Sızma Testi ve Zafiyet Analizi HizmetleriSızma Testi ve Zafiyet Analizi Hizmetleri
Hizmetler |
Sızma Testi ve Zafiyet Analizi Hizmetleri
Sistemlerinizi Daha Güvenilir Kılmak için En Az Yılda Bir Sızma Testinizi Biz Yapalım

Sızma Testi ve Zafiyet Analizi Hizmetleri

BT sızma testi ve zafiyet analizi, bir organizasyonun bilgi teknolojileri altyapısının güvenlik açısından değerlendirilmesini ve potansiyel güvenlik açıklarının tespit edilmesini sağlayan önemli hizmetlerdir. Bu hizmetler, güvenlik açıklarının ve zayıflıkların belirlenmesiyle birlikte düzeltici önlemlerin alınması için bir temel oluşturur.
 
Bilgi'nin temel güvenlik özellikleri olan Gizlilik, Bütünlük ve Erişilebilirlik özelliklerinin korunması çok kritik ve kaçınılmazdır. Bu özelliklerden herhangi birinin zarar görmesi etki seviyesine göre kuruma zarar verir. Bu sebeple bilginin işlendiği sistemler ve uygulamalar düzenli olarak güvenlik testlerine tabi tutulmak suretiyle dışarıdan ve içeriden gelebilecek saldırılara karşı, bu sistem ve uygulamalardaki zafiyetler tespit edilerek kapatılmalıdır. Ancak, bu tür testlerin uzmanlar tarafından yürütülmesi ve etik sınırlar içinde gerçekleştirilmesi önemlidir.
 
BBS, belirlenen kapsam doğrultusundaki bilişim sistemleri üzerinde mantık hataları ve zafiyetleri tespit ederek söz konusu güvenlik açıklarını kötü niyetli kişiler tarafından istismar edilmesini önlemek ve sistemleri daha güvenilir hale getirmek amacıyla sızma testi hizmeti vermektedir. Sistemlerinize ve uygulamalarınıza yapılacak saldırılar (kontrol edilebilen ve geri dönüşü sağlanabilen) sayesinde, istismarcıların hangi alanda ve ne yönde sızma girişimleri yapacaklarını test eder. Buna göre zafiyet analiz süreci uygulaması sağlanır ve bu sayede sistemlerinizdeki açıklar ortadan kaldırılarak sızma tehlikeleri bertaraf edilir.
 

Hizmet İçeriği

  • Internet (Dış Ağ) Sızma Testi
  • Intranet (Yerel Ağ) ve Veri Tabanı Sızma Testi
  • Kablosuz (Wireless) Ağ Zafiyet Testi
  • Web Uygulama Güvenlik Testi
  • Sosyal Mühendislik ve Son Kullanıcı Farkındalık Testi
  • Servis Dışı Bırakma (DOS/DDOS) Testi
  • Mobil Uygulama Testi
  • Doğrulama Testi

Bilgi Birikim Sistemleri, müşteriye “doğru çözüm” sunmanın en büyük değer olduğuna inanır. Belirlenen proje bütçesine sadık kalmayı ve zamanında teslim etmeyi amaçlayarak bu alanda yıllardır hizmet vermektedir. Bu kapsamda yetkin ve deneyimli personeli ile birçok başarılı projeler gerçekleştirmiştir. Yaptığımız işleri tanıtmamız ve bu konuda size doğru çözümü sunabilmemiz için lütfen izin verin size ulaşalım.
 

Daha fazla bilgi için lütfen broşürümüzü inceleyin, tanıtım videomuzu izleyin...
İletişim Formu
Güvenlik Kodu
GÖNDER