Başarı HikayeleriBaşarı Hikayeleri
Hakkımızda | Başarı Hikayeleri |
General Mobile - Telpa Başarı Hikayesi
İlham Aldığımız ve Bizi Motive Eden Yükselen Değerlerimiz

General Mobile - Telpa Başarı Hikayesi

Proje Özeti

General Mobile'ın yeni açılacak olan üretim tesisinde, fabrika ağ ve kablosuz erişim alt yapı mimarisinin en verimli şekilde kurgulanması.
 

Proje Hedefi

Telpa General Mobile fabrikasında tüm personelin, üretim hatlarının ve depo alanlarının en etkin biçimde kablolu kablosuz erişim alt yapısının 7×24 kesintisizlikle çalışırlılığının sağlanması.
 

Proje Sonuçları

Yaklaşık altı aylık bir süreçte hem yerinde insani keşif hem de mimari planlar dahilinde ihtiyaçlar çıkartılmıştır.
 
Ağ anahtarları, erişim nokta ekipmanları, güvenlik duvarı, yeni nesil son kullanıcı güvenliği konularında global üreticilerle iş birlikteliği sağlanmış, IT ve OT sistemlerinin güvenliği ve kesintisizlik esas alınarak proje teslim edilmiştir.
 
General Mobile IT Müdürü Murat Çim, hedeflerini şu sözleriyle ifade ediyor: Kısa vadeli Bilgi Teknolojileri hedeflerimizde altyapı gelişimi, orta vadeli hedeflerimizde entegre teknolji uygulamaları  ve dijitalleşme, uzun vadeli hedeflerimizde ise Siber Fiziksel IT sistemleri yer almaktadır.
 
Vizyonumuz “Dünyanın en çok tercih edilen cep telefonu markası olmak” Bu vizyonu gerçekleştirmek için şirket içerisinde edindiğimiz mottomuz ise “Yüksek kalitede, ulaşılabilir, güncel teknolojilere sahip akıllı mobil ürünler geliştiren bir marka olmak.”
 
General Mobile Sistem ve Ağ Teknolojileri Yöneticisi Mehmet Fatih Şahin, BBS ile birlikte yürüttükleri projeden şu sözleri ile bahsediyor:
 
“BBS ile proje öncesi planlamadan ürün seçimine; kurulum ve proje teslimine kadar her adımda son derece titiz ve profesyonel bir çalışma gerçekleştirdik. Proje teslimi sonrasında da 6 aylık süreçte periyodik kontroller gerçekleştirerek altyapının tüm noktalarında optimum seviyede çalışılırlığını teyit ve takip ederek projeyi sonlandırdık. Değerli katkılarından dolayı BBS ekibine teşekkür ediyoruz.”
 

GENERAL MOBILE HAKKINDA

1994 yılında Telpa olarak, tam 24 yıl önce, Lider GSM Operatörünün küçük bir bayisi olarak yola çıktıkları bu yolculukta hızla büyüyerek toptancı ve daha sonra da distribütör olmuşlardır. 2003 yılında Samsung ile distribütörlük anlaşması yaptıklarında Samsung'un Türkiye'deki pazar payı %2 idi. Güçlü bayi ağı ile 6 bin noktada satış gerçekleştirerek, 4 yılda pazar payını %40'lara çıkarmışlardır. Bu başarıları dünyada bir örnek teşkil etmiş ve Samsung'un dünyada en başarılı distribütörü olarak ödüllendirilmişlerdir.
 
BlackBerry, Motorola, Sony Ericsson, SanDisk, Belkin gibi global markaların distribütör ve satış sonrası hizmetlerini vermişler ve operatör kanalında önce Turkcell'in, sonra da Avea'nın münhasır distribütörlüğünü gerçekleştirmişlerdir.
 
2012 yılında stratejik bir karar değişikliğine giderek sektördeki deneyimlerini, tecrübelerini, kendi markalarına aktarmaya karar vererek 2005 yılında Amerika'da kurulmuş olan General Mobile markası ile yollarını birleştirmişlerdir. 2013 yılında tüm global markalarla olan distribütörlük ve satış sonrası servis anlaşmalarını sonlandırmışlardır. Böylece zincirin her halkasında bulunmuş olarak edindikleri deneyimlerini kendi markalarına aktaracak olmanın heyecanı ile bu sürece başlamışlardır.
 
General Mobile olarak Türkiyede pazar payı olarak 3.markadır ve dünyanın 33 ülkesine cep telefonu ihracatı yapmaktadırlar.