Ağ Davranış Tabanlı Algılama Sistemi (NDR)Ağ Davranış Tabanlı Algılama Sistemi (NDR)
Çözümler |
Ağ Davranış Tabanlı Algılama Sistemi (NDR)
Tehditleri Tespit Etmenin ve Gerçek Zamanlı Olarak Yanıt Vermenin Ötesine Geçelim

Ağ Davranış Tabanlı Algılama Sistemi (NDR)

Ağ Algılama ve Yanıt (Network Detection and Response-NDR), imza tabanlı olmayan araçlar veya teknikler kullanarak siber tehditleri ve anormal davranışları tespit etmek için bir kuruluşun ağını sürekli olarak izleyen ve bu tehditlere yerel yetenekler aracılığıyla yanıt veren bir siber güvenlik çözümüdür.
 
Benzeri görülmemiş görünürlük için tüm ağ trafiğini toplayarak, siber tehditleri ve anormal davranışları tespit etmek ve bu tehditlere yerel yetenekler aracılığıyla yanıt vermek için davranışsal analitik, makine öğrenimi ve yapay zeka kullanarak bir kuruluşun ağını sürekli olarak izler. Diğer siber güvenlik araçları/çözümleri ile entegre olarak çalışır.
 
Yüksek performanslı NDR çözümleri, saldırgan davranışlarını yüksek hassasiyetle tespit etmek için MITRE ATT&CK çerçevesinde eşlenen rakip taktikleri, teknikleri ve prosedürleri modellemek için gelişmiş makine öğrenimi ve yapay zeka araçlarını kullanırlar.
 
  • Güvenlikle ilgili bağlamı ortaya çıkarırlar.
  • Yüksek doğrulukta verileri gösterirler.
  • Olayları zaman, kullanıcılar ve uygulamalar arasında ilişkilendirerek araştırmalarda harcanan zamanı ve çabayı büyük ölçüde azaltırlar.
  • Ayrıca kapsamlı güvenlik değerlendirmeleri için güvenlik algılamalarını ve tehdit bağıntılarını Güvenlik Bilgileri ve Olay Yönetimi (Security Information and Event Management-SIEM) çözümlerine aktarırlar.
NDR çözümleri, tehditleri tespit etmenin ve yerel kontrollerle veya diğer siber güvenlik araçlarıyla ya da bunlarla çok çeşitli entegrasyonları destekleyerek tehditlere gerçek zamanlı olarak yanıt vermenin ötesine geçer.
 
Bilgi Birikim Sistemleri, müşteriye “doğru çözüm” sunmanın en büyük değer olduğuna inanır. Belirlenen proje bütçesine sadık kalmayı ve zamanında teslim etmeyi amaçlayarak bu alanda yıllardır hizmet vermektedir. Bu kapsamda yetkin ve deneyimli personeli ile birçok başarılı projeler gerçekleştirmiştir. Yaptığımız işleri tanıtma ve size de doğru çözümü sunmamız için lütfen izin verin size ulaşalım.
İletişim Formu
Guvenlik Resmi
GÖNDER