Mesajlaşma ve İşbirliği

​Lotus Notes

İşinizin çabucak yapılmasını sağlayın…

IBM Lotus Notes yazılımı, e-posta, işbirliği araçları ve iş uygulamalarını zengin, bütünleştirilmiş bir masaüstü deneyiminde bir araya getirerek coğrafi olarak dağılmış ekipler arasında içerikleri keşfetmenize, dönüştürmenize ve paylaşmanıza yardımcı olur. Çevrimiçi ve çevrimdışı üretken olabilir ve kurum ve Internet çapında insan ve kaynaklardan sorunsuz bir şekilde yararlanabilirsiniz.

Özellikler:

 • E-postalara, takvimlere, kişilere, etkinliklere, anında ileti sistemine, haber kaynaklarına, ofis belgelerine, işbirliği araçlarına ve iş uygulamalarına tek bir noktadan erişmeyi sağlayan sağlam ve verimli bir kullanıcı deneyimi sunar.

 • Kullanıcıların, gittikçe büyüyen gelen kutularını tam metin arama, dağıtma, posta filtreleme ve sıralama, konuşma görünümleri ve işaretleri ile verimli bir şekilde yönetmelerine yardımcı olur.

 • Lotus Notes belgelerinde belirli metin desenlerini tanıyabilen, özelleştirilebilir pencere bileşenleriyle kullanıcı verimliliğinin artırılmasına yardımcı olur; örneğin, bir e-postadaki uçuş numarasından bilgi alma gibi, ilgili pencere bileşeniyle ilişkilendirilmiş uygun iş eylemini gerçekleştirmek için, tanınan metin tıklatılabilir.

 • Kullanıcıların, gelen kutusu ve takvim içindeki bağlamda birleştirilmiş çevrimiçi durum bilgisi, kartvizitler ve anında ileti sistemi aracılığıyla kaynakları anında bulmasına ve kaynaklara anında bağlanmasına yardımcı olur.

 • Sağlam güvenlik özellikleri aracılığıyla bilgisayar virüslerinin etkisinin en aza indirgenmesine veya bu etkilerin ortadan kaldırılmasına yardımcı olur.

 • Birden çok sistemden iş kolu çözümlerini ve verileri son kullanıcılar için tek bir görünümde bütünleştirmenize ve sunmanıza olanak sağlayan birleşik uygulama teknolojisi aracılığıyla iş değerinin artırılmasına yardımcı olur.

 • Gelişmiş eşleme teknolojisi sayesinde, kullanıcıların ağ bağlantısı kesilmiş durumdayken de verimli olmasına yardımcı olur.

 • Lotus Notes gelen kutusundaki Lotus Protector for Mail Security (ABD) ile bütünleştirme sayesinde, kişisel engelleme ve izin verme listelerinin yönetiminin basitleştirilmesine yardımcı olur.

Lotus Domino

Küçük ve orta boy işletmeler için eksiksiz ileti sistemi ve işbirliği çözümleri…

Avantajlar

IBM Lotus Domino Express yazılımı, küçük ve orta boy işletmeler için, güvenlik açısından zengin e -posta, takvim ve zamanlama, anında ileti sistemi olanaklarını sağlamanın yanı sıra çok çeşitli iş uygulamaları desteğini uygun fiyata ve basit kullanım özelliğine sahip olarak sunar. Kişilerin bilgiyi daha etkin bir şekilde paylaşmalarını, yönetmelerini ve düzenlemelerini sağlayan bu yazılım, iş süreçlerini basitleştirmenize ve zamandan ve paradan tasarruf sağlamanız için bilgi paylaşımını geliştirmenize yardımcı olabilir. 1000 ya da daha az çalışana sahip şirketler için tasarlanan Lotus Domino Express ürünleri, uygun maliyetli işlevler, basitleştirilmiş lisans alma süreci ve azaltılmış yönetim gereksinimleri sunar.

Özellikler

 • Posta gönderip alabilir, randevuları ve toplantıları ayarlayabilirsiniz. İlgili e-posta iletilerini grup olarak kolayca görebilir ve yönetebilirsiniz.

 • Çevrimiçi olan iş arkadaşlarınızı görebilir ve onlarla gerçek zamanlı tartışmalar gerçekleştirerek yanıt verebilirliği artırabilir ve e-postalara ilişkin aşırı yükü azaltabilirsiniz.

 • E-postanızın yanı sıra, anında ileti sistemini kullanabilir, gününüzü bir bakışta görebilir, en son haber kaynaklarını kontrol edebilir ve isteğe bağlı eklentilere erişim sağlayabilirsiniz.

 • Belirli bir kişiyle ilgili e-postaları, toplantıları ve anında ileti geçmişlerini içeren tüm etkileşimlerinizi kolayca görüntüleyebilirsiniz.

Lotus iNotes

Web tabanlı e-posta yazılımı ve işbirliği uygulamaları

IBM Lotus iNotes 8.5.3 yazılımı, verileri paylaşmak, çalışanlarınızı ve dağınık toplulukları birbirine bağlamak için güvenlik açısından zengin bir ileti sistemi ve işbirliği platformu sağlar. Anında ileti sistemi ve çevrimiçi durum bilgisinin yanı sıra, e-posta takvimi ve kişisel bilgi yönetimi (PIM) yeteneklerini içeren IBM Lotus Domino uygulamalarına erişmek için bir Web tarayıcısı alternatifi sağlar.

Özellikler

 • IBM Lotus Notes 8.5.3 ve Lotus iNotes yazılımları arasında geçiş, iki istemcinin paylaştığı benzer görünüm ve kullanım özellikleriyle neredeyse sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilir. Yazı tipleri, renk düzenleri ve simgeler, IBM WebSphere Portal yazılımıyla tutarlıdır.

 • Microsoft Window benzeri seçim, sütun boyutunu yeniden ayarlama, bağlam menüleri ve açmak için çift tıklatma işlevlerini destekler. İçerik, tarayıcı boyutuna göre yeniden ayarlanır.

 • Lotus Notes kimliği ve Lotus iNotes İnternet parolaları arasında otomatik eşitleme yaparak yönetim yükünü azaltmaya yardımcı olur.

 • Full” (tam kuruluş) modu, Hoş Geldiniz ekranına, e-postaya, tüm takvim ve grup zamanlama özelliklerine, yapılacak işler (görev) yönetimine, kişilere, deftere ve anında ileti sistemine hızlı erişim sağlar.

 • İsteğe bağlı “Lite” (Basit) modu, yavaş bağlantılar nedeniyle ya da yalnızca basitleştirilmiş kullanım amacıyla, oturum açılırken seçilebilir; e-postaya, güne bakış takvimine ve kişilere erişim sağlar.

 • Özelleştirilebilir Hoş Geldiniz ekranında, birden çok kaynaktan alınacak bilgileri birleştiren özel gösterge panoları oluşturabilirsiniz.

 • “Full” modunda çevrimdışı posta dosyası eşleme, istek üzerine ya da belirli bir zamanlama temelinde, neredeyse çevrimiçi deneyimle aynı şekilde kullanılabilir.

 • Sütun temelinde, isteğe bağlı dinamik boyut ayarlama özelliği ile belirli bir sütunun içeriğini daha fazla görebilirsiniz.

 • Bağlantının beklenmedik bir şekilde kesilmesinden sonra, veri kaybetmeden yeniden oturum oluşturabilirsiniz.

 • Masaüstü düzenleme araçlarıyla bütünleşme, belgelerin doğrudan Microsoft Office yazılımından e-posta olarak gönderilmesine olanak tanır.

E-posta

 • Lotus iNotes ve Lotus Notes yazılımları arasında paylaşılan varsayılan posta şablonu ile yönetim basitleştirilmiştir.

 • Önizleme bölmeleri aracılığıyla, e-postayı açmadan hızlı bir şekilde tarayabilirsiniz. Önizlemeler yatay ya da dikey olarak görüntülenebilir ya da hiç görüntülenmeyebilir.

 • Zengin metin özelliğine sahip, ekler içeren e-posta iletileri oluşturabilir ve uygun olduğunda bunları gizli olarak işaretleyebilirsiniz.

 • İletileri klasörlere sürükleyip bırakarak klasörleri kolayca yönetebilirsiniz.

 • Posta üstbilginizi yalnızca işinize yarayacak bilgileri ve seçenekleri gösterecek şekilde yapılandırabilirsiniz.

 • İnternet e-postası ve gelen kutunuz dışındakiler de içinde olmak üzere ilgili tüm e-postaları kolayca görüp yönetebilirsiniz. E-posta zinciri içindeki bir e-posta iletisi silinmişse, e-posta zinciri korunur.

Takvim oluşturma ve zamanlama

Zamanlamanızı birden çok biçimde görüntüleyebilirsiniz: 1, 2 ve 5 günlük, 1 ve 2 haftalık, 1 aylık ve 1 yıllık.

Kullanıcının saat dilimi otomatik olarak algılanabilir ya da özel olarak seçilebilir.

Takvim girdilerini toplantı başkanına, türe (toplantı, randevu, vb.) ya da davetli durumuna göre, belirli bir zamanda gereksiniminize en uygun şekilde düzenleyebilirsiniz.

Toplantıları bir varsayılan oda ya da kaynaklarla hızlı bir şekilde zamanlayabilirsiniz.

Yönettiğiniz diğer takvimlere kendi takviminiz içinden kolayca erişebilirsiniz.

Takvim uyarılarının yaklaşan takvim etkinlikleriyle ilgili olarak sizi uyarmasıyla toplantıları kaçırma olasılığınız düşer.

Kişisel Bilgi Yönetimi (PIM)


 • Kişileri ada, e-postaya ve şirket adına göre yönetip sıralayabilirsiniz.

 • Her bir kişi için birden çok telefon numarası, e-posta adresi ve Web adresi girebilirsiniz.

 • Kişiler veritabanındaki işle ilgili kişiler ve defter girdileri Lotus Notes 8.5.3 istemcisi ile otomatik olarak eşitlenebilir.

Mobile 

Apple iPhone Safari web tarayıcısıyla e-postalara, takvime ve kişilere erişim sağlayan Ultralite modu ile seyahat eden kullanıcıları destekler.

Anında İleti Sistemi 

Tümleşik anında ileti sistemi işlevinin kullanımı kolay açılır listesi, uygunluk durumunuzu kolayca değiştirmenizi ya da anında ileti sistemi kişi listenize erişmenizi sağlar. 

Gelen kutusu görünümünüzdeki otomatik olarak yenilenen çevrimiçi durum bilgisi simgeleri ile işbirliği yapabileceğiniz çevrimiçi kişileri hızlı bir şekilde görebilirsiniz.

Ofis Dışında Yönetimi

Size gönderilen iletilere ve takvim girdilerine yanıt olarak gönderilecek özelleştirilmiş bir “ofis dışında” bildirimiyle iş arkadaşlarınıza uygun olmadığınızı haber verebilirsiniz.

Mobil İşbirliği Uygulamaları ve Kablosuz Uygulamalar


Mobil işbirliği uygulamaları ve kablosuz uygulamalar, masaüstü uygulamalarınızı da yanınızda taşıyabileceğinizi belirtir. Taşınabilir, kablosuz dizüstü bilgisayarlar ve elde taşınan aygıtlarda kullanılmak üzere ileti sistemi, iletişim ve işbirliği uygulamalarını geliştiren IBM yazılımını kullanın. Mobil işbirliği uygulamalarıyla bulunduğunuz her yerde verimli olabilirsiniz.

 • E-postanızı, takviminizi ve kişilerinizi Lotus Notes Traveler veya Lotus EasySync Pro yazılımıyla eşzamanlı olarak kullanabilirsiniz.

 • IBM Sametime yazılımıyla gerçek zamanlı iletişim yöntemlerine ve IBM Connections ile sosyal ağ araçlarına bağlanabilir ve bunları paylaşabilirsiniz.

 • IBM Mobile Connect yazılımıyla kaynaklara en güvenli şekilde erişebilirsiniz.

 • IBM Expeditor yazılımını kullanarak, mobil durumdayken bile, IBM Lotus Domino ve IBM WebSphere Portal ve WebSphere uygulamalarınızı kullanabilirsiniz.

 • IBM Lotus mobil yazılımı, günümüz kuruluşlarında kullanılan bir dizi elde taşınabilir aygıt için aygıt desteği sağlar.