Ağ Erişim Kontrolü (NAC) Ağ Erişim Kontrolü (NAC)
Çözümler | Bilgi Güvenliği |Ağ Güvenliği|
Ağ Erişim Kontrolü (NAC)
Ağ Erişim Kontrolünü Kullanarak Kablolu ve Kablosuz Ağınızda Görünürlük, Kontrol ve Otomatik Yanıt Elde Edin

Ağ Erişim Kontrolü (NAC)

Kurumlar, dijital dönüşümü benimseyip daha gelişmiş operasyonel verimlilik elde etmek için nesnelerin interneti (IOT) cihazlarının kullanımını da büyük oranda artıyor. Siber suçluların ağın güvenliğini sağlamaya yönelik tüm çabasını boşa çıkarması için tek bir açık bağlantı noktası, yalnızca bir tane ele geçirilmiş ya da bilinmeyen cihaz, kontrol altına alınmamış tek bir tehdit yeterli olurken, güvenlik yöneticilerinin de her an her cihazın güvenliğini sağlaması gerekiyor.
 
Ağ erişim kontrolü (NAC) çözümleri kuruluşların belirlediği politikalara ve kurallara bağlı olarak kurumsal ağların izlenmesini ve kullanıcıların ağlara erişim kontrolünü sağlar. BBS, ağ erişim kontrolü konuda hizmet verdiği Kurumsal projelerinde Fortinet ürün ailesi çözümlerini tercih etmektedir.
 
Fortinet'in ağ erişim kontrol aracı FortiNAC, kurumlara uç nokta, kullanıcı, güvenilen ve güvenilmeyen cihaz ve uygulamalara yönelik tam bir görünürlük sunarken, ağa erişen güvenli olmayan cihazlarla ilişkilendirilen güvenlik risklerini azaltıyor. Görünürlüğün sağlanmasının ardından FortiNAC ister kablolu ister kablosuz bağlantılı olsun, kimlik doğrulaması yapılmış veya yetkilendirilmiş ve bağlantıya “kim tarafından”, “ne türde”, “ne zaman” ve “nasıl” izin verildiğini belirleyen bağlam/ortam esaslı güvenlik politikasına tabi olan tüm cihazların güvenliğini sağlayacak dinamik kontrolleri gerçekleştiriyor. Böylece yalnızca doğru kişi ve cihazların doğru uygulamalara, altyapıya ve varlıklara erişmesi garanti altına alınıyor.
 
FortiNAC şirket politikalarının cihaz yamalama ve gömülü yazılım versiyonuna yönelmesini teşvik ediyor. Ayrıca FortiNAC, saptanmış tehditlere otomatik müdahale sunmak için güçlü ağ orkestrasyon yeteneklerini de içeriyor ve manuel bir süreçle kontrol altına alınması günler, hatta haftalar sürebilecek bir tehdidi saniyeler içinde kontrol altına alabiliyor.
 
Bilgi Birikim Sistemleri, müşteriye “doğru çözüm” sunmanın en büyük değer olduğuna inanır. Belirlenen proje bütçesine sadık kalmayı ve zamanında teslim etmeyi amaçlayarak bu alanda yıllardır hizmet vermektedir. Bu kapsamda yetkin ve deneyimli personeli ile birçok başarılı projeler gerçekleştirmiştir. Yaptığımız işleri tanıtma ve size de doğru çözümü sunmamız için lütfen izin verin size ulaşalım.
İletişim Formu
Guvenlik Resmi
GÖNDER