Tehdit Aldatma ve Bal Küpü TeknolojileriTehdit Aldatma ve Bal Küpü Teknolojileri
Çözümler |
Tehdit Aldatma ve Bal Küpü Teknolojileri
Saldırıda Şüpheli Etkinliği Belirleyebilir, Dahili Ağınızda Düşmanı Şaşırtabilir ve Yanlış Yönlendirebilirsiniz

Tehdit Aldatma ve Bal Küpü Teknolojileri

Aldatma teknolojisi, saldırganları ağınızda konuşlandırılan sahte BT varlıklarıyla etkileşime girmeye ikna ederek güvenlik ekiplerinin gelişmiş tehditleri algılamasına, analiz etmesine ve bunlara karşı savunmasına yardımcı olan bir olay algılama ve yanıt teknolojisi kategorisidir. Aldatma yaklaşımı, birçoğunun günlük analizi veya tek başına bir SIEM aracıyla belirlenmesi zor olan belirli kötü amaçlı davranışlar hakkında size yüksek doğrulukta uyarılar verebilir.
 
Çevre ve uç nokta güvenlik çözümleri, tüm vektörlerden ve yöntemlerden gelen saldırıları güvenilir bir şekilde durduramaz. Aldatma teknolojisi, ağı tehlikeye atmak için kullanılan yöntemlerden bağımsız olarak, ağ içi saldırganın yanal hareketini erken ve doğru bir şekilde tespit etmede kritik bir rol oynar. Aldatma, bir düşmanı tespit etmek için tuzaklar ve yemler kullandığından, çözüm imzalara veya veri tabanı aramasına bağlı değildir. Bu, aldatmayı ölçeklenebilir hale getirir ve sürekli değişen saldırı yöntemlerini kullanarak ve hızla gelişen saldırı yüzeylerini hedef alarak saldırganları güvenilir bir şekilde tespit edebilir.
 
Aldatma teknolojisi yemdir. Meşru BT varlıkları gibi görünen karşı konulmaz tuzaklar kurarak, dahili ağınızdaki saldırganları onlarla etkileşime girmeye teşvik eder, bir uyarı tetikler ve ekibinize etkili bir şekilde yanıt vermeleri için ihtiyaç duydukları zamanı, içgörüyü ve bağlamı verir. Kuruluşunuzdaki hiç kimsenin işinin bir parçası olarak aldatma teknolojisiyle etkileşime girmesi gerekmediğinden, kaydettiği herhangi bir etkinlik otomatik olarak şüphelidir. Bu nedenle, aldatma teknolojisinin önemli bir yararı, çok özel kötü niyetli davranışları tanımlayan yüksek kaliteli uyarılardır.
 
Bal küpü, siber saldırganları cezbetmek ve bilgi sistemlerine yetkisiz erişim elde etmek için bilgisayar korsanlığı girişimlerini tespit etmek, saptırmak ve incelemek için bir tuzak olarak kurulmuş, ağa bağlı bir sistemdir. Bal küpünün işlevi, kendisini internette saldırganlar için -genellikle bir sunucu veya başka bir yüksek değerli varlık- potansiyel bir hedef olarak temsil etmek ve bilgi toplamak ve yetkisiz kullanıcılar tarafından bal küpüne erişim girişimleri hakkında savunucuları bilgilendirmektir.

Bilgi Birikim Sistemleri, müşteriye “doğru çözüm” sunmanın en büyük değer olduğuna inanır. Belirlenen proje bütçesine sadık kalmayı ve zamanında teslim etmeyi amaçlayarak bu alanda yıllardır hizmet vermektedir. Bu kapsamda yetkin ve deneyimli personeli ile birçok başarılı projeler gerçekleştirmiştir. Yaptığımız işleri tanıtma ve size de doğru çözümü sunmamız için lütfen izin verin size ulaşalım.
İletişim Formu
Guvenlik Resmi
GÖNDER