Saldırı Tespit ve Önleme Sistemi (IDS/IPS)Saldırı Tespit ve Önleme Sistemi (IDS/IPS)
Çözümler | Bilgi Güvenliği |Ağ Güvenliği|
Saldırı Tespit ve Önleme Sistemi (IDS/IPS)
Birçok Kurum, Varlıklarını ve Sunucularını Korumak için Her İki Çözümü de Uygulamaktalar

Saldırı Tespit ve Önleme Sistemi (IDS/IPS)

Saldırı Tespit ve Önleme Sistemi, ağ güvenliğinde kullanılan tehdit önleme aracıdır. Saldırı önlemenin ardındaki fikir, ağ güvenliğine önleyici bir yaklaşım oluşturmaktır. Böylece potansiyel tehditler belirlenebilir ve hızla yanıtlanabilir. Saldırı önleme sistemleri kötü amaçlı yazılımları bulmak ve güvenlik açığından kaynaklanan saldırıları önlemek için ağ trafiği akışlarını incelemek için kullanılır.
 
Saldırı Tespit Sistemi (Intrusion Detection System-IDS), kötü amaçlı etkinliği belirlemek, tespit edilen tehditleri kaydetmek, tespit edilen tehditleri raporlamak ve bir tehdidin zarar vermesini durdurmak için önleyici tedbirler almak için kullanılır. Bir ağı gerçek zamanlı olarak sürekli olarak korumak için bir Saldırı Önleme Sistemi (Intrusion Prevention System-IPS) aracı kullanılabilir.
 
Saldırı Önleme Sistemi, güvenlik ortamında sistem ve güvenlik yöneticileri tarafından kullanılabilen bir tehdit algılama yöntemidir. Bu araçlar, gözlemlenen olaylar için bir önleme eylemi olarak sistemler için kullanışlıdır.
 
Saldırı Tespit ve Önleme Sistemi nasıl çalışır?
 
Temelde tüm ağ trafiğini tarayarak çalışmaktadır. Bunu yapmak için, bir IDS aracı, kötü amaçlı içerik için olayları gözlemleyen ek bir katman görevi görür. IPS araçları da bir sistem ve ağ arasındaki doğrudan iletişim yollarına yerleştirilir ve aracın ağ trafiğini analiz etmesini ve saldırıları engellemenizi sağlar.
 
 
Bilgi Birikim Sistemleri, müşteriye “doğru çözüm” sunmanın en büyük değer olduğuna inanır. Belirlenen proje bütçesine sadık kalmayı ve zamanında teslim etmeyi amaçlayarak bu alanda yıllardır hizmet vermektedir. Bu kapsamda yetkin ve deneyimli personeli ile birçok başarılı projeler gerçekleştirmiştir. Yaptığımız işleri tanıtma ve size de doğru çözümü sunmamız için lütfen izin verin size ulaşalım.
İletişim Formu
Guvenlik Resmi
GÖNDER