Deneyimlerimizi ve Güncel Bilgileri Paylaştığımız
Haberlerimizi İnceleyin

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ, SAM DANIŞMANLIK HİZMETİNİ BBS’DEN ALDI!

Bilgi Birikim Sistemleri ile Fenerbahçe Spor Kulübü arasında gerçekleştirilen SAM Danışmanlık hizmeti başarıyla tamamlandı.

​Bilgi Birikim Sistemleri ile Fenerbahçe Spor Kulübü arasında gerçekleştirilen SAM Danışmanlık hizmeti başarıyla tamamlandı. Lisans yönetimi konusunda yaşadığı sorunlara çözüm arayan Fenerbahçe Spor Kulübü, bu hizmet için Microsoft’un Gold SAM İş Ortağı BBS’yi seçti.

4

Fenerbahçe spor kulübü derneği ve bağlı 8 şirkette kapsamlı bir SAM çalışması gerçekleştirildi. BBS ile gerçekleşen süreçten bahseden Fenerbahçe Spor Kulübü lisans yönetimini sağlayan Bilgi İşlem Müdürü Fatih Yıldırım ‘’ SAM danışmanlık hizmetinden faydalanmadan önce, yönetimi zor olan dağınık bir lisans yapımız vardı. Kulübümüz dahilinde hangi lisansın nereye ait olduğu bilinmiyordu ve bazı versiyonlarda fazla lisansa sahip olmamıza rağmen yönetimini sağlayamıyorduk. Bu durum da kulübün bilgi işlem bütçesine olumsuz yansıyordu. Sahip olduğumuz Microsoft lisanslarının versiyon farklılıkları ve uzak lokasyonlardaki lisansların ve kutuların toplanması SAM danışmanlığı öncesinde karmaşık bir hal almıştı. Ayrıca daha önceden alınmış olan lisansların farklı firmalar adına gözükmesi de lisans yönetimini zorlaştırıyordu. SAM Danışmanlığıyla, tek merkezden lisans yönetimi ve Fenerium şubeleri de dahil olmak üzere open lisansa geçiş sağlanmıştır. BBS gerek danışmanlık hizmeti ve envanterin toplanmasında gerekse lisanslama aşamasında bizlere beklediğimiz katkıyı sağlamıştır. Hizmetin belirli seviyelerinde toplantılar yapılarak SAM’in gidişatı takip edilmiş, eksiklikleri tamamlanmış ve hızlı çözüm getirilmesi konusunda gayret göstermişlerdir. Ayrıca SAM iş ortağı BBS ve Microsoft ile kurulan sıcak ilişki de Fenerbahçe Spor Kulübü olarak bizi mutlu etmiştir. ‘’

BBS Microsoft Lisanslama Uzmanı Sedef Kaya ise ’’ SAM ile birlikte, Fenerbahçe Spor Kulübü’nde lisans yönetimine yeni prosedürler eklenmiştir. Sunucular tarafında yeni kurulumlar yapılmıştır. Yeni alınan sunucu lisansları ile sanallaştırmaya geçilmiştir. Sanallaştırma için gerekli olan yazılım ve lisansların temini ile yeni donanımların alınması sağlanmıştır. Amaçlanan temel kolaylıklar, iş sürekliliği, kolay yönetim, performans artışı ve yedekleme kurulumu olmuştur ve Lisans Yönetimi’ne geçiş süreci başarıyla sonuçlanmıştır.’’ dedi.

BBS Kurumsal Satış Yöneticisi Başak Sarı ise çalışma ile ilgili : “ Fenerbahçe Spor Kulübü ile devam eden iş birlikteliğimize ek olarak, SAM çalışması ile sağlamış olduğumuz katma değerden dolayı çok mutluyuz ” dedi.

 

hpepartner2023haber

17-18 Mart tarihlerinde Antalya’da düzenlenen HPE Partner Kickoff 2023’ten En Başarılı Müşteri Yönetimi ödülümüzü alarak […]

1683210123832

Değerli üreticimiz HCL Software ile, sektörün en önemli etkinliklerinden biri olan IDC Türkiye CIO Summit’teyiz!

think1

Bilgi Birikim Sistemleri IBM Think 2023’te! @Orlando