyal Paylaşım Ağları gibi konuları içeren "Organize İşler" konseptinde katıldığımız etkinlikte, bu yıl "IBM ECM ile Kurumsal İçerik Yönetimi" ve "IBM Security Identity and Access Manager ile Kimlik ve Erişim Yönetimi" konusunularıyla yerimizi aldık.

Şirketlerin verimlerini arttırmak üzere sürekli gelişmekte olan Bulut Bilişim, Social Business, Gerçek Zamanlı Sosyal Analitik, Big Data (Büyük Veri), Business Connections konularının yoğun şekilde ele alındığı etkinlikte ayrıca bilişimin güvenlik ve insan kaynakları gibi alanlarda en etkili şekilde kullanılmasına yönelik gelecek öngörüleri IBM BusinessConnect 2015 katılımcılarının bilgilendiği konular arasındaydı. 

IBM Türk Genel Müdürü Isabel Gomez Cagigas’ın A New Era: Cognitive Business konulu konuşmasıyla başlayan IBM BusinessConnect 2015 İstanbul, Peter Korsten ve IBM Küresel İş Hizmetleri Ülke Lideri Yeşim Taşlıoğlu’nun konuşmalarına da sahne oldu. Etkinlik katılımcılarının IBM’in Cloud Softlayer, MW PureApp, Commerce, Social Command Center, Security, IOT Foundation çözümlerinin Demo’larını keşfetme fırsatı kazandığı IBM BusinessConnect ile birlikte bilişim dünyasının liderlerinin işbirliklerini geliştirmeleri bekleniyor.

26IBMConnectBusiness.pngIBM BusinessConnect 2015 Etkinliğinde Sponsoruz!

/SiteAssets/HaberlerResim/IBMBC201503.png
  
/SiteAssets/HaberlerResim/12Kasim2015Etkinlik02.pngTeknoloji Konuşmaya Davetlisiniz!11/17/2015
EMC - VMWARE - AVNET ile birlikte gerçekleştirdiğimiz etkinliğmizde farklı sektörlerden birçok IT Yöneticisini bir araya getirdik.

12 Kasım 2015 tarihinde Raffles İstanbul Zorlu Center'da EMC - VMWARE - AVNET ile birlikte gerçekleştirdiğimiz etkinliğimizde farklı sektörlerden birçok IT Yöneticisini bir araya getirdik.

Teknoloji Konuşmaya Davetlisiniz! ” sloganıyla gerçekleştirdiğimiz etkinliğimizde Bilgi Birikim Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı Sn. Levent Kargı toplantı gündemine değinerek açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Daha sonra BBS Server & Storage İş Geliştirme Müdürü Sn. Hakan Özdem, Daha Çok Performans, Daha Büyük Veri, Daha Hızlı Yedekleme! ” sunumu ile katılımcılarımızı büyüyen veri ve kurumsal uygulamalarda oluşacak gereklilikler hakkında detaylı bir şekilde bilgilendirmesinin ardından EMC Kıdemli Sistem Mühendisi SN. Bahadır Kızıltan, VMware İş Geliştirme Müdürü SN. Ayhan Turan, EMC Sistem Mühendisi Takım Lideri SN. Aret Tunç ve AVNET Teknik Danışmanı SN. Serkan Sevinçoğlu katılımcılarımızla birlikte interaktif bir şekilde sunumlarını gerçekleştirdi.

12Kasim2015RafflesEtkinlik.png

Farklı sektörlerden birçok IT Yöneticisini teknoloji etkinliğimizle bir araya getirdik.​​

SiteAssets/HaberlerResim/12Kasim2015Etkinlik03.png
  
/SiteAssets/HaberlerResim/Followx27Ekim02.pngİŞ’te SOSYAL ürünümüz FollowX’le sizlerleydik.10/27/2015
BBS Sosyal Medya Ürünü olan FollowX’in yeni versiyonunu 27 Ekim Salı günü, İş profesyonelleriyle paylaştı

Bilgi Birikim Sistemleri Sosyal Medya Ürünü olan FollowX’in yeni versiyonunu 27 Ekim Salı günü, Radison SAS Bosphorus Hotel’de İş profesyonelleriyle paylaştı. Genel sektörden yoğun bir katılımla gerçekleşen etkinlikte kurumsal organizasyonların İletişim, Sosyal Medya ve Pazarlama yöneticileri güneşli bir İstanbul sabahında kahvaltı eşliğinde bir araya geldi.

BBS Genel Müdürü Bekir Alp Sayın’ın açılış konuşmasıyla başlayan etkinlik, Sosyal Medya İçerik üreticilerinden Nihan Kayalıoğlu ve Prof. Dr. Ersin Akpınar’ın Sosyal CRM ve Dijital İtibar Yönetimi konulu sunumuyla devam etti. 

BBS Kurumsal İş Uygulamaları Bölümü Müdür Yardımcısı Bora Karadağın gerçekleştirdiği canlı demo ile tamamen yenilenmiş FollowX ilk kez izleyenlerle buluştu.

En son versiyon olan FollowX V4 ile kurumlar Sosyal Medya’da pazarlama çalışmalarını iş süreçleriyle entegre ederken, aynı zamanda Semantik dinleme özelliği sayesinde kurumların iletişimde olduğu ya da iletişim kurmak istediği kitlelerle de interaktif ve hızlı bir şekilde temasa geçmesine olanak sağlıyor.  Sosyal CV özelliği ile kişilerin farklı ağlar üzerindeki profillerini entegre bir şekilde sunarak İnsan Kaynakları ekiplerinin istihdam politikalarına uygun adayları değerlendirmelerine de yardımcı oluyor.

Sosyal CRM yapmak ve ilgili ağları iş süreçlerine entegre etmek isteyen organizasyonlar için FollowX tüm katılımcıların beğeni ve takdirlerini topladı

FollowX27EkimBasinBulteni.png
 
 

İŞ’te SOSYAL ürünümüz FollowX İş profesyonelleriyle buluştu.

/SiteAssets/HaberlerResim/Followx27Ekim03.png
  
/SiteAssets/HaberlerResim/BOT02.pngBilişim Yıldızları 2015 Ödül Töreni10/3/2015

2 Ekim 2015 tarihinde Bahçeşehir Üniversitesi’nde gerçekleşen “Bilişim Yıldızları 2015 Ödül Töreni” nde yerimizi aldık.

2 Ekim 2015 tarihinde Bahçeşehir Üniversitesi’nde gerçekleşen “Bilişim Yıldızları 2015 Ödül Töreni” nde yerimizi aldık.​

Türkiye Bilişim Derneği İstanbul Şubesi ve Bahçeşehir Üniversitesi tarafından düzenlenen Bilişim Yıldızları e-Dönüşüm Yarışması 2015 ödül gecesi büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi.

ODULtoreni.png

Bilgi Birikim Sistemleri olarak bu yılki yarışmaya katılım sponsoru olduk ve katkılarımızdan dolayı ödüle layık görüldük.

e-dönüşümü özendirmek, güzel örnekleri diğer proje sahipleriyle paylaşmak, e-dönüşüm konusunda toplumu bilinçlendirmek ve Türkiye’nin Bilgi Toplumu olmasını desteklemek amacıyla düzenlenen yarışmada 2015 Bilişim Yıldızları seçildi. Geniş katılımla Bahçeşehir Üniversitesi’nde gerçekleştirilen Bilişim Yıldızları e-Dönüşüm Yarışması ödül töreninde En İyi Web Sitesi ödülünü ‘‘http://www.melig.org.tr’’, Halkın Favorisi ödülünü ise http://www.batso.org.tr’’ aldı.

Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şenay Yalçın’ın ödül alan 20 web sitesi sahibine yüksek lisans bölümleri için %50 burs verileceğini açıkladığı törende 6 ayrı kategoride 18 ödülün dağıtıldığı yarışmada iki kategoride de özel ödül verildi. Türkiye’nin Bilişim Yıldızları’nı alanında uzman 30 jüri üyesi belirledi. Jüri değerlendirmesi yanı sıra halk oylaması da değerlendirmeye katıldı. 6 kategoride aşağıdaki web siteleri ödüle layık görüldü.

KazananlarListesi.png

BBS bu yılki yarışmaya katılım sponsoru olduk ve katkılarımızdan dolayı ödüle layık görüldük.

/SiteAssets/HaberlerResim/BilisimYildizlariOdul03.png
  
/SiteAssets/HaberlerResim/PMsummit1502.pngİŞ’te Sosyal Sunumumuzla PM Summit’15’e konuşmacı olarak katıldık.10/2/2015

Bilgi Birikim Sistemleri olarak konferans çerçevesinde Sosyal Medya projelerimizi ve deneyimlerimizi aktarmak üzere katılımcılarla buluştuk.

Her yıl başta Telekom, Bilişim ve Yazılım gibi endüstriler olmak üzere çeşitli endüstrilerden 400ün üzerinde katılımcıyı bir araya getiren PM Summit ’15 İstanbul, 2-3 Ekim 2015 tarihinde Boğaziçi Üniversitesi Garanti Kültür Merkezi’nde “Proje Yönetiminde Yeni Trendler” teması ile katılımcıların karşısına çıktı.

Bilgi Birikim Sistemleri olarak konferans çerçevesinde Sosyal Medya projelerimizi ve deneyimlerimizi aktarmak üzere katılımcılarla buluştuk.​

PMsummit154.png

Bilgi Birikim Sistemleri Genel Müdürü Bekir Alp Sayın ve Yazılım İş Geliştirme Müdürü Ertuğrul Çoruh Sosyal Medya için geliştirilen ve Ekim ayının sonunda yeni versiyon lansmanını gerçekleştirecekleri FollowX’in oluşum aşamalarını, Sosyal Medyaya yönelik nasıl bir çözüm önerisi olduğunu ve  yeni versiyondaki eklentileri katılımcılarla paylaştılar.​

İŞ’te Sosyal Sunumumuzla PM Summit’15’e konuşmacı olarak katıldık.

tr/SiteAssets/HaberlerResim/PMsummit15.png
  
/SiteAssets/HaberlerResim/FollowX2.pngİŞ’te sosyal gücünüz FollowX‘i keşfetmeye  hazır mısınız?9/11/2015

​BBS Sosyal Medya ürünü FollowX’in yeni versiyonunu İŞ’te Sosyal Başlığıyla duyuruyor.

Bilgi Birikim Sistemlerinin 2011 yılında piyasaya çıkardığı ve şu ana kadar gerek kamu gerekse özel sektörde bir çok kurum tarafından kullanılan Sosyal Medya ürünü FollowX’in yeni versiyonu çok yakında Sosyal Medya ile çalışan tüm genel sektörün kullanımına sunulacak. 

FollowXImage.png 
Konuyla ilgili olarak görüşlerine başvurduğumuz, Bilgi Birikim Sistemleri Yazılıİş Geliştirme Müdürü Ertuğrul Çoruh yeni ürünle ilgili bize açıklamalarda bulundu.​


“Sayın Çoruh, bize yeni FollowX’le ilgili biraz bilgi verebilir misiniz ?”

 2011 yılında piyasaya çıkardığımız ilk FollowX sosyal medyayı işe entegre ederek Sosyal CRM yapabilmenin önünü açan ilk yerel çözümdü. Ürünün tek bir ekran üzerinden Facebook, Twitter, Youtube, Linkedin ve Instagram gibi sosyal ağlar üzerinde yönetim ve pazarlama faaliyetlerini yapabilmesi, dinleme özelliği ile negatif ve pozitif içeriklerin filtrelenmesi ve sahte hesaplar için geliştirdiğimiz hesap kontrolü özellikleri tek bir ürün içerisinde gelmesi sebebiyle bizi uluslararası rakiplerimizden ayrıştıran bir özelliğimiz oldu.

Aradan geçen 4 senelik süre zarfında hem gelişen ve değişen iş ihtiyaçları hem de müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda bir dizi yeni özelliği devreye alma ihtiyacı doğmuş oldu. 2014 yılı başından itibaren Tübitak’tan aldığımız destek ve Boğaziçi üniversitesi işbirliğiyle ürünümüzü son haline getirdik.

Her şeyden önce ürünümüzün görsel arayüzlerini bu işin profesyonellerinin daha rahat kullanmaları amacıyla baştan sona değiştirdik. Yeni arayüzümüzle kullanıcılarımız ekranlarını istedikleri gibi dizayn ederken aynı zamanda uyarı ve alarm servisleriyle de önemli ve anlık bildirimleri çok daha rahat bir şekilde kontrol altında tutabilecekler.

Dinleme özelliğimize Boğaziçi Üniversitesi işbirliğiyle eklediğimiz duygu analizi (Semantic) özelliği Türk dilinde yaklaşık %90 başarı oranıyla çalışarak firmamız ya da markamızla ilgili yapılan yorumları iş sistemleriyle daha kolay entegre edebilmemize olanak sağladı.

Yeni versiyonla birlikte Sosyal Medya uzmanları yada Kurumsal İletişimcilerin dışında İnsan Kaynakları profesyonellerin de düşünerek insan kaynakları bilgi bankası özelliği de ekledik.

Yeni ürünümüzle ilgili tüm detayları değerli müşterilerimizle Ekim ayı içerisinde yapacağımız bir tanıtım toplantısıyla paylaşıyor olacağız. Yeni FollowX’in iş profesyonellerine aşina gelecek yeni arayüzü, kurum içerinde saklı kalabilecek bir veri tabanı oluşması, kolay yönetilebilen iş süreçleri ve ana iş yazılımlarıyla entegrasyon yapabilme gibi özellikleri sayesinde kendisini ayrıştırarak tercih edilecek bir çözüm olacağınışünüyoruz.​

BBS Sosyal Medya ürünü FollowX’in yeni versiyonunu İŞ’te Sosyal Başlığıyla duyuruyor.

HaberlerResim/FollowX001.png
  
SiteAssets/HaberlerResim/BBSiftar02.pngBBS İftar Yemeği7/2/2015

Bilgi Birikim Sistemleri ailesi “İftar Yemeğinde” bir araya geldi.

Bilgi Birikim Sistemleri ailesi 2 Temmuz Perşembe akşamı, Pinhan Restaurant Cafe’de “İftar Yemeğinde” bir araya geldi.

BBS mensuplarının yoğun ilgi göstererek katılım sağladıkları iftar yemeği fasıl eşliğinde yapılan keyifli sohbet ile geç saate kadar devam etti.

BBSiftarYemegi.jpg 
 
 


Bilgi Birikim Sistemleri ailesi “İftar Yemeğinde” bir araya geldi.​

SiteAssets/HaberlerResim/iftar03.png
  
SiteAssets/HaberlerResim/OnurAir02.pngOnur Air Office 365 geçişi için Bilgi Birikim Sistemlerini tercih etti.6/15/2015

Proje sürecindeki ciddi katkıları ve danışmanlıklarından ötürü Microsoft ve Bilgi Birikim Sistemleri’ne teşekkür ederiz.​

Onur Air bünyesinde gerçekleştirilen, mail altyapısının Microsoft’un bulut sistemi olan Office 365’e taşınmasıyla ilgili Onur Air Bilgi Teknolojileri Müdürü İsmail Koç, projeyle ilgili olarak hazırlanan çözüm tanıtım videosunda Onur Air ve faaliyetleri hakkında bilgiler verdikten sonra proje süreci ve sonrasında yaşanan teknolojik değişimlerden bahsetti.

Süreçle ilgili olarak İsmail Koç;

“Kurum stratejisi olarak sahip olduğumuz süreçleri dijital platforma taşıma isteklerimiz vardı ve yaptığımız araştırmalardan sonra Microsoft’un Ofis 365 ürününe karar verdik. Office 365 içerisinde sunulan Exchange ve Outlook teknolojisinin çalışanlarımız tarafından rahatlıkla kullanılması ve bulut üzerinde kullanıcı başına verilen yüksek mail kotası bu kararı almamızda etkili oldu. Yaygın olarak şirket bünyesinde kullanılan MS Office ürününe ait maliyetlerinde bulut altyapısıyla daha da aşağıya çekilmesi ve kullanıcı tipine göre buluttan ya da lokalden kullanım alternatifi bizim için çok avantajlı oldu. Kolay yönetilebilen bir lisans altyapısının dışında ürün içerisinde gelen SharePoint platformu sayesinde de mevcut doküman yönetimi iş süreçlerinin de bu ortama taşınmasına başlandı.”

OnurAirIsmailKoc04.png


Projede birlikte çalışacakları iş ortağı seçimine dair İsmail bey sözlerine şu şekilde devam etti;

“Çözüm sürecinde Bilgi Birikim Sistemleri ile çalıştık, BBS’nin daha önceki tecrübe ve teknik yeterlilikleri  yaptığımız platform değişikliğinin sorunsuz  ve sağlıklı bir biçimde gerçekleşmesine olanak sağladı. Proje sürecindeki ciddi katkıları ve danışmanlıklarından ötürü Microsoft ve Bilgi Birikim Sistemleri’ne teşekkür ederiz.”

Onur Air Office 365 geçişi için Bilgi Birikim Sistemlerini tercih etti.

SiteAssets/HaberlerResim/OnurAir03.png
  
SiteAssets/HaberlerResim/IBMFlashSystem02.pngBBS & IBM ile birlikte çeşitli sektörlerden temsilcileri IBM Flash System - IBM İş Uygulamaları Çözümleri etkinliğinde bir araya getirdi.5/26/2015

​BBS & IBM işbirliği ile; 26 Mayıs Salı günü Radisson Blu Bosphorus Hotel’de sabah kahvaltısı ve öğle yemeği eşliğinde düzenlemiş olduğumuz, IBM FlashSystem & IBM İş Uygulamaları Çözümleri Etkinliğimizle sizlerleydik. ​

BBS & IBM işbirliği ile; 26 Mayıs Salı günü Radisson Blu Bosphorus Hotel’de sabah kahvaltısı ve öğle yemeği eşliğinde düzenlemiş olduğumuz, IBM FlashSystem & IBM İş Uygulamaları Çözümleri Etkinliğimizle sizlerleydik. 

Bilgi Birikim Sistemleri Genel Müdürü Sn. Bekir Alp Sayın,Gelin siz de sisteminizde uçtan uca DÖNÜŞÜM SAĞLAYIN! ” sloganıyla yola çıktığımız toplantı gündemine değinerek açılış konuşmasını gerçekleştirdi. 

Ardından BBS Yazılım İş Uygulamaları Müdürü Hakan Aydın ve BBS Yazılım İş Uygulamaları Müdür Yrd. Müjdat Mutlu detaylı sunumları ile katılımcılarımızı IBM İş Uygulamaları Çözümleri; Kimlik Yönetim ve Doküman Yönetimi hakkında bilgilendirdiler.

Daha sonra ise IBM Türkiye’den, IBM FlashSystem Satış Yöneticisi Ozan Büyükahraz IBM FlashSystem hakkında detaylı bilgileri ve sonrasında ki demo sunumu ile katılımcılarımızı FlashSystem hakkında detaylı bir şekilde bilgilendirdi. 

Farklı sektörden birçok temsilciyi bir araya getirdiğimiz etkinliğimize katılım oldukça yoğun ve memnuniyet vericiydi.

İnteraktif bir şekilde gerçekleşen, görüşlerini aldığımız katılımcılarımız tarafından içerik ve sunumlar açısından oldukça zengin olduğu ifade edilen etkinliğimize katılan tüm değerli müşterilerimize teşekkür ederiz.

IBMFlashSystem.png


BBS & IBM ile birlikte çeşitli sektörlerden temsilcileri bir araya getirdi.

SiteAssets/HaberlerResim/IBMetkinlik04.png
  
SiteAssets/HaberlerResim/BaharKahvaltisi02.png​Bilgi Birikim Sistemleri “Bahar Kahvaltısı” etkinliğinde bir araya geldi.5/23/2015

Bilgi Birikim Sistemleri, mensupları 23 Mayıs Cumartesi günü, Güzelce Hisar Cafe’de “Bahar Kahvaltısı” etkinliğinde bir araya geldi.​

Bilgi Birikim Sistemleri, mensupları 23 Mayıs Cumartesi günü, Güzelce Hisar Cafe’de “Bahar Kahvaltısı” etkinliğinde 

bir araya geldi.

Güzelce Hisar Cafe’de gerçekleşen kahvaltı buluşmasına, BBS mensupları aileleri ile birlikte yoğun ilgi göstererek katılım sağladılar.

BBS mensupları “Bahar Kahvaltısı” etkinliğini mutlu fotoğraf karelerine taşıdılar. 

BBSbaharEtkinligi.png


BBS “Bahar Kahvaltısı” etkinliğinde bir araya geldi.

SiteAssets/HaberlerResim/BaharKahvaltisi.png
1 - 30Next