Disk ve Dosya ŞifrelemeDisk ve Dosya Şifreleme
Çözümler |
Disk ve Dosya Şifreleme
Hassas Verinizin Güvenliğini Gelin Beraber Planlayalım

Disk ve Dosya Şifreleme

Hassas veri sürekli olarak kaybolma, çalınma ve açığa çıkma riskleri altındadır. Çoğu zaman veri bir dizüstü bilgisayar veya USB cihazında taşınabilir. Bu tür veri kaybına maruz kalan şirketlerde düzenleyici cezalar, kamuya açıklama, marka hasarı, müşteri güvensizliği ve finansal kayıplar gibi ciddi sorunlar oluşur. Büyük depolama kapasitelerine ve genellikle internet erişimine sahip mobil cihazların hızla yaygınlaşması daha da fazla kanalın açılmasına neden oluyor. Veri kaybı veya hırsızlığına karşı hassas, özel ve kişisel olarak tanımlanabilir bilgiyi korumak en büyük öncelik olmalıdır.
 
Disk Şifreleme (Drive Encryption), özellikle kaybolan veya çalınan ekipmanlardan kaynaklanan hassas verinin kaybını önlemek için tablet, dizüstü bilgisayar ve masaüstü bilgisayar verilerinin korunmasına yardımcı olan tam disk şifreleme yazılımıdır. Bir sistem sürücüsündeki tüm veriyi yetkisiz kişiler için anlaşılmaz hale getirir ve uyumluluk gereksinimlerinin karşılanmasına yardımcı olur. Disk Şifreleme geleneksel sabit sürücüler ile uyumludur.
 
Dosya ve disk şifrelemenin (File and Folder Encryption) amacı bir bilgisayarda veya ağ depolama sisteminde tutulan veriyi korumaktır. İsimler, doğum tarihleri, sosyal güvenlik numaraları ve finansal bilgiler gibi kişisel bilgileri toplayan kuruluşların bu veriyi güvence altına alması gerekmektedir. Bir dizüstü bilgisayar kaybolur veya çalınırsa ve dosyalar veya disk şifrelenmemişse hırsız bilgilere kolayca erişebilir. Bu nedenle tüm sabit sürücü olmasa bile hassas verinin şifrelenmesi iyi bir çözüm olacaktır.
 
Bilgi Birikim Sistemleri, müşteriye “doğru çözüm” sunmanın en büyük değer olduğuna inanır. Belirlenen proje bütçesine sadık kalmayı ve zamanında teslim etmeyi amaçlayarak bu alanda yıllardır hizmet vermektedir. Bu kapsamda yetkin ve deneyimli personeli ile birçok başarılı projeler gerçekleştirmiştir. Yaptığımız işleri tanıtma ve size de doğru çözümü sunmamız için lütfen izin verin size ulaşalım.
İletişim Formu
Guvenlik Resmi
GÖNDER