Lotus Birleştirilimiş İletişim ve İşbirliği

Lotus Birleştirilmiş İletişim ve İşbirliği

IBM Sametime ile Anlık Mesajlaşma

IBM Sametime yazılımı, insanların meslektaşlarını, müşterilerini ve iş ortaklarını kolaylıkla bulmalarına, bunlara ulaşmalarına veya bunlarla etkin işbirliği oluşturmalarına yardımcı olan, ses, veri ve video gibi temel bir dizi tümleşik gerçek zamanlı iletişim hizmeti sağlar.

IBM Birleşik İletişim ve İşbirliği (UC²) çözümlerinin temel bileşeni olan IBM Sametime yazılımı, seyahat, telefon ve hem sesli hem de web üzerinden konferans hizmeti giderlerinin en düşük seviyeye indirgenmesine yardımcı olabilir.

Zengin durum bilgisi: Şu anda size kimin yardımcı olabileceğini ve kendisine en iyi şekilde nasıl ulaşacağınızı görmek için çevrimiçi durum, kullanılabilirlik, otomatik konum bilgisi ve kullanılabilir telefon durumu bilgisi olanaklarından yararlanın.

Kurumsal Anında İleti Sistemi: Yüksek düzeyde güvenlik içeren, kurumsal düzeyde anında ileti sistemi ile sohbet edin ve dosya paylaşın.

Toplumla İşbirliği: Henüz tanışmadığınız uzmanları bulun.

Taşınabilirlik: Çeşitli taşınabilir aygıtlarla hareket halindeyken işbirliği yapın.

Çevrimiçi Toplantılar: Belgeler üzerinde birlikte çalışın ve daha zengin bir toplantı deneyimi için sesli ve görüntülü konferans olanaklarından yararlanın.

Ses ve Görüntü: Tümleşik ses (VoIP) ve yüksek kaliteli masaüstü video olanaklarımızdan yararlanın veya kendi olanaklarınızı kullanın.

Telefon: Bilgisayarınızı telefona dönüştürün. İsteğe bağlı tek numaralı telefon hizmeti, İnternet telefonu ve var olan telefon altyapısı üzerinden çağrı yönetimi yetenekleri sağlar.

Platform: Birleşik İletişim ve İşbirliğini süreçlerinize ve uygulamalarınıza ekleyin. Sametime yazılımı, Lotus, IBM WebSphere ve Microsoft ürünleri, açık uygulama programlama arabirimleri (API'ler) ve genişletilebilir bir istemci ile kullanıma hazır bütünleştirme sağlar.

Lotus Quickr ile Ekip İşbirliği


IBM Lotus Quickr ekip işbirliği yazılımı, insanların birlikte çalışma biçimini ve belgeler ile zengin ortam gibi içeriği paylaşma şeklini değiştirmek için tasarlanmıştır.

Lotus Quickr yazılımı, güvenlik duvarının içindeki ve dışındaki ekipleri destekler ve bu özelliği sayesinde müşteri, çözüm ortağı veya sağlayıcı ekipleri tarafından olduğu kadar iç birim veya proje ekipleri tarafından da kullanımı kolaydır.

İçerik kitaplıkları: Projeleriniz, ekipleriniz veya kendiniz için içerik organize etmek ve paylaşmak için Lotus Quickr kitaplıklarını kullanın.

Lotus Quickr ve Kurumsal İçerik Yönetimi: İşletmeniz kendi kendine hizmetlerin, Lotus Quickr ekip işbirliği yeteneklerinin ve sektör lideri IBM Kurumsal İçerik Yönetimi altyapısının bir birleşimini kullanıyorsa, daha akıllı çalışabilir, maliyetleri düşürebilir, yatırım getirisini artırabilir ve daha iyi kararlar alabilirsiniz.

Sosyal bilgi işlem Ekip Alanları: İnsanlar, ekipler, projeler ve içerik için kolaylıkla paylaşılan alanlar oluşturun.

Bağlaçlar: Ekiplerinizle işbirliği yapmak için Lotus Notes, Microsoft Office, Lotus Symphony ve benzeri popüler yazılımlardan yararlanın.

İçerik havuzları: Lotus Quickr kitaplıklarının ve ekip içeriğinin saklandığı, Lotus Quickr sunucunuzdaki güvenlik açısından zengin alanlardır.

Şablonlar: Ekip işbirliğini yeniden kullanmayı kolaylaştırın.

RSS/ATOM haber kaynakları: Güncel bilgileri ve olayları takip edin.


Sosyal İşletme

IBM Connections, daha yenilikçi olmanıza olanak veren, iş odaklı bir sosyal bilgi işlem yazılımıdır.

Daha akıllı bir çalışma ortamı oluşturma ihtiyacı, insanların birbirleriyle etkileşim kurma şeklini değiştirmesiyle beraber ön plana çıkan IBM Connections ile topluluklar vasıtasıyla ilgili belgelere ve yer işaretlerine zaman kaybetmeden kolayca ulaşılabilir; bloglar, forumlar ve vikiler sayesinde yaratıcı fikirlerin nasıl kolayca paylaşılabileceğini görebilirsiniz.Ayrıca profil bilgileri sayesinde farklı bilgi ve uzmanlık birikimine sahip kişilerin kurum içerisinde kolayca bulunabileceği, yerleşim olarak nerede olurlarsa olsunlar etkin bir şekilde çevrimiçi işbirliği sağlanabileceği bir ortam yaratabilirsiniz.