Bulut Tabanlı WEB Erişim Güvenliği Bulut Tabanlı WEB Erişim Güvenliği
Çözümler | Bilgi Güvenliği |Bulut Güvenliği|
Bulut Tabanlı WEB Erişim Güvenliği
WEB Erişimlerinizi Gelişmiş Tehditlere Karşı Güvence Altına Alalım

Bulut Tabanlı WEB Erişim Güvenliği

Çalışanın haraketliliğini (mobilete) etkinleştirme ve masaüstü bilgisayarlar, dizüstü bilgisayarlar, tabletler ve akıllı telefonlar gibi birden çok uç noktadan web tabanlı uygulamalara güvenli erişim sağlama ihtiyacı, BT departmanlarının çalışma şeklini ve yapılması gereken güvenlik yatırımlarını dönüştürüyor.
 
Güvenli Web Ağ Geçidi (Secure Web Gateway-SWG) öncelikle trafiğin ve verilerin bir kuruluşun ağına girmesini ve hatta ayrılmasını önlemek ve izlemek için kullanılır. Tipik olarak, bir kuruluşu İnternet erişimi, web siteleri ve diğer Web 2.0 ürünleri ve hizmetleri aracılığıyla İnternet'ten kaynaklanan gelişmiş tehditlere karşı güvence altına almak için uygulanır. Tarihsel olarak, kurumsal ağın çıkışında yapılandırılmış bir güvenlik duvarı cihazı olarak uygulandı ancak kurumsal bulutun benimsenmesi ve bulut güvenliği bu modeli değiştiriyor. SWG'lerin bazı önemli güvenlik çözümü yetenekleri arasında URL filtreleme ve virüs/kötü amaçlı yazılım kodu algılama bulunur. Geleneksel güvenlik duvarlarından farklı olarak, SWG'ler hem gelen hem de giden web trafiği denetimine odaklanır.
 
Güvenli Web Ağ Geçidi (Secure Web Gateway-SWG) çözümleri şunları sağlar:
  1. Web trafiğinde görünürlük
  2. URL filtreleme
  3. Kötü amaçlı kod algılama ve engelleme
  4. Son kullanıcı cihazları tarafından oluşturulan giden İnternet trafiğindeki sakıncalı yazılımları/kötü amaçlı yazılımları filtreleyen bulut uygulamaları için uygulama kontrolleri
  5. Kullanıcı doğrulama ve izleme
  6. Kurumsal politikayı ve mevzuata uyumu zorunlu kılacak yetenek
Bilgi Birikim Sistemleri, müşteriye “doğru çözüm” sunmanın en büyük değer olduğuna inanır. Belirlenen proje bütçesine sadık kalmayı ve zamanında teslim etmeyi amaçlayarak bu alanda yıllardır hizmet vermektedir. Bu kapsamda yetkin ve deneyimli personeli ile birçok başarılı projeler gerçekleştirmiştir. Yaptığımız işleri tanıtma ve size de doğru çözümü sunmamız için lütfen izin verin size ulaşalım.
İletişim Formu
Guvenlik Resmi
GÖNDER