İş Akışları, Süreçler ve Otomasyon (IBM BPM & BAW)İş Akışları, Süreçler ve Otomasyon (IBM BPM & BAW)
Yazılım Çözümleri |
İş Akışları, Süreçler ve Otomasyon (IBM BPM & BAW)
Üretkenliği, Verimliliği ve Öngörüleri Artırmak için Dijital İş Akışlarınızı Otomatikleştirin

İş Akışları, Süreçler ve Otomasyon (IBM BPM & BAW)

BBS, kurumların iş operasyonlarını dijitalleştirmeleri, bütünleşik ve koordineli çalışabilmeleri için hizmet verdiği Kurumsal projelerinde IBM yazılım çözümlerini tercih etmektedir. İşletmelerin iş süreçlerinin ortaya çıkarılmasını, belgelendirilmesini, iyileştirmelerin yapılmasını ve adımların otomatikleştirilmesini hedefler.

IBM İş Otomasyonu İş Akışı (IBM Business Automation Workflow)

IBM® Business Automation Workflow, verimliliği artırmak için iş akışı uygulamaları oluşturma platformudur. İş akışı uygulamaları, günlük iş operasyonlarını iyileştirmek için insan tarafından yapılan görevler ile otomatikleştirilmiş görevler arasındaki koordinasyonu sağlar. İş akışı uygulamalarının dört ana bileşeni vardır:
 • Uygulama oluşturma ve yapılandırma ortamı: Uygulamayı oluşturmak ve yapılandırmak için kullanılan bir ortam.
 • İşlerin sıralanması ve devredilmesi için çerçeveler veya modeller: Business Automation Workflow ile modeller yapılandırılmış süreçler veya yapılandırılmamış vakalar olabilir. İş akışınızın desenine bağlı olarak modelinizi seçebilir ve bir vaka veya süreçle sınırlı kalmazsınız.
 • Uygulama ile etkileşim için kullanıcı deneyimi: Tutarlı kullanıcı deneyimleri sağlamak için standartlaştırılmış iş akışları organizasyon genelinde yeniden kullanılabilir.
 • Uygulamanın nasıl çalıştığını optimize etmek, yeni sürümleri dağıtmak ve güvenliği yönetmek için yönetim araçları: Uygulamanın verimli çalışmasını sağlamak, yeni sürümleri dağıtmak ve güvenliği yönetmek için kullanılan yönetim araçları.
 

Faydaları

Entegre BPM ve vaka yönetimi: Daha kolay önceliklendirme için görev çalışmalarını birleştirin ve standartlaştırın. Daha geniş kurumsal ihtiyaçları karşılamak için süreç merkezli ve vaka merkezli çalışmayı tekrarlanabilir iş akışlarında birleştirin.
 
Müşteri hizmetlerini iyileştirme: İş akışı katılımcılarına ve vaka çalışanlarına sistemlere, bilgilere ve analizlere erişim sağlayarak müşteri etkileşimini hızlandırın. İşlem odaklı iş akışlarını ve vaka çözümlerini hızlandırın.
 
Geliştirilmiş karar verme: Vakaları hızlı bir şekilde çözmek ve BT ile iş ekipleri arasındaki işbirliğini geliştirmek için en iyi eylemleri belirlemek üzere yerleşik görünürlük ve güçlü analitiği kullanın.
 
Yönetilebilir başlangıç maliyetleri: Düşük başlangıç maliyetleri ve aboneliğe dayalı tüketim modeliyle küçük projelere başlayın, ardından başlangıç projesinden kurumsal geniş kapsamlı programa kadar sorunsuz bir şekilde büyüyün ve ölçeklendirin.
 
Kolay erişim: Geliştirme, test etme ve çalıştırma ortamlarına erişim için self servis portalından yararlanın.
 

Özellikler

İş akışı yönetimi yetenekleri: İş akışı iyileştirmesine doğrudan katılma yeteneği ile iş kullanıcılarınızı güçlendirin.
 
Yönetişim ve uyumluluk yetenekleri: Müşteri verilerinin korunması ve veri saklama düzenlemeleri gibi bilgi yaşam döngüsü yönetişimi gereksinimlerini karşılama ve yönetme yeteneğinizi geliştirin.
 
Dinamik içerik merkezli uygulamalar: Değişiklikleri uygulayın ve yeni özelleştirilmiş çözümleri esnek ve çevik bir şekilde devreye alın.

Sanal makine ve konteyner teknolojileri: Olağanüstü durum (Felaket kurtarma) seçenekleri ve geliştirme ile test için birden fazla ortam sunan yüksek düzeyde kullanılabilir bir üretim çözümünden en iyi şekilde yararlanın.

Dahili izleme ve analiz: Süreç katılımcılarıyla etkileşim kurmak, dönüşümü desteklemek için ölçeklendirmek, işe öncelik vermek ve verimliliği artırmak için içgörü ve görünürlük elde edin.

Genel bulut erişimi: Bulut portalı aracılığıyla halka açık buluttan veya mobil cihazlardan bulut hizmetine bağlanın veya bağlanmak için ayrı olarak satılan bir VPN kullanın.
 
Proses bileşenlerinin yeniden kullanımı: Birden fazla iş akışı ve iş grubu genelinde verimliliği, üretkenliği ve tutarlılığı artırın.

Kullanım örneği

Süreç içgörüleriyle iş akışlarını iyileştirin
Süreç madenciliği, iş akışlarınızı iyileştirmenize yardımcı olmak için gerçek olay verilerini kullanır. Verimsizlikleri ve bunların ardındaki temel nedenleri ortaya çıkarmak için süreçlerinizi olduğu gibi görselleştirin.

BBS, deneyimli ve yetkin yazılımcı kadrosu ile müşterilerine uzun yıllardır aşağıdaki hizmetleri başarılı şekilde sunmaktadır.

 • Sistem Kurulumu
 • Küme Yapılandırılması (Cluster)
 • Sistem Yöneticisi ve Son Kullanıcı Eğitimleri
 • Health-check
 • Sistem Geçişi (Migration)
 • Versiyon Güncellemesi
 • Bakım & Destek
 • Danışmanlık & Uygulama Geliştirme
 • Entegrasyon
 • Performans İzleme ve Monitoring

Bilgi Birikim Sistemleri, müşteriye “doğru çözüm” sunmanın en büyük değer olduğuna inanır. Belirlenen proje bütçesine sadık kalmayı ve zamanında teslim etmeyi amaçlayarak bu alanda yıllardır hizmet vermektedir. Bu kapsamda yetkin ve deneyimli personeli ile birçok başarılı projeler gerçekleştirmiştir. Yaptığımız işleri tanıtma ve size de doğru çözümü sunmamız için lütfen izin verin size ulaşalım.

Daha fazla bilgi için lütfen broşürümüzü ve ilgili blog yazılarımızı okuyun...

İletişim Formu
Guvenlik Resim
GÖNDER