Deneyimlerimizi ve Güncel Bilgileri Paylaştığımız
Haberlerimizi İnceleyin

ADİL IŞIK SAM ÇALIŞMASI

Adil Işık, Bilgi Birikim Sistemleri’nin uzman ekibinden aldığı SAM danışmanlık hizmetiyle birlikte lisans envanter tespiti için kurulan Microsoft Assessment and Planning (MAP) Toolkit programını kullanarak bu süreci kolaylaştırdı.​

“BBS firmasi ile çalışmadan önce de bu çalışmayı gerçekleştirmiştik. Ancak BBS ile bu çalışmayı daha verimli olarak gerçekleştirdiğimizi belirtmek isteriz. Firmamızın her geçen gün büyüdüğünü göz önüne aldığımızda doğru orantılı olarak yazılım envanterimizde genişlemektedir. Dolayısıyla sürdürülebilirliği zorunluluk olarak nitelendirmekteyiz.”

Şahin Kapu
Bilgi İşlem Direktörü
Adil Işık

Adl3

SAM çalışmasıyla Adil Işık’ın kar oranına olumlu yönde etkide bulundu. Bu çalışma sonrasında kullanılmayan lisanslar belirlendi. Böylece ileride kullanıcı sayısı arttığında fazladan lisans alımı yapılmayıp mevcut ve kullanılmamış lisansların kurulumu ile firma bütçesinde tasarruf sağlanacak. Firmanın her sene büyümesine doğru orantılı olarak yazılım envanterindeki genişlemenin yönetimi için SAM çalışması çok önemli bir değer sağlıyor. SAM sürecinden son derece memnun olan Adil Işık yöneticileri bünyesinde Microsoft ürünleri bulunduran tüm firmalara SAM çalışmasının getirilmesi gereken bir zorunluluk olduğunu düşünüyor.

Adil Işık Group; adl, Codentry, Love My Body ve Night Zoom markalarıyla oluşturduğu marka kimliği ve değeri ile yurtiçi ve yurtdışı satış noktalarında müşterilerileriyle buluşmakta. Yurtiçi ve yurtdışındaki yaygın satış noktalarında, kendine özgü tasarımları, modayı yansıtan ürünleri, deneyimli satış ekibi ile müşterilerin beklentilerini en üst seviyede karşılamakta. Adil Işık Group ürünlerinin %90’nı yerli üretimdir ve firmamız bu çalışma ilkesi ile 10.000 kişiye iş imkanısağlamaktadır.

Adil Işık, Bilgi Birikim Sistemleri’nin uzman ekibinden aldığı SAM danışmanlık hizmetiyle birlikte lisans envanter tespiti için kurulan Microsoft Assessment and Planning (MAP) Toolkit programını kullanarak bu süreci kolaylaştırdı. Lisans envanteri için başka bir araç kullanılmamıştır.

Gerçekleştirilen çalışma Adil Işık’ın kar oranına olumlu yönde etkide bulunmuştur. Bu çalışma sonrasında kullanılmayan lisanslar belirlendi. Böylece kullanıcı sayısıarttığında fazladan lisans alımı yapılmayıp mevcut ve kullanılmamış lisansların kurulumu ile firma bütçesinde tasarruf sağlanacak. Önümüzdeki senelerde gerçekleştirelecek çalışmaları da göz önünde bulundurarak satın alımı yapılmış ürünlere ait faturaların bir kopyasını ilgili dosyalarda muhafaza edilmekte, böylelikle ileride yapılacak envanter çalışmaları çok daha kısa sürede sonuçlandırılacak.

Adil Işık SAM danışmanlığına mevcut yapısında periyodik olarak her sene devam etmektedir ve etmeyi planlıyor. Firmanın her sene büyümesine doğru orantılıolarak yazılım envanterindeki genişlemenin yönetimi için SAM çalışması çok önemli bir değer sağlıyor. SAM sürecinden son derece memnun olan Adil Işık yöneticileri bünyesinde Microsoft ürünleri bulunduran tüm firmalara SAM çalışmasının getirilmesi gereken bir zorunluluk olduğunu düşünüyor.​

lenovoodul2023haber

2022 Lenovo İş Ortakları Ödül Töreni’nde Kurumsal Müşteri Segmenti – Yılın En Yüksek Ciro Yapan […]

IMG 8395

24 Mayıs Çarşamba günü, Ada Baro Bahçe Kanlıca’da, değerli iş ortaklarımız Microsoft, TD Synnex, Adobe, […]

1

12 Mayıs Cuma günü, Villa Bosphorus’ta, değerli iş ortaklarımız SecHard ve Komtera ile, SecHard’ın bilgi […]