IBM Sunucu

​​​

Yatay ölçeklenebilir


Power Systems yatay ölçeklenebilir sunucular Linux, UNIX ve IBM i iş yükleri için uygun maliyetli, kolayca devreye alınabilen, enerjiyi verimli kullanan uygulama sunucuları, birleştirme sunucuları ya da bağımsız sunuculardır. En çok 24 çekirdekle kullanılabilen bu 1 ve 2 yuvalı sunucular, veri merkezli uygulamalar için daha küçük ya da yatay ölçeklenebilir devreye alma seçeneklerine gereksinim duyan işletmeler için daha iyi bulut ekonomisi ve güvenliği sunar.


Yatay ölçeklenebilir/Linux


Ubuntu, SUSE ya da Red Hat Linux çalıştıran yalnızca Linux tabanlı Power Systems, bilgi işlem ve veri yoğunluklu uygulamalar için üstün performans ve yatırım getirisi sunarken ticari alternatifleriyle rekabet edecek fiyatlara sahiptir. Hem PowerVM hem PowerKVM sanallaştırma seçenekleriyle bu sistemler, tek bir satıcı firmaya bağlılığı ortadan kaldırmak, iş sonuçlarını hızlandırmak ve yenilikçi teknoloji çözümlerini hızla bütünleştirmek için gereksinim duyduğunuz esnekliği sunar.


PurePower System (ABD)


IBM POWER8 teknolojisini temel alan, güvenli, bütünleştirilmiş, açık standartlar ve seçime göre tasarlanmış PurePower System birleşik altyapısı, kolayca yönetilebilir, Linux ve AIX iş yükleri için kısa zamanda değer sunar ve esnek devreye alma olanağı sağlar.


Kurumsal


Power Enterprise sunucuları, veriler için tasarlanmıştır ve işletmelere en üst düzeyde esneklik, kullanılabilirlik, güvenlik ve performans sunar. Tek bir sistemde Kayıt Sistemlerinin yanı sıra Etkileşim Sistemlerini çalıştırabilen bu sistem sınıfı, AIX (UNIX), IBM i ve Linux çalıştırır, 16 TB'ye kadar bellek kapasitesiyle 192'ye kadar POWER8 işlemci çekirdeği sağlar ve uygulama iş yükünün gerektirdiği şekilde sistemler arasında etkinleştirme geçişlerine ve işlemcileri ve belleği açıp kapatma esnekliğine de sahiptir.

Yüksek performanslı bilgi işlem (ABD)


IBM Power Systems yüksek performanslı bilgi işlem sunucuları, dünyanın en büyük kümelerinin pek çoğunda devreye alınır. Yüksek düzeyde ölçeklenebilir Linux kümeleriyle yapılandırılabilen Power Systems, genom bilimi, finans, hesaplama kimyası, petrol ve gaz araması ve yüksek performanslı veri analitiği gibi zorlu iş yükleri için olağanüstü performans sunar.

PureFlex System (ABD)


IBM PureFlex System™ hem verimli hem kolay yönetilebilir bir ortamda bilgi işlem, depolama ve ağ kaynakları sağlar. Tek bir rafta çalışan POWER7/x86 hibrit ortamları için tasarlanmıştır.​

IBM Power Advanced Compute (AC) AC922 Sunucu
Kurumsal Yapay Zeka (AI) için En iyi Sunucu​

General POWER9_FB.jpg

Modern Yapay Zeka, Yüksek Performanslı Bilgisayar (HPC) ve analizlere ait iş yükleri, her geçen gün büyüyen yoğun veri kullanımı zorluklarını ortaya çıkarmaktadır ve bu zorluklar yalnızca hızlı bir altyapıyla karşılanabilir.

Bu talepleri karşılamak için, IBM Power Systems, Kurumsal Yapay Zeka için en iyi sunucu olan, Yapay Zeka (AI) çağına uygun AC922 ürününü tasarladı. AC922, x86'da (32 bit işletim sistemlerinde) bulunan eski PCIe Gen 3 veri yolları üzerinden geçen veri trafiğini 5.6 kata kadar arttıran bir çok modern bağlantı yeteneği ile IBM'in yeni POWER9TM işlemcisinin üstün performansından yararlanmaktadır. IBM Power Systems CPU ile GPU arasındaki NVLink teknolojisini kullanmaya izin veren tek mimariyi sunarak, yüksek hızlı bilgisayarlar için yeni bir potansiyeli su yüzüne çıkarmaktadır.

Yapay Zeka ve Derin Öğrenme, HPC ve Yüksek Performanslı Analizin liderleri için tasarlanan IBM Power System AC922 ürünü şunları sunar:

PCIe Gen 4 CAPI 2.0

NVLink 2.0 CPU, 16 DIMM soketi ve 2 TB'a kadar arttırılabilen hafıza imkanı sunan 2 adet POWER9
GPU hızlandırma için özelleştirilmiş bir platform


  • –  NVLink 2.0 Teknolojisine sahip POWER9:

NVLink GPU'suna sahip her bir NVIDIA V100 için 5.6 kata kadar daha fazla performans (100 GB/sn hava soğutmalı veya 150 GB/sn su soğutmalı)

  • –  Muhtemeş CPU – GPU ve GPU – GPU iletişimi : PCI-E Gen3 x16 çözümlerinin aynı soketi üzerindeki komşu NVIDIA® Tesla® V100 GPU Hızlandırıcılar arasında 5.6 kata kadar daha fazla veri akışı (100 veya 150 GB/sn)

Kolay GPU Programlama—sistem belleğine tam uyum ve erişim
Endüstri lideri PCIe Gen4 arayüze sahip Gelişmiş Mellanox ConnectX-5 InfiniBand Yapısı

Olağanüstü hıza sahip Depolama Sistemleri/Storage I/O (Girdi-Çıktı) değeri ve ara bellek veri kademelendrme için Opsiyonel CAPI-bağlantılı NVMe depolama çözümü
Tüm hızlandırıcılar için gelişmiş arayüzler: NVLink, OpenCAPITM, CAPI 2.0 ve PCIe Gen4​