Sunucu SanallaştırmaSunucu Sanallaştırma
Çözümler | Sunucu ve Depolama Çözümlerimiz|
Sunucu Sanallaştırma
Kaynaklarınızı Daha Verimli Kullanmanıza ve Giderlerinizi Azaltmanıza Yardımcı Olalım

Sunucu Sanallaştırma

Sanallaştırma teknolojileri gelişmeden önce, genelde yazılım üreticilerinin önerisi, her rol için (e-posta sunucusu, veri tabanı sunucusu vb..) ayrı bir fiziksel sunucu kullanılmasıydı. Bu öneri o dönem için çok yerinde ve doğru idi. Bununla birlikte bu önerinin bir de olumsuz tarafı vardı; kucak dolusu paralar verilerek alınan sunucuların üzerindeki kaynakların çoğu zaman %10-20'si kullanılıyordu. Nadiren bu kaynağın kullanımı anlık olarak %70-80'leri buluyordu.
 
Sanallaştırma teknolojisi sayesinde, fiziksel sunucular üzerine birden çok sanal sunucu kurularak üzerindeki kaynaklar daha verimli kullanılmakta. Buna ek olarak BT iş yükü ve veri merkezi giderleri azalmaktadır.
 
Bilgi Birikim Sistemleri “network sanallaştırma” ve “veri merkezi sanallaştırma” konularında ülkemizde sayılı iş ortakların sahip olduğu VMWare Master Services Competency (MSC) ana hizmetler yetkinliğine sahiptir. BBS, bu konularda hizmet verdiği projelerinde VMWare çözümlerini tercih etmekte ve program kapsamında müşterilerine butik hizmetler sunmaktadır.
 
Bilgi Birikim Sistemleri, müşteriye “doğru çözüm” sunmanın en büyük değer olduğuna inanır. Belirlenen proje bütçesine sadık kalmayı ve zamanında teslim etmeyi amaçlayarak bu alanda yıllardır hizmet vermektedir. Bu kapsamda yetkin ve deneyimli personeli ile birçok başarılı projeler gerçekleştirmiştir. Yaptığımız işleri tanıtma ve size de doğru çözümü sunmamız için lütfen izin verin size ulaşalım.
İletişim Formu
Guvenlik Resmi
GÖNDER