Skip Ribbon Commands
Skip to main content

​ ​​
MOBİL YAZILIMLAR​

Bilişim pazarının hızla gelişen kollarından biri mobil cihazlar ve uygulamalardır. Mobil cihaz kullanıcı sayısı günümüzde hızlı bir artış göstermektedir. Kullanıcılar internete bilgisayarlarından daha fazla mobil cihazlardan erişmeye başlamış durumdadır. Navigasyon’dan iletişime, lokasyon bazlı hizmetlerden, pazarlama, eğitim uygulamalarından oyunlara kadar birçok uygulama alanı bulunmaktadır. Bilgi Birikim Sistemleri Farklı ihtiyaçlara yönelik iOS, Android ve Windows mobil işletim sistemlerinde kurumsal uygulama çözümleri için üstün tasarım ve geliştirme kabiliyetlerini müşterilerinin hizmetine sunmaktadır. Uygulamaların içeriklerinin ve özelliklerinin belirlenmesinden, görsel tasarımına, yazılım geliştirme, kullanıcı deneyim analizlerinden, programın uygulama dükkanına yüklenmesine kadar geçen süreçteki yani bir uygulamayı hayata geçirmek için gerekli olan tüm çalışmaları yapıyoruz.


Platformlar

Google Android kullanan cihazların günlük aktivasyon rakamını her gün giderek artmaktadır.Açık kaynaklı bu platformun düşük maliyeti ve çok çeşitli cihaz seçenekleri ile fırsatlar sunuyor.Google Açık Kaynaklı Platform olduğundan, Android, uygulama geliştiricilerinin İşletim Sistemiyle istedikleri her şeyi yapmalarına izin verir. Android Uygulama geliştiricilerine tanınan bu özgürlük çok ilginç ve yenilikçi uygulamaların kapılarını açar.

Android 

Apple gelişmiş tasarımlı ince, hafif cihazları ile akıllı telefon ve tablet pazarını sürüklemektedir. Uzun pil süreleri ve güçlü işlemci performansları ile kullanıcılarına benzersiz deneyimler sunmaktadır. Özgün işletim sistemi ve binlerce uygulamaların sunulduğu marketi ile Apple iş dünyasına da güçlü bir platform sağlıyor.

Apple 

Microsoft'un Windows Mobile platformu üretkenliğinizi geliştirmek için çok sayıda fırsat sunarak, rekabetçilik özelliğinizi zenginleştirerek, güvenliğinizi artırarak ve organizasyonunuz için en yüksek değerleri sağlayarak akıllı telefonlar ve mobil el aygıtları için tasarlanmış Microsoft'un kompakt bir işletim sistemidir. Windows'un mobil cephede yıllardır süre gelen Windows Mobile'a son verip, Windows 7'ye bir nevi paralel olarak yeni mobil işletim sistemi Windows Phone 7'yi Ekim 2010'da kullanıcılarla buluşturmuştu.

 

Örnek Projelerimiz

 

İGDAŞ:

Dört buçuk milyonun üzerinde abonesi bulunan, yüzün üzerinde lokasyonda hizmet veren ve Avrupa’nın en büyük doğalgaz dağıtıcıları arasında yer alan İGDAŞ, Dijital ilk gaz açma uygulamasını Bilgi Birikim Sistemleri ile birlikte başarılı bir projeyle sonuçlandırdı. Proje, ilk gaz açma saha ekibi tarafından mobil tabletler ile birlikte kullanılacak. Çözüm web tabanlı çok katmanlı bir mimaride hazırlandı. Mobil tablet cihazlardan randevu bilgilerine ulaşan saha ekibi abone sözleşme ve tesisat bilgilerine online erişebilmektedir. Tablet üzerinde teknik çizimleri inceleyerek saha uygunluk ve uygunsuzluk verileri anında girilebilmektedir, fotoğraflarını çekerek canlı olarak iletilebilmektedir. 

YAPI KREDİ SİGORTA: 

1943 yılında Halk Sigorta adıyla kurulan şirket 2000 yılından beri Yapı Kredi Sigorta adıyla faaliyet göstermektedir. Kuruluşundan bu yana başarılı çalışmalar gösteren Yapı Kredi Sigorta pazardaki payını her geçen gün artırmaktadır. Yapı Kredi Sigorta Mobil Uygulaması, IOS ortamında Bilgi Birikim Sistemleri tarafından başarıyla geliştirilmiş ve müşterilerinin kullanımına sunulmuştur.