APT Güvenliği (Sandbox)APT Güvenliği (Sandbox)
Çözümler |
APT Güvenliği (Sandbox)
Gelişmiş Kötü Amaçlı Yazılım Önemli Bir Endişedir

APT Güvenliği (Sandbox)

APT (Advanced Persistent Threat / Gelişmiş Sürekli Tehdit) bir kişi veya grubun bir ağa yetkisiz erişim sağladığı ve uzun bir süre boyunca algılanamadığı bilgisayar ağı saldırısıdır.
 
Günümüz imzaları belli (MD5, Sha-1, Hash Value) saldırıların yanı sıra her gün farklı birçok üçüncü parti yazılımın ve/veya donanımın açıklarını hedef alan sıfırıncı gün saldırıları (Zero Day Attack) olmaktadır. Bilgi güvenliği üreticisi firmalar bu tür saldırıları engelleyen çözümler için çalışmalar yapmakta ve teknolojilerini sürekli geliştirmek zorundalar.
 
BBS bu konuda hizmet verdiği Kurumsal projelerinde “en yüksek çözüm ortaklığı” seviyesine sahip olduğu McAfee ATD (Advanced Threat Defense / Gelişmiş Kalıcı Tehditler) çözümünü tercih etmektedir.
 
McAfee® Advanced Threat Defense, kuruluşların gelişmiş, gözden kaçan kötü amaçlı yazılımları algılamasına ve tehdit bilgilerini anında eyleme ve korumaya dönüştürmesine olanak tanır. Geleneksel sanal alanların aksine, algılamayı genişleten ve kaçamak tehditleri ortaya çıkaran ek inceleme yetenekleri içerir. Ağ ve uç noktadan soruşturmaya kadar güvenlik çözümleri arasındaki sıkı entegrasyon, tehdit bilgilerinin ortam genelinde anında paylaşılmasını sağlayarak koruma ve araştırmayı geliştirir. Esnek dağıtım seçenekleri her ağı destekler.
 
Sandbox (Gelişmiş Uç Nokta Savunma Yazılımı)
 
Siber güvenlikte Sandbox (kum havuzu), ağdaki son kullanıcı işletim ortamlarını taklit ederek izole bir ortam oluşturur. Ana bilgisayara veya ağa zarar verme riski taşımadan şüpheli kodların güvenle çalıştırılmasını sağlar.
 
Gelişmiş kötü amaçlı yazılım tespiti için Sandbox kullanılması, başta sıfır gün (daha önce görülmemiş) kötü amaçlı yazılımları ve gizli saldırılar olmak üzere yeni güvenlik tehditlerine karşı ek bir koruma katmanı sağlar. Kum havuzunda olanlar, bu katmanda kalır ve böylece sistem arızaları ve yazılımların güvenlik açıklarının yayılması önlenmiş olur.
 
Geleneksel Güvenlik önlemleri yalnızca bilinen kötü amaçlı yazılımları tespit edebilirken Sandbox yardımı ile potansiyel tehditlere karşı da önlem almak mümkün hale gelir.
 
 
Bilgi Birikim Sistemleri, müşteriye “doğru çözüm” sunmanın en büyük değer olduğuna inanır. Belirlenen proje bütçesine sadık kalmayı ve zamanında teslim etmeyi amaçlayarak bu alanda yıllardır hizmet vermektedir. Bu kapsamda yetkin ve deneyimli personeli ile birçok başarılı projeler gerçekleştirmiştir. Yaptığımız işleri tanıtma ve size de doğru çözümü sunmamız için lütfen izin verin size ulaşalım.
İletişim Formu
Guvenlik Resmi
GÖNDER