E-Arşiv E-Arşiv
Yazılım Çözümleri |
E-Arşiv
Datasoft E-Arşiv Fatura, Hızlı ve Kolay Kullanım

E-Arşiv

Güçlü çözüm ortağımız datasoft'un çözüm odaklı yaklaşımı ile geliştirdikleri yenilikçi ve yaygın ürünlerinden e-Arşiv Fatura uygulamasını tek elden, hızlı, güvenilir şekilde müşterilerimize sunuyoruz.
 
E-Arşiv ilk olarak Elektronik Fatura Kayıt Sistemi (EFKS) olarak karşımıza çıkmıştır. EFKS kurum ve kuruluşların düzenledikleri faturalarda bulunan bazı bilgilerin belirlenen uygulama ve veri standartları çerçevesinde Gelir İdaresi Başkanlığı sistemine aktarılması şartı ile faturalara ait ikinci nüshaların kağıt olarak saklanması zorunluluğunu ortadan kaldıran; ayrıca alıcılarına verilmek üzere hazırlanan birinci nüsha faturaların da güvenli elektronik imzalı dijital belge şeklinde oluşturulmasına imkan sağlayan bir uygulamadır.
 
Tedarik zinciri içerisindeki tüm firmaların arasındaki ticari belge akışının (sipariş, fatura, irsaliye, vb.) Uluslararası Standartlar kullanılarak ve şirket-içi uygulamalarla bütünleşerek elektronik ortamda değişimidir.
 
Tasarımı itibariyle bir E-Fatura çözümü olmaktan ziyade, elektronik arşivleme çözümü olan sistem içerisinde birinci nüsha faturaların elektronik imzalı PDF dokümanları şeklinde oluşturulmasına da sınırlı bir biçimde izin verilmiştir.
 
Elektronik Ticarette E-Arşiv Devri
 
Öncelikle uyumluluk sürecini tamamlayan vergi mükelleflerinin faydalanabileceği uygulama, 1 Ocak 2016 itibarıyla internet üzerinden satış yapan tüm şirketler için zorunlu hale gelmiştir. E-Fatura uygulamasıyla birlikte müşteriler, internet alışverişlerine ait faturalarını daha güvenli bir yöntemle elde ederken, sahte fatura mağduriyetlerinin de önüne geçilmiştir.
 

Elektronik Ticarette E-Arşiv'in Avantajları
  • Maliyet: Kağıt faturanın baskı, posta ve arşiv maliyetlerin tamamen ortadan kalkması ve düşük maliyette elektronik ortamlarda saklanması.
  • Güvenlik ve Risk: Kağıt faturaların 10 yıl saklama zorunluğu sürecinde yangın, sel, kaybolma veya istenmeyen kişilerin ellerine geçme gibi risklerden kurtulup, e-fatura ortamında daha güvenilir ve uzun süreli saklanması imkanına sahip olunması.
  • Kolaylık: Kağıt faturanın fiziksel arşivde bulunması zorluluğunun ortadan kalkması ve elektronik ortamda hızlı ve çok kolay erişimin sağlanması.
  • Kullanışlılık: Müşteriler alışveriş yaptıklarında faturaların elektronik olarak cep telefonlarına veya e-posta adreslerine iletilmesi.
  • Kanuni Zorunluluk: Gönderilen faturaların kanuni yönden geçerli bir belge olarak saklanması. Gerektiğinde kredi kartı satış bilgileri ile e-fatura bilgilerinin eşleştirilmesi imkanı.

Bilgi Birikim Sistemleri, müşteriye “doğru çözüm” sunmanın en büyük değer olduğuna inanır. Belirlenen proje bütçesine sadık kalmayı ve zamanında teslim etmeyi amaçlayarak bu alanda yıllardır hizmet vermektedir. Bu kapsamda yetkin ve deneyimli personeli ile birçok başarılı projeler gerçekleştirmiştir. Yaptığımız işleri tanıtma ve size de doğru çözümü sunmamız için lütfen izin verin size ulaşalım.

Daha fazla bilgi için lütfen broşürümüzü inceleyin...

İletişim Formu
Guvenlik Resim
GÖNDER