Zafiyet ve Uyumluluk TeknolojileriZafiyet ve Uyumluluk Teknolojileri
Çözümler |
Zafiyet ve Uyumluluk Teknolojileri
Kontrolsüz Değişiklikler Güvenlik Durumunuzu Olumsuz Etkileyebilir

Zafiyet ve Uyumluluk Teknolojileri

Güvenlik açığı, bir sistem veya cihazın tasarımına veya uygulamasına tehdit oluşturabilecek herhangi bir zayıflık veya kusurdur. Güvenlik açıklarını ortadan kaldırmak için ele alınması gereken iki ana alan vardır: program ve işletim sistemi dosyalarındaki yapılandırma ayarları ve yazılım hataları (yama). Güvenlik açıklarını ortadan kaldırmak için genellikle bir yazılım yükseltmesi veya program/işletim sistemi yapılandırma güncellemesi (düzeltme) veya yapılandırma değişikliği gerekir.
 
Güvenlik sıklaştırma, sunucular ve ağ cihazları (anahtarlar, güvenlik duvarları) için eşit derecede gereklidir. Ayrıca PCI DSS, SOX, HIPAA vb. resmi bir güvenlik standardına tabi iseniz, o zaman cihaz güvenlik sıklaştırma zorunlu bir gereklilik olacaktır. Bir cihazda yapılacak kontrolsüz değişiklikler güvenlik durumunu olumsuz etkileyebilir ve şirketinizin güvenlik tehditlerine maruz kalmasına neden olabilir. Bu nedenle tüm sunucuların ve aktif cihazların güvenlik açıkları periyodik olarak kontrol edilmeli, yamalar ve konfigürasyon değişiklikleri ile düzeltilmelidir. Hem mevcut hem de yeni altyapı ürünlerinde zafiyet taraması ve güvenlik standartlarına uyum gerekli hale geldi. Bu ihtiyacı gidermek için yetkin çözümlerle belirli periyotlarda zafiyet ve yama kontrolleri yapılmalı, gerektiğinde hızlı ve dinamik güncellemelerle sistemlerinizin güvenli hale gelmesi sağlanmalıdır.
 
Son yıllarda yaşanan siber saldırılar, “güvenlik” kavramının önemini bir kez daha ortaya koymaktadır. Bir sistemi yeniden yapılandırırken, mevcut sistemlerin dış ve iç saldırılara karşı korunması gerekir. Güvenlik, ağ katmanından başlayarak sunucu sabit yazılımına, sunucu platformuna ve 3. parti uygulamalara kadar uzanan bir süreçtir. Bu noktada çözüm, işletim sistemi, sunucu, platform ve ağ cihazlarının farklı katmanlarda güvence altına alınmasını sağlar. Ağ aygıtlarını, sunucuları, işletim sistemi güncellemelerini, işletim sistemi (Windows, Linux, Unix) yama yönetimini, PCI-DSS, Sox ve Cobit'in güvenlik açıklarını ve veri tabanı yazılımının yamasını kontrol ederek güvenlik açıklarını ortadan kaldırmanıza olanak tanır.
 
Bilgi Birikim Sistemleri, müşteriye “doğru çözüm” sunmanın en büyük değer olduğuna inanır. Belirlenen proje bütçesine sadık kalmayı ve zamanında teslim etmeyi amaçlayarak bu alanda yıllardır hizmet vermektedir. Bu kapsamda yetkin ve deneyimli personeli ile birçok başarılı projeler gerçekleştirmiştir. Yaptığımız işleri tanıtma ve size de doğru çözümü sunmamız için lütfen izin verin size ulaşalım.
İletişim Formu
Guvenlik Resmi
GÖNDER