DNS Güvenliği DNS Güvenliği
Çözümler | Bilgi Güvenliği |Ağ Güvenliği|
DNS Güvenliği
DNS Katmanı Güvenliğine Yatırım Yapmanız Ağ Güvenliğinizi Daha İyi Hale Getirecektir

DNS Güvenliği

DNS Güvenliği (DNS Security), hızlı ve güvenilir bir şekilde çalışmasını sağlamak için DNS altyapısını siber saldırılardan koruma uygulamasıdır. Etkili bir DNS güvenlik stratejisi, yedekli DNS sunucuları kurmak, DNSSEC gibi güvenlik protokollerini uygulamak ve sıkı DNS günlüğü gerektirmeyi içeren bir dizi örtüşen savunmayı içerir.
 
DNS güvenliği neden önemlidir?
 
Birçok İnternet protokolü gibi, DNS sistemi de güvenlik düşünülerek tasarlanmamıştır ve çeşitli tasarım sınırlamaları içerir. Teknolojideki gelişmelerle birlikte bu sınırlamalar, DNS sunucularını yanıltma, Denial of Service (DoS) (Hizmet Engelleme) veya özel kişisel bilgilerin ele geçirilmesi dahil olmak üzere geniş bir saldırı yelpazesine karşı savunmasız hale getirir. DNS, çoğu İnternet isteğinin ayrılmaz bir parçası olduğundan, saldırılar için ana hedef olabilir.
 
DNS güvenlik duvarı (DNS Firewall) nedir?
 
DNS güvenlik duvarı, DNS sunucuları için bir dizi güvenlik ve performans hizmeti sağlayabilen bir araçtır. Bir DNS güvenlik duvarı, bir kullanıcının erişmeye çalıştıkları web sitesinin veya hizmetin yetkili ad sunucusu arasında bulunur. Güvenlik duvarı, sunucuyu meşgul etmeye çalışan saldırganları engellemek için hız sınırlama hizmetleri sağlayabilir. Sunucu, bir saldırı sonucu veya başka bir nedenle kesinti yaşarsa, DNS güvenlik duvarı, önbellekten DNS yanıtları sunarak operatörün sitesini veya hizmetini çalışır durumda tutabilir. Bir DNS güvenlik duvarı, güvenlik özelliklerine ek olarak, DNS operatörü için daha hızlı DNS aramaları ve düşük bant genişliği maliyetleri gibi performans çözümleri de sağlayabilir.
 
Bilgi Birikim Sistemleri, müşteriye “doğru çözüm” sunmanın en büyük değer olduğuna inanır. Belirlenen proje bütçesine sadık kalmayı ve zamanında teslim etmeyi amaçlayarak bu alanda yıllardır hizmet vermektedir. Bu kapsamda yetkin ve deneyimli personeli ile birçok başarılı projeler gerçekleştirmiştir. Yaptığımız işleri tanıtma ve size de doğru çözümü sunmamız için lütfen izin verin size ulaşalım.
İletişim Formu
Guvenlik Resmi
GÖNDER