PMEX Talep ve Satınalma YönetimiPMEX Talep ve Satınalma Yönetimi
Markalarımız |
PMEX Talep ve Satınalma Yönetimi
Satın Alma Süreçlerinizi PMEX ile Kolayca Gerçekleştirin

PMEX Talep ve Satınalma Yönetimi

PMEX (Purchase Management Extra) kurumların satın alma süreçlerini elektronik ortamda yönetmesini sağlamak üzerine BBS tarafından geliştirilmiş bir satın alma yönetimi uygulamasıdır. Satın alma taleplerinin onay süreçlerinden geçerek alınması, tekliflerin toplanması ve satın alma isteklerinin uygulama üzerinden siparişe dönüştürülerek tedarikçilere bilgilendirme yapılmasını sağlar.
 
  • Kolay Talep Oluşturma: Ürün, hizmet veya proje bazlı ihtiyaçlar için Kurumun veri tabanı üzerinden çekilen ürünler içinden talep formu oluşturarak kolayca talepte bulunabilir.
  • Dinamik Satın alma Parametreleri: Farklı satın alma taleplerine göre değişkenlik gösterebilecek satın alma parametreleri ve kriterleri dinamik olarak eklenip çıkarılabilir.
  • Dinamik Onay Süreçleri: Satın alma taleplerin niteliklerine göre farklı onay süreçleri başlatılabilir. Satın alma operasyonları hızlandırılıp zamandan tasarruf edilebilir.
  • Değişiklik Takibi: Satın alma onay sürecinde yapılan işlemler kolayca takip edebilir, değişiklikler yetkili kullanıcılar e-posta ile bilgilendirilir.
  • Kolay Teklif Alma ve İnceleme: Oluşturulan ürün talebinin temini için Kurumun veri tabanına kayıtlı tedarikçi firmalardan teklif istenebilir. İstenilen teklifler RPA teknolojisi kullanılarak Kurumun içerik yönetim sistemine arama kriterleri ile aktarılıp, incelenmesi kolaylaştırılır.
  • Kolay Satın alma Süreci: Değerlendirmeye alınan teklifler üzerinden seçip yapılabilir, talep edilen ürünün temini için onay ve satın alma süreci başlatılabilir.
  • Denetim: Yapılan işlere ait izlerin kaydedilmesi (log'lama) sayesinde istenildiğinde veya denetim esnasında onay süreçleri ve kullanıcılarla ilgili raporlara kolay erişilebilir. Satın alma talebinin kimin tarafından oluşturulduğu, ne zaman onaya gönderildiği, ne zaman onaylandığı, kimin üzerinde onayda beklediği gibi tüm süreç bilgileri eski ve yeni değerlerle birlikte saklanmaktadır.
  • Güvenli Erişim ve Yönetim: Active Directory kullanıcı, grup ve rol tanımları kullanılarak yetkilendirme yapılır. Buna göre uygulamaya erişim, süreç takibi ve teklif üzerinde işlem yapma yetkileri yönetilir.
  • Müşteri Özel Düzenlemeler: Uygulama BBS tarafından geliştirildiği için müşteri özel düzenlemeler kolayca ve rahat yapılabilir.

Bilgi Birikim Sistemleri, müşteriye “doğru çözüm” sunmanın en büyük değer olduğuna inanır. Belirlenen proje bütçesine sadık kalmayı ve zamanında teslim etmeyi amaçlayarak bu alanda yıllardır hizmet vermektedir. Bu kapsamda yetkin ve deneyimli personeli ile birçok başarılı projeler gerçekleştirmiştir. Yaptığımız işleri tanıtma ve size de doğru çözümü sunmamız için lütfen izin verin size ulaşalım.
İletişim Formu
Güvenlik Kodu
GÖNDER