Gündem ve HaberlerGündem ve Haberler
Medya | Gündem ve Haberler |
“DEĞİŞİM, DANIŞMANLIK İHTİYACINI ARTIRIYOR.”
Gündemimizi ve Medyada Yayınlanan Haberlerimizi Takip Edin

“DEĞİŞİM, DANIŞMANLIK İHTİYACINI ARTIRIYOR.”

“BT ihtiyaçlarına göre limitli IT insan kaynağı ile çalışan müşterilerimizin, işlerini kolaylaştıracak, tercihlerini BBS ‘ten danışmanlık ve hizmet alımına yönlendirecek hizmetleri öncelikle belirliyerek geliştiriyoruz.”
 
BBS Hizmet Satışları İş Geliştirme Müdürü Ahmethan Gökçay, BT Haber'in sorularını yanıtladı.  • Gerek büyük ölçekli şirketlerin gerek KOBİ'lerin BT yatırımlarında ‘danışmanlık' desteği alma ilgisini nasıl değerlendiriyorsunuz?
Bilişim teknolojilerindeki hızlı gelişim ve  değişim, gerek büyük ölçekli şirketlerde gerekse de  KOBİ'lerde danışmanlık desteği ihtiyacını doğuruyor. BBS olarak uzun soluklu olarak çalıştığımız müşterilerimizle oluşturduğumuz güven ortamı BBS'ten danışmanlık hizmeti almalarını, BT yatırımlarında önerilerimizi dikkate almalarını sağlıyor.
 
  •  ‘Danışmanlık' başlığında hizmetlerinizi nasıl, hangi önceliklerle geliştiriyorsunuz?
BT ihtiyaçlarına göre limitli IT insan kaynağı ile çalışan müşterilerimizin, işlerini kolaylaştıracak, tercihlerini BBS ‘ten danışmanlık ve hizmet alımına yönlendirecek hizmetleri öncelikle belirliyerek geliştiriyoruz. BBS Hizmet ve Danışmanlık kataloğuna eklediğimiz hizmetlerimizde öncelik tamamenmüşterilerimizin IT insan kaynağına hizmetler ile destek vermek. Çeşitli sektörleri düzenleyen regülasyonlarda kurumların danışmanlık ihtiyaçlarına belirleyici oluyor.
 
Danışmanlık ile BT'de gelişen ‘hizmet' başlığında Türkiye özelinde beklentileriniz neler?
BT sektöründeki şirketlerimiz ürün satışları ile büyüdü ve geliştiler; tabii ki BT teknolojileri satışları devam edecek, sunduğumuz danışmanlık ve hizmetin değeri müşterilerimiz tarafından fark edildi ve ediliyor. Türkiye de BT hizmetlerinin ve danışmanlığın fark yaratacağına biliyor ve ona göre çalışıyoruz. BT sektörüne daha sağlam ve gelişen bir yapı kazandıracağına inanıyoruz. Hizmet ve danışmanlık konularında yetkiliğini arttıran firmalar, hem ülke kaynaklarının daha verimli kullanılmasına hem de bilgi kaynaklarını koruyarak geliştirilmesine katlı sağlıyor.
 
  • Kanal yapısı bu eksende nasıl bir değişim ve gelişim sergileyecek?
BBS olarak hizmet ve danışmanlık alanına verdiğimiz önemin dengeli ve sağlam büyümeyi getirdiğini yaşayarak gördük. Kanalında hizmet alanına odaklanacağını, hizmet ve danışmanlık alanında gelişme olacağını, daha hizmet çeşitliliği ve kalitesinin bu ortamda artacağını değerlendiriyoruz.
 
BT HABER, 2018